piskani zadni pravo brzdy Bora 2.3 V5

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
kirebora
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.05.2015 06:26

piskani zadni pravo brzdy Bora 2.3 V5

Příspěvek od kirebora »

Zdravim vas, mel bych dotaz. Vsiml jsem si pri jizde rychlost do 40km/h mi piska brzda zadni na prave strane, byl jsem v servisu a oni zjistili ze mam pokazeny brzdic, nefunguje mi hydraulika proto porad pritlaci desticky na kotouc a nepusti zpet. Za pouze dily stoji 3500kc to asi trmen a kotouc pravy. Zda se mi hodne. Nevite nekdo jak sam muzu opravit? Pomohla by sada opravene brzdy? (obsahuje valecek a tesneni). Dekuji vam predem za rady.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: piskani zadni pravo brzdy Bora 2.3 V5

Příspěvek od M@ty »

Pokud neprotéká brzd. kapalina kolem hřídelky páky ručky tak je to opravitelné. Asi bych zvážil výměnu prachovky a těsnění i na druhé straně když už to budeš odvzdušňovat. Hlavně očisti i držáky třmenů. Desky se musejí volně hýbat do boku. Jde to i při zachování těch nerez. plechů. Nebo je vyhodit... :lol:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

kirebora
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.05.2015 06:26

Re: piskani zadni pravo brzdy Bora 2.3 V5

Příspěvek od kirebora »

No a je jednoduche vymenit tesneni a prachovky? Nebo lepsi vymenit cely trmeny jako kus za kus?

Uživatelský avatar
p3tr3zzz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.07.2014 23:19

Re: piskani zadni pravo brzdy Bora 2.3 V5

Příspěvek od p3tr3zzz »

kirebora píše:Zdravim vas, mel bych dotaz. Vsiml jsem si pri jizde rychlost do 40km/h mi piska brzda zadni na prave strane, byl jsem v servisu a oni zjistili ze mam pokazeny brzdic, nefunguje mi hydraulika proto porad pritlaci desticky na kotouc a nepusti zpet. Za pouze dily stoji 3500kc to asi trmen a kotouc pravy. Zda se mi hodne. Nevite nekdo jak sam muzu opravit? Pomohla by sada opravene brzdy? (obsahuje valecek a tesneni). Dekuji vam predem za rady.
Já osobně bych preferoval opravnou sadu cena opravy do 1000,- kdežto výměna brzdového třmenu a třmen samotný od 2800,- a práce pokud jsi trochu zdatný uděláš si sám :) 8)
VW G4 TDi Valník :) 66kw - současnost :)
---------------------------------------------------------
VW Bora TDi Sedlo :D 85kw + chip - bývávalo :(

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“