ZÁMEK na volant a jiná zabezpečení

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

ZÁMEK na volant a jiná zabezpečení

Příspěvek od terzdek »

Ahoj, prosím o Vaše názory k zamykání volantu s ROTARY ZÁMkem. Hledám něco, co aspoň trochu odradí případné zloděje. Tedy, zamykám volant otočením bez klíčku, mám imobilizér a ještě bych chtěl něco, co jde vidět. Slyšel jsem o relé na dálkové ovládání... také o něm přemýšlím---- jen relé se dá donést nové.

Budu vděčný za každou radu od profíků i amatérů.

Děkuji
Naposledy upravil(a) terzdek dne 05.03.2015 18:45, celkem upraveno 1 x.
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: ROTARY ZÁMEK

Příspěvek od Goauld »

Nějak nevím co přesně myslíš. Rotary je patent Defend lock, kterej zámky volantu nedělá. Jedná se o novej systém zamykání řadící páky !
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ROTARY ZÁMEK

Příspěvek od terzdek »

No, myslím třeba toto: http://www.srovnanicen.cz/q/Zamek%20vol ... %20dlouhy/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: ROTARY ZÁMEK

Příspěvek od Goauld »

Aha, tak to si tam jenom někdo vymyslel do názvu rotary lock, protože to má obyčejnej zámek na klíč. Rotary lock je totiž něco trochu jinyho, k zamčení nepotřebuješ klíč, jenom se otočí prstencem na zámku a tím se zamkne. K odemčení musíš použít klíč, k zamčení ne.
Jinak co se týče toho "zámku" volantu, tak je to k ničemu a lehce se to překonává. Sympatičtější řešení mě přijde něco takovyho, co zamkne řadící páku s ruční brzdou. To sem použival na starym Favoritu, celkem rychle se s tím pracuje. Překonat to sice de taky, ale když je to správně nasazeny, tak je to o něco lepší řešení.
http://www.ascartuning.cz/cz-detail-502 ... brzdy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

terzdek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 11.12.2013 21:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ZÁMEK na volant a jiná zabezpečení

Příspěvek od terzdek »

Díky za info. Ještě jsem koukal na zamykání pedálů. Je to rychlé, ale drahé. No budu asi použivat kombinaci volantu + dálkové relé... ale nemohu to znovu najít ://
Golf IV, 1.9 TDI 74 KW PD, AXR ....kombi

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: ZÁMEK na volant a jiná zabezpečení

Příspěvek od Goauld »

Spíš než dálkovy relé, doporučuju pořádnej alarm, nejlíp dvoucestnej. To relé u TDI stejně nevyměniš s žádným co by bránilo nastartování.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“