Prodej auta odmítá přepis.

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Popopepa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 07.06.2008 11:38
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Prodej auta odmítá přepis.

Příspěvek od Popopepa »

Mám dotaz prodal jsem auto lidem s ,,tmavší pletí´´ auto si ani neprojeli ani se o něho moc nezajímali. Usmlouvali cenu na 42 000Kč. Vypsali jsme kupní smlouvu oba podepsali, dali mi peníze na ruku a jeli na evidenční kontrolu. Pak jsme měli jed na Magistrát v Ostravě a tam auto přepsat, řekli, že evidenčka trvala dlouho, že už musí jed, že za dva dny ve středu se sejdem u magistratu a přepíšem to, ale den předtím volali, že se dostavit nemůžou, že až další středu. Na autě jsem pojistku odhlásil a oni prej auto už mají pojištěné... Tak se chci zeptat jak dál pokračovat když auto je stále psané na mě. Mám akorád kupní smlouvu a peníze. Velký malý techničák se vším mají oni. Co může stát za vymlouváním?
Co když za týden dojedou, ale nebudou chtít auto přepsat a jen vrátit mohli tam něco povyměňovat a tak. Mám jim raději dát peníze a vzít auto i když riskuju, že sním něco udělali? Den ode dne má horší a horší chování v telefonu, jen řve. Ten první den se chovali normálně.
Oranžová a já jsem pryč.
Za volant pivo nepatří, někdo do vás ťukne a rozleje se vám.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Prodej auta odmítá přepis.

Příspěvek od skacel99 »

Peníze bych jednoznačně nevracel. Máš ve smlouvě nějakou pasáž s přepisem auta? Co jsem viděl,vždycky tam bylo něco ve stylu,že pokud dotyčný (prodejce/kupující) auto nepřehlásí do data xy,za každý den je smluvní pokuta x kč

Uživatelský avatar
Popopepa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 07.06.2008 11:38
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej auta odmítá přepis.

Příspěvek od Popopepa »

Něco takovýho tam je, jenže víš jak blbý je, že jsou to prostě trochu jiní lidi a ti všechno řeší jinak. A na další den jich přijede dvacet. První den se chovali jak andělé a další den uplně obrátili chování.
Oranžová a já jsem pryč.
Za volant pivo nepatří, někdo do vás ťukne a rozleje se vám.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Prodej auta odmítá přepis.

Příspěvek od 11mAjA11 »

No hele za první sis měl jó rozmyslet komu to auto prodáváš.
Osobně bych to nikdy čmoudům neprodával opravdu nikdy nic.
Je už tak nějak z jejich "choré logiky věci" lidi ojeXXt a nic nikdy neřešit.
Oželel bych ten rychlý prodej a počkal bych na někoho normálního, nebo bych s tím jel do bazaru a v podstatě to tam prodal za skoro stejné peníze co oni uškemrali.
Bohužel s tím nic neuděláš a modli se, aby se tím autem něco udělalo.
Ty s tím už teď momentálně neuděláš nic.
1) oni mají Tvojí adresu, přesnou bez debat.
2) Vždycky jich bude víc
3) budou vždycky utiskovaní
Takže policajtama nic nevyřeší, počkají si na Tebe, vymlátí ti okna, zapálí barák, vyberou byt, zmlátí kohokoli z rodiny, jim je to jedno, protože se jim nikdy v podstatě nemůže nic stát.
Jednoduše si prostě v pasti.
Tím žes jim dal do ruky velký TP si skočil ze skály, velký TP se nikdy z ruky nedává dokud tam není jasně napsána odhláška, to že si to oni nepřihlásí je jejich problém do týdne jim to úřad zruší a jsou v prdeli.
Nemáš čas tak nasrat, tady máš peníze zpět a táhni výmluvy si strčte doprdele..

Je to smutné, ale je to trochu Tvoje chyba..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Popopepa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 07.06.2008 11:38
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej auta odmítá přepis.

Příspěvek od Popopepa »

No uvidím co bude tuto středu máme sraz a máme to jed přepsat když bude volat, že zase nemá čas tak mu řeknu, že si jedu pro auto a dám mu prachy. Oni ten první den se chovali uplně normálně seriozně jsem i začal věřit, že fakt 10 procent čmoudů jsou normální. Na další den se ukázalo, že sem se mílil. Ve středu dám vědět volat mu už nebudu jen řve, že prachy mám smlouvu taky a že evidenčka platí 10 dní, že to vychází i s přepisem na 10 dní, že nic neukradli a tak...
Oranžová a já jsem pryč.
Za volant pivo nepatří, někdo do vás ťukne a rozleje se vám.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Prodej auta odmítá přepis.

Příspěvek od skacel99 »

Bohužel,Mája to přesně vystihl. Taky bych nikdy nic takovýho cigošům neprodal.
Bohužel,měl sis napřed zjistit,jak to s přepisy aut chodí. Správnej postup je tento:
1.) buďto jdete oba najednou na úřad s dokladama,ty to odhlásíš a on uhned přihlásí
2.) pokud to nejde,tak dotyčný podepíše kupní smlouvu + úředně ověřenou plnou moc,že to na něj můžeš odhlásit. Kupující si pak odveze auto,ale bez dokladů. Ty zajdeš na úřad,odhlásíš,přihlásíš na něj a doporučeným dopisem pošleš kupujícímu doklady
Evidenčka se řeší před prodejem,protože musí být vystavená na kupujícího a dokládá se při přepisu

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Prodej auta odmítá přepis.

Příspěvek od hkr »

Odhlasky uz nejsou, jen prihlasky.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Příspěvek od milan000 »

Koukám na debatu a držím palce ať Ti to dobře dopadne.Ber to tak, že cigán cigánem zustane - "opálený" se už jako z...i rodí.

Uživatelský avatar
Popopepa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 07.06.2008 11:38
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Popopepa »

milan000 píše:Koukám na debatu a držím palce ať Ti to dobře dopadne.Ber to tak, že cigán cigánem zustane - "opálený" se už jako z...i rodí.
Diky no to bude hruza v tu stredu mam takove tuseni kdyz budou chtit vratit auto dam jim penize nestoji mi to o ty nervy oni jsou schopni vseho jen se budu bat aby mezi tim neudelali neco s autem nebo nevymenili neco :'(
Oranžová a já jsem pryč.
Za volant pivo nepatří, někdo do vás ťukne a rozleje se vám.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Prodej auta odmítá přepis.

Příspěvek od Jarda S. »

jestli se jim do toho nechce tak at pošlou techničák, evidenčku, zelenou kartu a ověřenou plnou moc, nemusí řešit nic všechno uděláš ty ...
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Prodej auta odmítá přepis.

Příspěvek od skacel99 »

To nebude tím,že se jim nechce na úřad,prostě jenom nechcou přepsat auto na sebe :wink:

Uživatelský avatar
iwo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 12.03.2008 19:13

Re: Prodej auta odmítá přepis.

Příspěvek od iwo »

Jak už zde bylo psáno-řečeno.......... Velký TP nikdy nedávat z ruky atd....
Teď už nic neuděláš a můžeš jenom čekat, v nejhorším případě tě bude kontaktovat PČR a budeš muset vysvětlovat.
(pokuty, krádeže......loupežné přepadení, odjetí z benzínky atd.....)

Jak se říká, člověk se chybama učí, ale občas je potřeba si zjistit jak postupovat v dané situaci.
Chápu, když někdo přijde, podívá se, řekne o.k. beru, vytáhne prachy, tak je to lákavý, ale.....
Nepřizpůsobiví v tom umí chodit jak ojebat lidi, stát. Je potřeba být obezřetnej.
Hodně štěstí, ať to dobře dopadne.

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“