Halogen vs. bixenon

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

Xenon máme na Passatu a zas taková sláva to není. Pokud je 4 světelná optika s halogenem,bude to třeba na dálkový vždycky svítit líp.Potkávačky jsou zase lepší u xenonu. Je to hodně o seřízení toho halogenu.
Ideální je 4světelná optika kde je bixenon + dálková parabola s halogenem,bohužel poslední auto,kde vím že to takto bylo byl Golf V. na potkávačky teda svítil xenon a na dálkový xenonová dálka + halogenová dálka. Asi nikdy jsem neviděl auto,který by svítilo víc. Ale to už se dneska asi nikde v koncernu nedělá.

PMA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 18.03.2015 22:48

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od PMA »

Tak treba Superb II a Yeti po faceliftu to ma.
G7 1.2 TSI DSG, Pure White, Comfort Edition, ACC, Lane Assist, Blind Spot Sensor, Dynamic Light Assist, ParkAssist, Keyless Access, Discover Media, Dynaudio Excite, Panoramic sunroof, 16" Toronto

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

Teď jsem na to koukal a máš pravdu. To je velký + pro Superba. Bohužel oproti Passatu asi jediný. Nicméně na GVII to není...

PMA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 18.03.2015 22:48

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od PMA »

Jediny + pro Superba oproti Passatu? To sotva :lol:
G7 1.2 TSI DSG, Pure White, Comfort Edition, ACC, Lane Assist, Blind Spot Sensor, Dynamic Light Assist, ParkAssist, Keyless Access, Discover Media, Dynaudio Excite, Panoramic sunroof, 16" Toronto

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

Passata 3c mám doma a Superbem 2012 jsem se byl projet měsíc nazpět. Zpracováním je to auto o třídu horší,taková větší a lepší Octávka. Passat je úplně jinde.Jak použitím plastů,tak vzhledem interiéru,odhlučnění,mlácení dveří a podobný věci :wink:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

V týdnu jsem měl půjčený G7 s bixenony. Auto svítí velice dobře. Potkávačky bych sice opět trošku přizvedl,ale jinak dobrý.Obzvlášť to natáčení do zatáček.Ať si ale říká kdo chce co chce,tak na dálky prostě čtyřsvětelná optika s halogenem svítí víc a dál. Zkoušel jsem na stejné trase jak halogen,tak bixenon.

jetpac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.11.2009 22:00

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od jetpac »

V předchozím autě jsem měl natáčecí bixenon (dálka svítila xenon + halogen) a to svítilo parádně. Noc promění v den. V druhým autě r.v. 2003 máme halogen a to svítí celkem slušně. Nechal jsem se ženou ukecat, že to přeci u novýho auta horší bejt nemůže a že škoda 33k. Horší to být může. O hodně. :(

Tehle týden jsem přivezl Golfa, teď jsem ho byl vyzkoušet za tmy. Halogeny. A jsem velice zklamanej. Na potkávačky jsem se bál jet víc než 60. Zkusím rady uvedený v tomhle fóru - seřídit, přizvednout, vyměnit žárovky. A uvidíme. Za tohle teda odemě má VW velký mínus.

Pokud to nepomůže, uvažuju o tom, že tu pixlu prodám a objednám si verzi s bixenonama, jinak je to auto úplně super...
VW Golf VII Comfortline, 1.4TSI 90kw

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od slezacekm »

tak jsem o dve otacky zvednul svetla. rikam si o jednu to bude malo. pak jsem vyjel v noci a auto svitilo jak splaseny cirkus. okamzite jsem musel jednu otacku ubrat. ted je to v noci naprosta pohoda. nikdo na me neblika, ale vidim super. nemenil jsem zarovky. dekuji za zdejsi rady.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

Jsem rád,že ti rada pomohla :good:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od srotty »

slezacekm píše:tak jsem o dve otacky zvednul svetla. rikam si o jednu to bude malo. pak jsem vyjel v noci a auto svitilo jak splaseny cirkus. okamzite jsem musel jednu otacku ubrat. ted je to v noci naprosta pohoda. nikdo na me neblika, ale vidim super. nemenil jsem zarovky. dekuji za zdejsi rady.
Mohl bys prosím tě hodit foto,kterými šrouby se zvedají paraboly. Mám golfa chvilinku,tak ještě nevím co a jak.Díky

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

Bude to plastový šroub blíž k dálkové parabole (blíž do středu auta)
Hlavně bacha,aby se nepohlo se stranovým nastavením,to jsou ty druhý šrouby.

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od slezacekm »

srotty píše:
slezacekm píše:tak jsem o dve otacky zvednul svetla. rikam si o jednu to bude malo. pak jsem vyjel v noci a auto svitilo jak splaseny cirkus. okamzite jsem musel jednu otacku ubrat. ted je to v noci naprosta pohoda. nikdo na me neblika, ale vidim super. nemenil jsem zarovky. dekuji za zdejsi rady.
Mohl bys prosím tě hodit foto,kterými šrouby se zvedají paraboly. Mám golfa chvilinku,tak ještě nevím co a jak.Díky
ted jsem z auta prisel :) ale jsem naprosty lajk a taky jsem to rovnou zvladl. je to ten imbus zezhora a jsou tam dokonce popisky UP a DOWN myslim. zaparkoval jsem blizko vrat abych videl jak se svetla hybou. ten sroub naboku je posany RIGHT a LEFT. pokud bys to nenasel napis a ja to vyfotim

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od srotty »

Díky za nápovědu,taky jsem to hned našel.O kolik jste to teda zvedli,o jednu otáčku? Přikládám foto pro ostatní,je to ten plastový,bílý šroub vlevo.
Přílohy
P1030322.JPG

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od slezacekm »

nejdriv jsem dal o dve otocky nahoru. to bylo strasne moc. tak jsem dal jenom jednu a to je akorat

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od Ivoch »

Chlapi a nastavili jste výš obě světla nebo jen pravou stranu?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“