Co s kolama?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
LuXtr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.11.2013 18:20

Co s kolama?

Příspěvek od LuXtr »

Zdravím všechny,
měl bych takovou otázečku. Koupil jsem auto na zimních kolech a trošku (0,5-1 cm) vylízají ven. Od letních se liší že mají jiné ET, letní jsou ET56 a zimní ET35. Kola s tímto ET nejsou zapsána v TP. Bylo by možné je tam nechat dopsat? Nebo to nepůjde když vylízají mimo auto? (Jedná se o vůz audi, snad nevadí, když jsem to napsal sem).
Všem díky za rady.

Dannyx518
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.05.2015 16:06

Re: Co s kolama?

Příspěvek od Dannyx518 »

Ahojte, mám podobný problém.
Dostal jsem hrozně levně tyto ráfky: http://www.ronal-wheels.com/cz/showroom ... t:wheel_88" onclick="window.open(this.href);return false; ve velikosti 7,5x16
Vlastním VW Bora variant 1.9TDI
Kola jsou již obutá na 205/55/r16
Problém ale nastává v tom, že ráfky jsou ET35 a v VTP mám pro tyto pneumatiky napsáno ET42.
Jelikož jsem naprostý lajk přes auta, tak by mě zajímalo jestli je nějaká možnost ty kola na to auto dostat, tak abych s tím neměl problémy a nemusel upravovat blatníky? Nebo respektive dočetl jsem se, že se to dělá přes nějaký ten typový list, ale spíš mi jde o to jestli tyhle kola vůbec půjdou?

Díky
Daniel

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Co s kolama?

Příspěvek od M@ty »

Na auto půjdou bez úprav a rozdíl zálisu (ET) oproti TP bych neřešil. Na to se ti nikdy nikdo koukat nebude. 7mm je nic (není to okaté) a na STK kvůli tomu nikdo sundávat kolo nebude.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Dannyx518
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.05.2015 16:06

Re: Co s kolama?

Příspěvek od Dannyx518 »

M@ty píše:Na auto půjdou bez úprav a rozdíl zálisu (ET) oproti TP bych neřešil. Na to se ti nikdy nikdo koukat nebude. 7mm je nic (není to okaté) a na STK kvůli tomu nikdo sundávat kolo nebude.
Děkuji, to jsem potřeboval slyšet. :)
Ještě jsem zjistil, že to co to kolo vizuálně tolik vysazuje (hlavně tedy přední kola jsou takové srovnané s lemy, možná i trochu koukají) je šířka toho ráfku. Oproti původní 6.5J jsou tyto 7.5J. Ale asi stejná situace, že to nikdo vyndavat kvůli tomu nebude ne?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Co s kolama?

Příspěvek od M@ty »

Nesmí ti to koukat mimo půdorysný pohled auta. Jeden palec na šířce už jde poznat i pohledově ale většinou se stejně všichni řídí rozměrem pneu protože to jde vidět i bez demontáže kola.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“