Polo G40 aneb má nová nákupní taška:-)

Fotky, inspirace, tuning...

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Uživatelský avatar
mootejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.06.2010 22:09
Bydliště: Olomouc

Polo G40 aneb má nová nákupní taška:-)

Příspěvek od mootejl »

Takže jakožto jsem zde v podsvětí vw nováček, chci vám představit mé nové vozítko Vw polo G40, kterých jak jsem zde pátral po bazarech a internetech je celkem po skromnu.
Skoro funkční kousek jsem nalezl v Avízu, byl jsem ho omrknout a jelikož nebylo moc z čeho vybírat tak jsem si ho vzal.. S tím, že motor běžel jen na 3 válce.
předchozí vozy jsem měl od bmw, takže s velikostí a komfortem se to nedalo srovnat, ale zaujal mě na první pohled.
Takže rok 92, motor najeto nějakých 190 tis, je tam údajně chip s výkonem cca 130 koní bylo mi sděleno.. Karoserie vcelku zachovala aý na pár oděrek ale to jsou drobnosti.
Přílohy
DSC00012.JPG

Uživatelský avatar
mootejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.06.2010 22:09
Bydliště: Olomouc

Re: Polo G40 aneb má nová nákupní taška:-)

Příspěvek od mootejl »

Před koupí jsem ještě tedy prohlédával weby zdali seženu nějaký solidní motor, abych nekoupil zajíce v pytli.. Jak jsem měl auto doma, motor jsem pomalu začal rozdělávat.. Napadali mě dvě závady budto propálený píst nebo hlava..
Přílohy
DSC00015.JPG
DSC00062.JPG
DSC00063.JPG
DSC00064.JPG
tak tady byl zakopaný pes.. asi vzniknuto zanedbáním výměny těsnění pod hlavou, jinak si to neumim vysvětlit
tak tady byl zakopaný pes.. asi vzniknuto zanedbáním výměny těsnění pod hlavou, jinak si to neumim vysvětlit

Uživatelský avatar
mootejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.06.2010 22:09
Bydliště: Olomouc

Re: Polo G40 aneb má nová nákupní taška:-)

Příspěvek od mootejl »

Hlava sice opravitelná, ale dovezl jsem si do zásoby druhý motor, který bych si chtěl do budoucna postavit a zgenerálkovat.. Motor od týpka z trutnova, údajně tedy rok nejel ale bylo mi sděleno že bude určitě okej.. Trošku mi přišlo dívné, že nebyly ani zakryty otvory po svíčkách, ale když jsem viděl že motor bral z dodávky tak jsem si říkal, že na děšti být nemohl.. No po rozborce se opak stal pravdou..!
Přílohy
DSC00067.JPG
musím ale přiznat že po sundání ventilového víka, nebyly známky po karbonu atd jak na stávající hlavě takže motor byl nejspíše zachovali, ale zub času se na něm podepsal.:-D jak sem ho rozdělal nevim jestli sem měl brečet nebo se smát:D
musím ale přiznat že po sundání ventilového víka, nebyly známky po karbonu atd jak na stávající hlavě takže motor byl nejspíše zachovali, ale zub času se na něm podepsal.:-D jak sem ho rozdělal nevim jestli sem měl brečet nebo se smát:D
DSC00068.JPG
jako z fabriky
jako z fabriky

Uživatelský avatar
mootejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.06.2010 22:09
Bydliště: Olomouc

Re: Polo G40 aneb má nová nákupní taška:-)

Příspěvek od mootejl »

Hlavu jsem rozebral, vyčistil, ventily spasoval, před sestavením přišel problém, jelikož nevlastním stahovák na ventil pružiny, nemoh sem ji zaboha složit, dozvěděl jsem se o super opravně hlav, kde mi ji milý pán za jedno velké díky složil.. čemuž jsem mu vděčný.. Následovalo složení, dal jsem nový filtr, olej, těsnění pod hlavu, sice né uplně nové ale dobré, které mě v co nejbližší době čeká na výměnu za nové..

Po úspěšném složení mi zbylo jen správně nasadit rozvodový řemen, a zkušební start.. měl jsem trošku nervy, ale auto předčilo mé očekávání a chytlo na drc.. První zkušební jízda mě mírně zklamala, jelikož vůz kvůli malé váze není na silnici úplně stabilní, ale asi po 2 týdnech jěždění mi rychle přirostlo k srdci..:-) co se týče výkonu chvíli jsem tomu nechtěl uvěřit jak to jezdí, pak jsem ještě zjistil že jsem zapoměl dotáhnout jednu hadici která byla vypadlá ze vzduchového vedení. Jak jsem to napravil, a otestoval to, málem jsem měl naděláno v kalhotách, asi nejrychlejčí vůz který jsem vlastnil.. s výhodou nízkého povinného ručení.. na své stáří má ještě hodně síly..:-) takže naprostá spokojenost s Vw..
Přílohy
po složení
po složení
DSC00003.JPG
ještě bych se chtěl zmínit, že vozidlo mělo nově udělané zadní brzdy a ložiska.
ještě bych se chtěl zmínit, že vozidlo mělo nově udělané zadní brzdy a ložiska.

Uživatelský avatar
mootejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.06.2010 22:09
Bydliště: Olomouc

Re: Polo G40 aneb má nová nákupní taška:-)

Příspěvek od mootejl »

Po opravě vozítko absolvovalo legální STK kterou až na folie na předních dveřich prošlo bez námitky.. 8O což mě na 18 let starý vozík moc překvapilo.. Asi mělo štěstí na předchozí majitele.. Doufám, že má prezentace je aspon trochu čitelná, a že se s vámi setkám na nějakém srázku.. .-) Mank. Vaše rady a názory uvítám..:-)

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Polo G40 aneb má nová nákupní taška:-)

Příspěvek od Martin. D »

G 40 je můj malej sen :) Vypadá fakt zachovale, hezký kola, trošku níž a bude z toho fešný Polo :wink: Co se týče toho motoru....lidi jsou pěkný kuwy někdy :twisted: :roll:

Uživatelský avatar
mootejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.06.2010 22:09
Bydliště: Olomouc

Re: Polo G40 aneb má nová nákupní taška:-)

Příspěvek od mootejl »

Pokud na nějakyho naraziš, tak neváhej, opravdu nezklame:-), jj podvozek na ten se chystám co nejdríve i kolesa prijdou na výměnu

Uživatelský avatar
draaczech
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 18.12.2007 06:32
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo G40 aneb má nová nákupní taška:-)

Příspěvek od draaczech »

Vidim že sis užil svoje a poznal že G40 fakt funguje :wink:
Pokus se zjistit kdy byla naposledy udělaná repase kompresoru. Případně jak dlouho jí nedělal předchozí majitel.
Podle manuálu se mění lamely každejch 20tis. km a simerinky každejch 40...
Yeah, low and wide!

Uživatelský avatar
m-NIC-h
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: in Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo G40 aneb má nová nákupní taška:-)

Příspěvek od m-NIC-h »

mootejl píše:Hlava sice opravitelná, ale dovezl jsem si do zásoby druhý motor, který bych si chtěl do budoucna postavit a zgenerálkovat.. Motor od týpka z trutnova, údajně tedy rok nejel ale bylo mi sděleno že bude určitě okej.. Trošku mi přišlo dívné, že nebyly ani zakryty otvory po svíčkách, ale když jsem viděl že motor bral z dodávky tak jsem si říkal, že na děšti být nemohl.. No po rozborce se opak stal pravdou..!
Tak koukám že nejsi sám. Kámoš taky koupil motor g40 bez kompresoru a když sundal hlavu tak ho rovnou hodil do šrotu. Nehnul se na klice ani o vlas :roll:

Uživatelský avatar
mootejl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.06.2010 22:09
Bydliště: Olomouc

Re: Polo G40 aneb má nová nákupní taška:-)

Příspěvek od mootejl »

No myslím že repas kompresoru urcite nikdo dlouho nedělal, až přijde čas, tak se dotoho pustím, hlavně na podvozku chci zapracovat.

Na tom druhým motoru ta voda naštestí nešla pod kroužky takže jak sem ten motor rozhodil, klika atd kolem je v cajku, tak do budoucna nechám udělat výbrus, a nějak si ho poskládám.. Jestli se toho dožiju:D

Další závady: blbne mi spínací skříňka, nádrž měla naprosto uhnité to koleno od spod co vede k nalévacímu hrdlu.. To jsem už vyřešil, spínačku budu muset asi vyměnit. Píchl jsem jedno kolo, guma musela být načatá jelikož tam je z boku díra jako trám. Elektrony jsou na prodej kdyby měl někdo zájem.

Uživatelský avatar
Pajk85
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 424
Registrován: 24.01.2010 22:47

Re: Polo G40 aneb má nová nákupní taška:-)

Příspěvek od Pajk85 »

Čaues, moc dobrá kárka. Kolik vyjde takovej repas kompresoru? Ptám se, protože možná v budoucnu jedno G40 pořídím.

Uživatelský avatar
2dohc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Polo G40 aneb má nová nákupní taška:-)

Příspěvek od 2dohc »

já zase bud scháním kompresor bo to polo prodám

Odpovědět

Zpět na „(ne)Jen moje Polo“