Lístek za stěračem

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
musli
Člen klubu
Příspěvky: 175
Registrován: 05.07.2012 13:29
Bydliště: Opava, kousek od centra

Lístek za stěračem

Příspěvek od musli »

Zdar klubáci, je to cca měsíc z5, kdy jsem našel v Opavě za stěračem bílý lístek od městské policie za špatné parkování. Stál jsem v zákazu stání, takže beru že jsem udělal botu, ale spíš mě zajímá další postup. Napsali mi tam, že přestupek předali správnímu orgánu k projednání a dalšímu postupu, takže co teď s tím? Mám počkat, až přijde nějaké předvolání k podání vysvětlění nebo něco? Nebo zavolat na městskou v Opavě co a jak? Osobně bych volil první možnost, ale radši se ptám, aby pak nepřišla nějaká lata jak hovado za prodlení a kdesi cosi... Díky moc za odpovědi... :thanks:
ex Golf III 1.9 TDi Variant 1Z, EGR off, Sprint 764
Golf IV 1.9 TDi PD 74 KW 4motion Variant ATD, EGR off + chip by TDifun 136 HP, 308 Nm

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Lístek za stěračem

Příspěvek od Jarda S. »

lístek za stěračem nejni oficiální postup takže bud v klidu :wink:
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
musli
Člen klubu
Příspěvky: 175
Registrován: 05.07.2012 13:29
Bydliště: Opava, kousek od centra

Re: Lístek za stěračem

Příspěvek od musli »

Mno tak dneska přišla obálka s červeným pruhem a mám to za 500,- nekompromisně... :negative:
ex Golf III 1.9 TDi Variant 1Z, EGR off, Sprint 764
Golf IV 1.9 TDi PD 74 KW 4motion Variant ATD, EGR off + chip by TDifun 136 HP, 308 Nm

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: Lístek za stěračem

Příspěvek od Mrsta »

Jo to je jasný, měšťáci dají parkovačku a když nikdo nepřijde, tak to oznámí na úřad. Primárně by měli sami zjišťovat pachatele, takže by tě měli předvolat k podní vysvětlení. Otázka je, zda přebíráš poštu.

Úřad to dostane a pokud jsou splněné podmínky, tak posílá výzvu provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (neboli odpustek za smazání přestupku). 500 je dost za špatné parkování, ale v souladu se zákonem. Do 15 dní to musíš zaplatit. Když se na to vyflákneš, tak by tě měli předvolat k podání vysvětlení, ale rádi to přeskakují a pošlou příkaz na pokutu (podle přestupku) + náklady řízení 1000,- za spáchání správního deliktu.

Přestupek se nezaznamenává do evidenční karty řidiče, takže nehrozí žádné body.
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Lístek za stěračem

Příspěvek od Bofors »

500 v příkazním řízení, klasický postup.
VW Golf VII 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“