Halogen vs. bixenon

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od slezacekm »

obě stejně

jetpac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.11.2009 22:00

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od jetpac »

Tak jsem světla přizvednul o 3/4 otáčky a teď jsem spokojenej, o celou mi to přišlo moc. Teď to svítí tak, jak jsem čekal.

DÍKY MOC ZA RADU! :drinks: 8)
VW Golf VII Comfortline, 1.4TSI 90kw

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od slezacekm »

neni zac. taky jsem to udelal diky radam tu z fora!!! mam to o celou ale pak si to v aute trochu sklapim. jel jsem zatim jen jednou v noci tak se tesim az to poradne otestuju

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

Jde o to nepřehnat to,aby jsi neoslňoval a nikdo na tebe neblikal

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od karlozs »

Tak mám ten homework taky za sebou. O jednu otáčku se to odhadem zvedne tak o 10 cm (na +/- 10 metrů vzdálených vratech). A super věc je to ovládání sklápění vlevo pod volantem. Když je to zvednuté o tu jednu otáčku, tak to lze ovládáním pod volantem zase vrátit na původní úroveň - je to pak přesně z krajní hodnoty "_"do polohy "1".
Naposledy upravil(a) karlozs dne 18.06.2015 20:22, celkem upraveno 1 x.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Davef
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 13.05.2014 17:42

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od Davef »

Já si to musel nastavit i u xenonů, nedalo se s tím vůbec jezdit - přišlo mi to jako špatně nastavené než, že by to takhle mělo být.
Golf VII Variant TSI 77kW White Comfort Edition
Obrázek

Pavel77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 26.04.2015 13:39

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od Pavel77 »

Nějak se nemohu rozhodnout, jaké xenony (kombinaci) dát do auta...
Zatím jsem nakonfiguroval xenony s Dynamic Light Assist, ale po přečtení několika testů, kde to nějak extra nefungovalo, přemýšlím, že bych to vyměnil buď za xenony s natáčením s LED, nebo za obyčejné xenony bez natáčení a bez LED...
Jednak budou fungovat, jak chci já, a ty druhé jsou ještě o 10k levnější...ale zase přijdu o natáčení do zatáček. Plus ušetřím za DLA...
Tak nevím...
GVII Variant Highline 1,4 TSI, DSG, modrá Pacific

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od bedrich666 »

Ja se rozhodl pro Dynamic Light Assist, ale asi uz bylo pozde a nepujde to pridat :D Tak tam nejspis budu mit klasickej Light Assist no :D

Jinak ja naopak o DLA slysel jen slova chvaly, ze to je dost vychytany neoslnuje to ostatni..

PMA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 18.03.2015 22:48

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od PMA »

Osobne doporucuju za DLA priplatit, najezdil jsem s tim uz par set kilometru po okreskach za tmy a nemuzu si to vynachvalit. Oslnovani bych rekl, ze v 99% pripadu neprobiha. Pouze jednou na me nekdo bliknul, ale tam bych ho oslnil i potkavackama.
G7 1.2 TSI DSG, Pure White, Comfort Edition, ACC, Lane Assist, Blind Spot Sensor, Dynamic Light Assist, ParkAssist, Keyless Access, Discover Media, Dynaudio Excite, Panoramic sunroof, 16" Toronto

Pavel77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 26.04.2015 13:39

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od Pavel77 »

Pokud proti jedou auta s velkými odstupy, tak asi jo. Ale co v případě, že je tam jsou odstupy malé (typicky v ČR)? Stíhá ten systém, nebo se potom musí zasáhnout ručně?
V praxi moc dálková světla nepoužívám, v tomto provozu není téměř možnost...
Trochu mě taky odrazuje cena opravy při poruše...u světla s LED je při poruše LED prý neopravitelné => výměna celého světla...
U xenonů bez LED je to jen výměna žárovky denního svícení...

Dík
GVII Variant Highline 1,4 TSI, DSG, modrá Pacific

PMA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 18.03.2015 22:48

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od PMA »

Prepinani funguje hodne rychle a pokud je opravdu silny provoz, tak je proste vypne, protoze nejsou v tu chvili potreba.
G7 1.2 TSI DSG, Pure White, Comfort Edition, ACC, Lane Assist, Blind Spot Sensor, Dynamic Light Assist, ParkAssist, Keyless Access, Discover Media, Dynaudio Excite, Panoramic sunroof, 16" Toronto

Pavel77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 26.04.2015 13:39

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od Pavel77 »

Funkce je lákavá, ale stále se nemůžu zbavit dojmu, že je to časovaná bomba, a následná oprava bude pekelně drahá...
Tyhle elektronické vychytávky obvykle nemají velkou životnost...

Nějak se kloním k "obyčejným" xenonům, kde je denní svícení obyč. žárovkou.

Jaké máte zkušenosti se spolehlivostí?

Díky,
GVII Variant Highline 1,4 TSI, DSG, modrá Pacific

PMA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 18.03.2015 22:48

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od PMA »

Vzhledem k záruce na 5 let to opravdu neřeším.
G7 1.2 TSI DSG, Pure White, Comfort Edition, ACC, Lane Assist, Blind Spot Sensor, Dynamic Light Assist, ParkAssist, Keyless Access, Discover Media, Dynaudio Excite, Panoramic sunroof, 16" Toronto

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od lifter »

Pavel77 píše:Funkce je lákavá, ale stále se nemůžu zbavit dojmu, že je to časovaná bomba, a následná oprava bude pekelně drahá...
Tyhle elektronické vychytávky obvykle nemají velkou životnost...

Nějak se kloním k "obyčejným" xenonům, kde je denní svícení obyč. žárovkou.

Jaké máte zkušenosti se spolehlivostí?

Díky,

Ak by to pricláňanie začalo blbnúť, tak sa to dá v palubáku vypnúť, takisto natáčanie (máš potom klasické bixenóny). Samotné natáčanie má tiež výrazný efekt, najmä v ľavotočivých zákrutách.
Keď je viacero objektov, ktoré svietia (autá, reflexné značky...), potom najhoršía verzia je, že sa svetlá prepnú na stretávačky.
Stíha pricláňať veľmi dobre, nikto na mňa ešte neblikal. Problém môže nastať teoreticky najmä na diaľnici, keď kvôli stredovému porastu nevidí svetlá protiidúceho ťahača, no môže m oslňovať vodiča kamiónu - zatiaľ na mňa ešte neblikali.
Podľa mňa najlepšia príplatková výbava pre Golf v ponuke.
VW Golf GTI VII Performance

Pavel77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 26.04.2015 13:39

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od Pavel77 »

Díky za názory... Je pravda, že pokud by se DLA posr... tak to prostě vypnu napořád a je klid...
Takže jste mě přesvědčili, a nechám to v konfiguraci....teda fakt díky, už jsem myslel, že někde ušetřím :D
GVII Variant Highline 1,4 TSI, DSG, modrá Pacific

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“