Nízký tlak oleje

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Motorista82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.07.2015 21:52

Nízký tlak oleje

Příspěvek od Motorista82 »

Zdravím všechny!
Zakládám nové téma protože můj mix jsem nikde nenašel.
Koupil jsem cca před dvěma měsíci Golf variant motor 1,6 azd.Auto super ale vysoká spotřeba oleje,litr na 600.Pak odešla zapalovací cívka a když jsem jí objednával tak jsem se naštval a objednal kroužky těsnění ventilů rozvody těsnění pod hlavu šrouby a tak.Skoro týden jsem pod autem po práci ležel
Kroužky a guferka vyměnil a po složení mi to píše nízký tlak oleje.
Dnes jsem znovu sundal vanu a zkontroloval sací koš.Jak jsem předpokládal byl ok.Kamarád mě strašil jestli jsem nedal opačně těsnění,prohlížel jsem staré a snad by to i šlo,na jedné straně dvě dirky a na druhé jedna,tak jsem to študoval,koukal kde jsou nejtky co koukaj z pod hlavy a je určitě taky dobře.Jediné co mě napadá je že se mohl tmelem zalepit kanálek který maže vačky.
Otázka tedy zní,měl by zalepený kanálek vliv na tlak který jde k čidlu které je přišroubované na těle hlavy tudíž pod nima?
Po odmontování čidla na protočení vylítla asi decka oleje,na vačky to taky leje olej.Tlak jsem zatím neměl čím změřit.
Máte nějaké nápady co by to mohlo být?
Motor také špatně chytá (hodně dlouho musím točit) rozvody jsou ale na ryskách,po nastartování normální zvuk.
Rozsvítila se kontrolka motoru.
Díky všem za nápady.Nerad bych znovu sundal hlavu abych zjistil že je vše dobré.

Motorista82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.07.2015 21:52

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od Motorista82 »

Co myslíte?Může být špatně nalepené víko s vačkama a stříkat olej do hlavy,tím ztrácet tlak?Opravdu vás nic nenapadá?
Prosím :cry:

Motorista82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.07.2015 21:52

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od Motorista82 »

Nové zjištění,při zapojení žárovky na čidlo se rozsvěcí.Druhý kabel samozřejmě na +pól,tak že maže a tlak tam určitě je.Kde tedy může být chyba?Hláška nízký tlak oleje svítí pořád.

Motorista82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.07.2015 21:52

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od Motorista82 »

Zdravím
Škoda že mi nikdo nenapsal.
Ráno jsem znovu koumal mazání a přijde mi že výše popsaná funkce čidla není správná.Myslím si že dělá praví opak toho co má.
Po odpojení čidla přestane hlásit nízký tlak oleje.Po zapojení kabelu na kostru nebo čidlo hlásí nízký tlak oleje.
Čidlo spíná kostru,myslím že by jí ale mělo rozpínat.
Na netu jsem našel dvě čidla,zelené a černé.Každé spíná při jiném tlaku.Teď tam mám modré 0,5 atm.,ale podle všeho by tam mělo být spíš to černé.
Prosím o radu,má kostru spínat nebo rozpínat a jaké mám koupit?

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od vlado 14 »

ked je tlak,tak rozopne kostru,kontrolka zhasne,ked neni tlak zopne kostru,kontrolka svieti,ci
skusal si ho vymenit

Motorista82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.07.2015 21:52

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od Motorista82 »

Děkuju moc!
Odpoledne ho vyměním,jestli je to tak,tak nevím proč z ničeho nic začalo kostru spínat.Hledal jsem chybu jinde když se to stalo po tom co jsem rozebral a složil celej motor.Tak uvidím

Motorista82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.07.2015 21:52

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od Motorista82 »

Tak čidlo koupené,originál AZD.Kostru nerozepíná nýbrž spíná stejně jako to modré co tam bylo do teď.
Opravdu nerozumím tomu proč teda hlásí že nemaže když je kabel ukostřen a když je odpojen tak to nehlásí nic.
Chová se to úplně naopak než by mělo,když má olej tlak tak píská mazání a naopak.
Prosím pomožte.

Motorista82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.07.2015 21:52

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od Motorista82 »

Dnes vypuštěn olej,auto nehlásí že by ho tam bylo málo.Může mít čidlo hladiny něco společné s hláškou nízký tlak oleje?
Do rozebrání fungovalo normálně a docela často.Oranžová olejnička,tak jsem vyběhl a nalil litr oleje.Žralo ho to vážně moc.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Proč ten tlak prostě nezměříš? Budeš tu laborovat a furt nevíš,na čen jsi.

Oranžová olejnička je na hladinu oleje a ne na nízkej tlak.
Obrázek

Motorista82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.07.2015 21:52

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od Motorista82 »

já vím že je na hladinu.
Tlakový spínač spíná a je sepnutý stále a i malou chvilku po chcípnutí motoru.Pokud na něj ale připojím kabel tak začne hlásit nízký tlak oleje.
jde mi o to jestli třeba nezačne hlásit nízký tlak oleje po tom co nemá odezvu od toho spodního a neví kolik oleje tam je.Oranžová se nechce pořád rozsvítit,čidlo jsem vyndal profoukl a kontakty prostříkl kontaktolem.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od 11mAjA11 »

A proč to je v sekci Golf V když to je evidentně IV..??
Hladinové čidlo je tam jen že tam je celkem často to zlobí, navíc po otevřetí kapoty by ta oranžová kontrolka měla na chvíli sama zhasnout (pravděpodobně).
Je potřeba změřit kolik tlaku to dává do hlavy pak pátrat dále.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Motorista82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.07.2015 21:52

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od Motorista82 »

omlouvám se za sekci,asi jsem se překlepl.
S oranžovou mám opačný problém,ta se nerozsvítila po vypuštění oleje.Myslel jsem jestli nemůže být problém tady.
Může mi někdo vysvětlit proč to neřve když to odpojím?
Logicky,čidlo spíná kostru.Není tlak do kabelu nejde kostra,mělo by to hlásit že nemaže.Stejně tak i kdyby se kabel uklepal a přestal být ukostřen sepnutým čidlem.
Mě to řve že nemaže po tom co ho ukostří čidlo které se tlakem normálně spíná nebo kabel přiložím na kostru já.Proč to hlásí úplně opačně?
Už mě dochází nápady a jsem z toho nešťastný.
Prosím o každý nápad.Děkuji

Motorista82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.07.2015 21:52

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od Motorista82 »

Taky nejde otáčkoměr (myslel jsem že je to kvůli sundanému řemenu) a když jsem koukal na pojistky rozsvítila se závada na airbagu.Auto jsem měl dlouho natočené,za nějakou dobu (docela dlouho) po ohřátí přestal držet volnoběh a auto nešlo vytočit.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od yessmen »

Tam bude více problémů.. mrkni vagem i na motor co tam je špatně.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Motorista82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.07.2015 21:52

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od Motorista82 »

Tak nebyla odezva od snímače otáček,vynechával čtvrtej válec a ještě něco.Nemohly jsme přijít na to čím to je.Pak se propíply pojistky a to taky nepomohlo ale po za hejbání pojistkovkou bylo vše ok.Auto naskočilo na otočení,otáčky ok a přestal pískat olej.
Akorát jsem zkoušel to čidlo odpojit a taky se neozvalo že to nemaže.Na to ještě budu muset přijít,ale netuším kde hledat.
Auto ale maže a jede jak má.Tak SUPER!

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“