Horní uložení tlumičů

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od Tomášek »

ja uz sem nekolik SKF dilu jezdil a nemel sem sebemensi problem, tak nevim, no..

Uživatelský avatar
RadimK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nový jičín

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od RadimK »

Ano skf ložiska , nato jak jsou drahá jsou pěkný šrot. Ložiska do zadních kol sada cca 700kč vydržely 10.000 km . Jedno bylo made i brazil a druhé mexico.V práci když jsem ještě dělal na údržbě tak byly skf nepoužitelné pro nesouosost a házivost (dávali jsme je do vřeten obráběcích strojů). Nakonec lépe posloužily slovenské zkl Za třetinovou cenu. Spokojenost byla s FAG nebo Timken i když dnes už je dělají i poláci atd. Dnes používám ložiska Meyle . Sada do zadních kol vyjde na 250kč a mám už na nich 50.000 tis. km.

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od pajice »

RadimK píše:Ano skf ložiska , nato jak jsou drahá jsou pěkný šrot. Ložiska do zadních kol sada cca 700kč vydržely 10.000 km . Jedno bylo made i brazil a druhé mexico.V práci když jsem ještě dělal na údržbě tak byly skf nepoužitelné pro nesouosost a házivost (dávali jsme je do vřeten obráběcích strojů). Nakonec lépe posloužily slovenské zkl Za třetinovou cenu. Spokojenost byla s FAG nebo Timken i když dnes už je dělají i poláci atd. Dnes používám ložiska Meyle . Sada do zadních kol vyjde na 250kč a mám už na nich 50.000 tis. km.
ted trosku zaotim kde, ze delas ? :)
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Uživatelský avatar
hugo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hodoninsko

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od hugo »

Doporucuju LEMFÖRDER, sice drazsi, ale lepsi jsem zatim nenasel. Febi uz nekupuju.
zkuste se podivat na http://www.mjauto.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

perak22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.08.2008 22:20

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od perak22 »

me by zajimalo jaka guma se ti utrhla od kovovy casti pokud ja vim tak tam je guma a lozisko spodni miska volne a na vrchu miska ale zadna guma s kovovou casti pokud se pletu tak me klidne oprav :D

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od gregi »

Pryžový blok , sedící v misce karoserie je v horní části vulkanicky spojen s ocelovou vložkou , ve které máš uloženou matici uložení ložiska k pístnici tlumiče . Po přeletu překážky mi na levé straně koukala ocelová miska vytržená z pryžového uložení .

Ložisko spolu s ocelovou miskou je vyrobené jako celek a ne jako rozebiratelný díl .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Kouba72
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 27.05.2008 19:35
Bydliště: Stupno okr.Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od Kouba72 »

Mám to uložení od firmy VIACO a jsem stím velice spokojenej.

Uživatelský avatar
john.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 02.09.2009 20:44
Bydliště: Olomouc

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od john.1 »

Já kupuju hlavně díly FEBI a zatím žádnej problém...

Uživatelský avatar
Kouba72
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 27.05.2008 19:35
Bydliště: Stupno okr.Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od Kouba72 »

Co přesunuli švédi SKF do Číny tak to stojí za hoňo.Jak jsem psal mam na horním uložení VIACO,a jsem spokojenej.Zadní ložiska MAYLE bez chyby.

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od VWshop.cz »

Za nás můžu nabídnout od horní uložení Passat B4 od TA Technix, nemáme na to žádnou negativní odezvu ani jednu reklamci.
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Uživatelský avatar
michyy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.11.2013 17:05

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od michyy »

čus potřeboval bych radu koupil jsem b4 na podvozku koni s nastavitelnou tuhosti tlumiču, k veci dělal jsem čepy zbihavost po tom jsem zjistil že, v hornim uloženi na levé straně mam vuly, na geometrii to byl 2stupně odklon na pravo 0,58 začinam koukak, po uloženi tlumiče vrchní je lepši vzit komplet ložisko včetně uloženi nebo stači uloženi připadně foto jak to vypada.

sry prostě jsem linej
passat b4 variant 1,9tdi 66kw 1z GT

tomas120
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 08.01.2012 11:14

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od tomas120 »

lepsi to mas vymenit aj stim loziskem at ti to pak treba nekrupe pri zataceni

Uživatelský avatar
michyy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.11.2013 17:05

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od michyy »

ok dik moc
passat b4 variant 1,9tdi 66kw 1z GT

Uživatelský avatar
michyy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.11.2013 17:05

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od michyy »

ahoj chtel jsem vyměnit uloženi tlumiču ale koupil jsem toto viz odkaz a je uplně jine než orignalhttp://www.autodily-cardo.cz/podvozek/h ... -26642-01/ co jsem koukal na kelly apm elit tak jinej tip se neděla, liši se akorat v předni a zadni uložení poradi někdo děkuji moc pořadne tam nepasuje
passat b4 variant 1,9tdi 66kw 1z GT

Uživatelský avatar
TheNeal
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1683
Registrován: 28.12.2012 12:31
Bydliště: Ústí nad Labem/Hradec Králové

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od TheNeal »

Zdravim, využiju tohle téma, snad se můj dotaz hodí. Totiž, chystáme se na komplet výměnu podvozku na Passat B3 1.9TD AAZ r.v. nemýlim-li se 92, tlumiče a pružiny už by byly nějaký vybraný, to tak těžký neni (teda pokud tam neni nějaká past o který nevim, jakože najednou změnili něco ve výrobě :D ), nicméně to stopro chce nový i všechno okolo, co se uložení týče. Problém je takovej, že jsem zvyklej na G3 a co jsem tak koukal do online databáze á la etka, tak v tom passatu je těch malinkejch dílů třikrát víc a totálně se v tom nedokážu zorientovat. Chci to koupit jinde než by mohl cápek co to bude montovat, protože cena pak bude poloviční až třetinová. Otázkou teda je, co za díly stylem gumový uložení, silentbloky a ložiska je potřeba koupit. Ideálně ve formě seznamu čísel dílů. :D Vim, že nejsem zrovna skromnej s mojí prosbou O:) takže by mi asi stačilo nasměrovat někam, kde ideálně podle vin, ale hlavně přehledně, můžu odpověď najít. Díky moc. :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“