Automat

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Dagmara
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.11.2014 11:25

Automat

Příspěvek od Dagmara »

Ahoj, mám passata B5 v automatu (V6) a začíná trochu zlobit. Někdy jede úplně parádně, bez žádných problémů, krásně řadí. Ale někdy se stane, že při normálních otáčkách auto jakoby cukne (většinou při rychlosti 5) a přestane pak podřazovat. Na palubním počítači to ukáže všechny rychlosti podsvíceny (jako kdyby byly zařazeny všechny rychlosti najednou :) ). Auto normálně jede, zrychluje když přidám plyn, dokonce když zastavím, tak se na D normálně rozjede, ale těžko, jak kdyby se rozjíždělo normálně na 5. Když auto zdechnu a opět nastartuju, jede zase normálně, na palubním pc je podsvícené jenom D a zase normálně řadí. Měl jste někdo nějaký podobný problém? nevíte čím to je?

Jo a ještě se mi stává, když jedu a blikne mi kontrolka pro naftu, tak s tím ujedu asi 5 km a auto zdechne. Když nastartuju, popojede asi 30m a zase zdechne. Asi na popátý to zase normálně naskočí a dojedu s tím až na benzinku :-D :-D :-D i několik km. Nevíte, čím to je?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Automat

Příspěvek od FandaTDI »

Teda řešit v jednom tématu investici v řádu desítek tisíc a v předchozím "dojíždění" nádrže do rezervy ... :oops: :wink:
Např.palivovej filtr se taky měnil?
To chcípání může souviset jak s něčim kolem toho paliva (...), tak i s tim automatem/rozsvícením všech rychlostí, což může dělat i "multifunkční spínač" na převodovce a s tim by mohly souviset i ty chyby ukostření těch ventilů, ale to nechci kecat, automatům moc nehovim, ale vim, že když je chyba v tom spínači (popř. snad i snímači u páky, ale ani jedna z nich v tom scanu v druhym tématu neni) a svítěj všechny rychlosti, tak ani nenastartuje ...

PS: Vítej na vw-clubu :drinks: (se divim, že to tady od toho listopadu nikdo neudělal/nezareagoval dřív :mrgreen: , ale to bude asi tim zařazením tématu do archivu, jestli jsi teda neměla plnou schránku zpráv a ty -snad- nepředcházely tomu, co jsi do toho nasypala... ;-) )

Dagmara
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.11.2014 11:25

Re: Automat

Příspěvek od Dagmara »

Ahoj,

děkuji za reakci a za uvítání, už jsem nečekala, že by se někdo ozval. Příspěvek jsem přidávala hned jak jsem se zaregistrovala a nevěděla jsem ještě jak to tu chodí, tak asi proto nikdo nereagoval :)
Do rezervy samozřejmě už nejezdím :) to se mi stalo asi dvakrát. Byla neplánovaná dlouhá cesta a nestihla jsem natankovat a ne že bych neměla na naftu :-D u nás moc nonstop benzinek není :-D všechny filtry budu měnit příští týden. S tou převodovkou mi to dělá jen někdy. Teď jsem třeba s tím už přes měsíc neměla problém.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“