nefunkční ABS

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
hasicml
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.01.2012 18:41
Bydliště: Šumperk

nefunkční ABS

Příspěvek od hasicml »

zdravím mam problém nejde mi na passatovi abs. kontrolka hned po nastartovaní zhasne .ale když zatahnu ruční brzdu tak se rosvití. nevíte čim by to mohlo byt na pojistky sem se dival a vag bohužel nemam.na sněhu sem byl docela překvapenej když sem potřeboval zabrzdit :-D
EX VW GOLF 3 VARIANT 81 KW AFN.... TE'D VW PASSAT B4 VARIANT 66KW 1Z AUTOMAT...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nefunkční ABS

Příspěvek od Bastard »

Bez diagnostiky se můžeš tak akorát šťourat v nose a vyvolávat zlé duchy, já bych ti to napíchl, ale Šumperk je trochu z ruky. Jako nejspíš bude vadné některé čidlo, ale které, to se dozvíš jenom z diagnostiky. Zkus se tu porozhlídnout, jestli tu není někdo z okolí, kdo by ti to napíchl http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=98" onclick="window.open(this.href);return false;

hasicml
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.01.2012 18:41
Bydliště: Šumperk

Re: nefunkční ABS

Příspěvek od hasicml »

jasny zkusim někoho najít .doufam že to bude jen to čidlo
EX VW GOLF 3 VARIANT 81 KW AFN.... TE'D VW PASSAT B4 VARIANT 66KW 1Z AUTOMAT...

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční ABS

Příspěvek od petrivetafi »

Já když sem ještě neměl vag,používal sem odporovou zkošečku,každé čidlo by mělo mít asi 1.3 kOhm,ted už nevím kolik přesně. Kabely k zadním čidlům máš pod z.sedačkama.

hasicml
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.01.2012 18:41
Bydliště: Šumperk

Re: nefunkční ABS

Příspěvek od hasicml »

dneska sem byl na diagnostice a je to špatny zadní čidlo ..tak zejtra pude na vyměnu a doufam že to bude fungovat
EX VW GOLF 3 VARIANT 81 KW AFN.... TE'D VW PASSAT B4 VARIANT 66KW 1Z AUTOMAT...

hasicml
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.01.2012 18:41
Bydliště: Šumperk

Re: nefunkční ABS

Příspěvek od hasicml »

abs v provozu konečně :-D
EX VW GOLF 3 VARIANT 81 KW AFN.... TE'D VW PASSAT B4 VARIANT 66KW 1Z AUTOMAT...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nefunkční ABS

Příspěvek od Bastard »

petrivetafi píše:Já když sem ještě neměl vag,používal sem odporovou zkošečku,každé čidlo by mělo mít asi 1.3 kOhm,ted už nevím kolik přesně. Kabely k zadním čidlům máš pod z.sedačkama.
To že tam naměříš určitý odpor ještě neznamená, že je v pořádku. Je to sice možný ukazatel, ale ve skutečnosti ti to nemusí říct vůbec nic.

VW-Humpolec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 04.01.2011 17:16
Bydliště: Vysočina-Humpolec

Re: nefunkční ABS

Příspěvek od VW-Humpolec »

čau chci se zeptat dnes jsem passata napíchl na diagnostiku a napsalo mi to ,, nelze pokračovat spousta chybových kodu´´ to mi napsalo na ABS co s tím?
Všechno jde když se chce

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční ABS

Příspěvek od tornado1 »

udělat to pořádnou diagnostikou
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

lefty12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 02.09.2013 18:56

Re: nefunkční ABS

Příspěvek od lefty12 »

Ahoj, mám docela kuriózní problém se svým ABS na autě VW Passat 1.9TDI Pacific (66kw, rv 97). Jakmile v kalendáři skočí konec zimy(opravdu dle data) a začne jarní období, ABS bez jakéhokoli problému funguje. Ovšem skončí podzim a kontrolka ABS se rozsvítí a svítí celou dobu. Na teplotě to vliv nemá, a't parkuji v garáži nebo venku, stejně svítí po startu. Začalo to před minulou zimou, na jaře, když jsem se chystal na výměnu čerpadla(diagnostika zahlásila vadné čerpadlo ABS). Tak zase začalo makat. A letos to opět na zimu vyplo ABS.

Co by mohlo být špatně? Auto je dovoz z Německa, původnímu majiteli to nedělalo(strýc od přítelky) a na ABS nebo v brzdách žádná změna nebyla. Mohla by být chyba v ŘJ motoru? Nebo na to má vliv i něco jiného? (stáří brzdné kapaliny, konstelace hvězd nebo se permoníkům nechce v zimě dělat?).

Děkuji za tipy :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“