vymena spojkoveho lanka

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
mara20v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 14.11.2009 13:19
Bydliště: Železné
Kontaktovat uživatele:

vymena spojkoveho lanka

Příspěvek od mara20v »

cau dnes mi prdlo spojkove lanko a nevim jak se mam dostat respektive jak mam dostat lanko z pedalu v motorove casti uz to mam rozdelany a le od toho pedaLU vubec nvm dik za rady

Uživatelský avatar
Maly
Závodník
Závodník
Příspěvky: 580
Registrován: 01.04.2008 13:35
Bydliště: Veřovice
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena spojkoveho lanka

Příspěvek od Maly »

mara20v píše:cau dnes mi prdlo spojkove lanko a nevim jak se mam dostat respektive jak mam dostat lanko z pedalu v motorove casti uz to mam rozdelany a le od toho pedaLU vubec nvm dik za rady
pokud to mas od prevodu odpojene tak si ho trochu povol at je volnejsi ted si nejsem jisty jestli pedal ma byt nahore nebo dole (jako seslaply) a musis to vyhacknout bokem je tam nato drazka

mara20v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 14.11.2009 13:19
Bydliště: Železné
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena spojkoveho lanka

Příspěvek od mara20v »

dik za radu zira to skusim ale moc tomu neverim vubec nevim jak se k tomu mam dostat vubec s auta to lanko nevidim kolem toho pedalu
8)

Uživatelský avatar
hanzhou
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5258
Registrován: 19.11.2008 21:46
Bydliště: Litomeřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena spojkoveho lanka

Příspěvek od hanzhou »

a dam radu kdyby ti to pak neslo nasadit. Tak jak mas tu paku co za ni taha to lanko, tak tu si heverem zdvihni, ale dej pozor at to neprezenes. Az to budes mit, tak seslapni nekolikrat pedal a ten samostelovaci system trosku povoli to lanko, ze je pak delsi a jde to jednodusejc vratit zpet

VÝROBA POLEPŮ BUDIKŮ A DALŠÍCH GRAFICKYCH PŘEDMĚTŮ na zakázku
ZDE (pro nedostatek casu pozastaven)
==============================
HARLEQUIN & VR6

Uživatelský avatar
dedousek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 01.02.2010 13:29
Bydliště: Kurim

Re: vymena spojkoveho lanka

Příspěvek od dedousek »

cau kluci Prdlo mi lanko a sehnal sem si jine sice ne nove,ale funkcni a ted bych chtel zeptat jak ho namontovat Aby vse fungovalo.Lanko sem sundal z auta uz zajistene.jen ted nevim jak postupovat pri jeho instalaci abych ceco nepodelal.THX.

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena spojkoveho lanka

Příspěvek od bRG »

das ho na misto parkrat seslapnes pedal a teprve potom uvolnis ten plsatvovej drzacek a ono se vysponuje,pokud tam jenom lanko das a bez slapani uvolnis ten mechanizmus bude se to chovat jako kdyby jsi stal lehce na spojce a po nejaky dobe se ti rozlitne lozisko v prevodovce stalo se mi to tak vim oce mluvim,bohuzel ja to tenkrat nevedel:)

to co psal Hanz neni spatny pak se to krasne sklada bez stresu taky sem to tak delal :wink:

Uživatelský avatar
dedousek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 01.02.2010 13:29
Bydliště: Kurim

Re: vymena spojkoveho lanka

Příspěvek od dedousek »

Ok diky mam ho nasadit prvne na pedal a neco na to tahlo spojky?Asi na pedal apak na tahlo ze jen se ptam jestesem to nikdy nedelal.Moc Dekuji za tak rychlou odpoved..

Uživatelský avatar
dedousek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 01.02.2010 13:29
Bydliště: Kurim

Re: vymena spojkoveho lanka

Příspěvek od dedousek »

Chlapci mam problem vcera sem se jebal stim lankem ani za boha sem ho nemohl nasadit na spojkovy pedal!!No tak musel jit ven ato i s casti palubni desky.vcetne pojistkove skrine,Fakt newim jak to mohli tak vymyslet... nejhorsi na tom bylo se tam vubec nejak dostat a to sem fakt malej ale i tak se mel problemy.Pedal sem sundal a bafla na me nejak Pruzina ktera asi vraci pedal zpet,a problem je v tom ze ted nevi jak to tam bylo.jinak to funguje i bez ni ale je to takove divne vedet ze tam neco chybi...

deejays
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.06.2012 16:12

Re: vymena spojkoveho lanka

Příspěvek od deejays »

Zdravím pánové. Nevím zda to sem píšu správně. Pokud špatně,předem se omlouvám.
Potřebuji od vás radu/pomoc. Mám VW Vento 1.8 66Kw. Nedávno sem nechal měnit komplet celou spojku s lankem. když sem si auto vyzvedl tak mi šel pedál spojky hrozně lehce a nevrátil se celý,vždy tak do 3/4 a pak naráz doskočil. Mám dojem jestli to třeba nedělá lanko ( je tam samostav) myslel sem si,že si to třeba sedne jak je to nové ale trvá to delši dobu. Po delší jízdě kdy spojku moc nepoužívám tak pedál jde plynule ale jak jedu městem a musím řadit,pedál zase změkne a začne doskakovat.Jako bych to lanko vždy vyšlapal. Pokud stím máte zkušenosti nebo víte čím by to eventuelně mohlo být tak předem díky za odpověd/i

Odpovědět

Zpět na „Převodovka-spojka-řazení“