MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od hiero »

konecne som to vsetko zlozil a s malou dusickou nastartoval. musim podotknut ze po vymene trysiek motor tak stichol ze sa zase objavili ine zvuky :mrgreen: nechal som ho chvilu na volnobehu potom miernou jazdou zahriatie nasledne diagnostika nastavenie volnobeznej davky a to na hodnotu asi 3.8 mg a potom log na stvorke http://uloz.to/xQGbQAo4/log-01-001-004-095-csv myslim si ze sa operace zdarila auto nenormalne taha uz odspodu takze podlozky 0.1 mm az tak neovplivnili nabeh turba a je vidno ako regulacia krasne po vycisteni a podlozeni s novou bankou pracuje. cital som vela o nastaveni dlzky tiahla banky a rozhodol som sa postupovat podla rad pana z dieselpower fora ktory predlzuje tiahlo do tej doby pokial nevymedzi vole v pakach regulacie takze s minimalnym predpatim. ten maly prefuk neriesim lebo je fakt minimalny oproti predoslemu stavu kedy dosahoval hodnotu cez 2200 mb a potom prepad na 1600 mb. viacej do toho rypat nebudem...

parnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 25.01.2012 20:56
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od parnik »

Ahoj všichni,tak mi to začalo padat po půl roce znova do nouzáku.Bohužel se mechanikovi do toho nechce,tak se chci zeptat,jestli není někdo z okolí MB,do by se na to vrhnul.Předem díky
alhambra II,1.9tdi 85kw

Jiří Marek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 13.11.2011 20:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od Jiří Marek »

Doporučuji v Jablonci nad Nisou TURBOSPORT č.Tel.728763770. Info najdeš i na internetu.Opravu jsem měl hotovu za dopoledne samozřejmě po předchozím objednání před dvěma roky.A zatím spokojenost.Snad ještě fungujou.

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od Vytvarnik »

Ahoj, po dvou a půl letech stání jsem uvedl Sharana zase v pohyb. Vyčistili jsme nádrž (to by nikdo nevěřil, co tam bylo za sajrajt), vyměnili naftový filtr a motor chytá jako za mlada :-)
Jediný a dost podstatný problém je, že turbo nic nedává. Tajně doufám, že jsou to zatuhlé lopatky (do servisu se vrátí zase v pondělí, teď ho potřebuju na malé pojížďky). Je pravděpodobné, že lopatky zatuhly za tu dobu nečinnosti, nebo se mám obávat něčeho horšího? Díky.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od M@rty74 »

Vítej zpět čéče... Takže v lednu na Džbáně ? :good:
Pokud do poslední chvilky turbo turbilo, tak bych také soudil na lopatky, ale pokud už bude turbo venku zvážil bych možnost dát ho někomu na stolici změřit a otestovat - abys nerozhýbal lopatky a ono šlo za měsíc či dva do kopru...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od Vytvarnik »

No jasně, v lednu na Džbáně :-)
V servisu mi slíbili, že se umí na lopatky podívat ve stavu, kdy je turbo v autě. Takže ho asi vyndavat nebudou. No uvidíme, když se to nepustí samo, tak to tam v pondělí odvezu.

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od Vytvarnik »

Turbo už zase turbí! :-)
Auto zvedli a údajně se vůbec nehýbalo. Vzduch prý vesele foukal okolo lopatek, ale snad se netočila vůbec hřídel, či co. Každopádně to teď jede jako zamlada. Tak ještě pár drobností a bude to zase jako dřív. Každopádně z toho plyne poučení, že stát 2,5 roku na jednom místě bez nejmenšího pohybu není pro auto dobré :-)

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od lubos1947 »

Ahoj nevíte někdo kolik tlačí turbo respektive jaký je tlak v hadici za turbem? Nikde to nemůžu najít. Mám venku intercolor a mám podezření jestli někde není v něm netěsnost, protože byl zvenčí na jedné straně celý od oleje a tak bych jej potřeboval natlakovat a zjistit zdali někde není netěsnost a mám strach abych abych jej nepřechoukl.
Předem dík
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od trepifajxl »

Tak ty tlaky jsou různý :laugh:
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od hiero »

Bezne 1 bar natlakuj na min 1 bar ta netesnost sa musi uz preuavit...ako pisal trepifajxl tlaky su rozne moje afn ma poziadavku 948 mb a trabars novsie motory pd maju cez 1bar a ked to mas chipnute tak aj 1.3 baru a viacej....

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od lubos1947 »

Dík za rychlé informace. Ted jsem zjistil v opravně kde to dělají tak to tlakují na 2 atm.

V této opravně opravují veškeré trubky na klimatizaci, opravují veškeré autochladiče a svařují hliník a plasty.
Je to obec Dobrá hned vedle Přibyslavy. Pán se jmenuje Hladík mob. 736763920 - třeba se to někomu hodí
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od trepifajxl »

Akorát že ten cooler má boky plast a střed AL a chyba je v tom spoji (pertlu) a to se Ti asi nepovede uvést do provozuschopného stavu.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od lubos1947 »

Já si právě myslím že to bude nejspíš v tom spoji.Ale jsem domluvený s tím panem Hladíkem že mu to tam příští týden odvezu a že to v případě uniku opraví,že to prý dělá běžně. Když tak dám vědět jak jsem dopadl.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od lubos1947 »

trepifajxl píše:Akorát že ten cooler má boky plast a střed AL a chyba je v tom spoji (pertlu) a to se Ti asi nepovede uvést do provozuschopného stavu.


Již je to opravené, vzduch unikal hodně v té vaničce (pertlu). Těd to pojede o poznání lépe. Dělali to v té Dobré 400kč za práci. Zárověn jsem si nechal opravit prodřenou hliníkovou trubku od klimy ta stála 600kč
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

parnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 25.01.2012 20:56
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: MOTOR, TURBO: závada turba, vyčištění turba

Příspěvek od parnik »

Ahoj,chtěl bych se zeptat,když dam 96kw turbo do 85kw,jaký to bude mít vliv ,když tam bude původní soft?Bude to tlačit v pozdějších otáčkách?Je tam potřeba prý nějaký mezikus k sání (redukce).Dík za radu.Původní turbo je v kopru ::--(((
alhambra II,1.9tdi 85kw

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“