Pomůže někdo ? Kooperativa se se mnou snaží víte co..

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Whisky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.05.2013 17:57

Pomůže někdo ? Kooperativa se se mnou snaží víte co..

Příspěvek od Whisky »

Ahoj chlapi, měl jsem dopravní nehodu a já jsem poškozený. Zadal jsem si opravu formou rozpočtu. Byla mi poslána nějaká menší částka, ale to hlavní což je oprava boku mi bylo řečeno, že bude uznáno pouze tehdy, až doložim opravu na fakturu s kompletní fotodokumentací opravy. A že bude nějak proplacen rozdíl mezi fakturou a tím co mi poslali. Já se v tom vůbec nevyznám.. to jsem nemusel zadávat formu rozpočtu když teď to budu platit v servise nebo jak to je ? Mám nárok na to dát to do aut. servisu ??? Jak se můžu bránit? nebo nemáte někdo rady co a jak dál ?? Chci se jenom bránit a opravit svoje auto a nenechat sebou vorat. Díky moc za rady.
Přílohy
11791729_801659286598811_923512068_n.jpg
11212438_801659273265479_168484535_n.jpg
11774678_801659283265478_1303511300_n.jpg

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Pomůže někdo ? Kooperativa se se mnou snaží víte co..

Příspěvek od Ipanema »

Taková oprava od boku přímo ve VW výjde na 60tis. Na faktuře budeš mít jistě i položky, jako výměna žárovek, 2x geometrie a když bude servis moc dobrej, tak i naúčtovanou palivovou nádrž.
Nejdřív píšeš o rozpočtu a pak o aut. servisu. Proč se nejelo rovnou do aut. servisu VW?
Rozpočet (pouze podle mě) je výhodný když si necháš zaplatit od pojišťovny "na ruku" příkladně 30tis. a opravíš si to u kamaráda na vrakovišti za 15tis. Ve všech ostatních případech bych jel do VW servisu a domluvil se s nimi ať na faktuře skryjí (mimo těch svých žárovek a blinkrů) i můj třeba nový řemen, přístřiky laku, ramena, ...
Nepředpokládám nic jiného, že fotky před opravou a po ní bude chtít každá pojišťovna. Proplacení bude jistě tak, že pojišťovna vystaví krycí dopis, ten pošle do servisu a ti ti na jeho základě až předají opravené auto. Souhlasím s tebou, že ve tvém případě zřejmě byla volba rozpočtu zbytečná.

Nechci ti do toho mluvit, nebudu ti to balit do růžovýho papíru, ale když jsi poškozený, tak mi to zavání tím, že nejdřív jsi chtěl s pojišťovnou vydrbat ty (moc peněz, pak levná oprava tady z fóra a pak ti něco v kapse zbude) a ve finále s tebou vydrbe pojišťovna, protože si tady seženeš dveře, nějak to zaflikuješ a stejně moc peněz nezbude. Jestli vůbec nějaký. Ono tohle už ty pojišťovny znají za kolik to eventulně jde nejmíň opravit. Jenže takhle se to dělá, když jsi viník a bereš 14tis. měsíčně čistýho, né když jsi poškozený. Jako poškozený máš nárok na opravu blatníku i kdyby ti ho dali z titanu za 100tis.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Whisky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.05.2013 17:57

Re: Pomůže někdo ? Kooperativa se se mnou snaží víte co..

Příspěvek od Whisky »

No mas pravdu, chtel jsem rozpocet a dat to do kupy na dilne u znameho. Vec se ma sle tak, ze mi poslali 19tis s tim, ze opravu blatniku mi uznaj pouze na fakturu. Takze proto pak nechame tedy ten rozpocet?? A do aut. Servisu mi rekli, ze nedoporucuji, ze max auta do 5 let stari...muzu s tim tedy do aut. Servisu???

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“