MOTOR, ROZVODY FSI - Intervaly výměny, zkušenosti

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
cooper01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.09.2007 07:01
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

MOTOR, ROZVODY FSI - Intervaly výměny, zkušenosti

Příspěvek od cooper01 »

Zdravicko všichni budu potřebovat udělat nove rozvody na turanovi 1.6 fsi r.v 2003.Je tam rozvodový řetěz.
Zajimalo by mě kolik stojí komplet rozvodová sada.Dik

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Rozvody

Příspěvek od alesino »

napiš clubákovi pratonda má stejnou motorizaci a nedávno je měnil ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: Rozvody

Příspěvek od pratonda »

Řetěz,napínák,vodící lišty,ozubený kola,šrouby,těsnění 5000,-až 6000,-...záleží jak pořídíš.Ještě se doporučuje přestavovač vačkové hřídele a ten stojí asi 11000,- sám o sobě,ale já ani nikdo z Golfařů V ho neměnil.Jinak u nich v topicu se dočteš více.No a olej a filtr to je jasný...
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Rozvody

Příspěvek od yessmen »

Jen ve zkratce, výměna rozvodů bez výměny přestavovače nemá smysl. Ten chrastící hluk dělá totiž právě ten přestavovač a ne "vytahaný" řetěz jak se tak mylně všude dovíš.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: Rozvody

Příspěvek od pratonda »

Já přestavovač neměnil a mám pokoj,já zas mám info od hocha z autorizáku,že to dělá unavená pružina v napínáku...už to neřeším
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

cooper01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.09.2007 07:01
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od cooper01 »

Mě totiž počítač zahlásil závadu motoru a bylo to snímač otáček vačkové hřídele.Tak jsem ho vyměnil a závada je tam pořád.Mechanik řika že je přeskočenej retez.Tak nevím musí se dělat rozvody komplet nebo je lepší to rozdělat a podívat se a potom vyměnit jen to co je třeba.

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: Rozvody

Příspěvek od pratonda »

Na tuhle otázku dostaneš rozdílný odpovědi,snímač to nebyl,to bylo jasný,ale kdo nic nedělá nic nezkazí.Já bych,potom co jsem viděl,vyměnil napínák,kolega zase přestavovač,v autorizáku by ti to vyměnili komplet a jako bonus i dolejou kapalinu do ostřikovačů.Kdyby to nebylo vcelku pracný kůli rozborce,sborce,synchronizaci chodu hřídelí,oleji,času a penězům za tu práci,dalo by se začít např.výměnou napínáku,pak řetězu...ale pokud by ve výsledku byl problém v přestavovači,bylo by to na houby.Já ti bohužel jasnou odpověď nedám a pokud jsi pročítal na tohle téma,je na tobě jakou cestou se dáš.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Rozvody

Příspěvek od yessmen »

Pokud tam je chyba tak jsou rozvody buďto špatně nastavený, anebo skočený. Případně prasklá lišta třeba, nebo nefunkční napínák.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

cooper01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.09.2007 07:01
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od cooper01 »

Tak jsem byl u kamose na servise (dělá a autokelly) a tem mi udelal diagnostiku a rikal ze nevidel ze by retez skocil.ze se to v podstate dela na zivotnost motoru.Diagnostika napsala chybu 17748.Nevi někdo co to je?A napsalo to jeste vačkový hrídel/snimač klikového hřídele nad horní mezí.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Rozvody

Příspěvek od alesino »

jedině co píše wiki ross ...
:arrow: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... 340/004928" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

cooper01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.09.2007 07:01
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ROZVODY FSI - Intervaly výměny, zkušenosti

Příspěvek od cooper01 »

Tak po všem co mi naslibovali a napovídali kamarádi automechanici(jeden měl cas až za měsíc,druhý materiál 9000 + 2 dny práce 4000, třerí řikal 20-25 tisíc) jsem se uchýlil k nejhorší variantě a šel do vokswagenu to prodiskutovat abych věděl názor autorizovaného servisu.Opravdu mi řekli že je možné že by byly rozvody skočené ale že se to zjistí až kontrolou,tak jsem na ni včera auto dal a volali mi že jsou rozvody opravdu skočené o 3 zuby.Tak jsem to tam nechal rozebrat at to udělá odborník.Večer mi volali že cena by měla být do 10000 i s prací.Naštěstí se nemusí měnit přestavovač.dnes by to mělo být hotové tak uvidíme.

cooper01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.09.2007 07:01
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ROZVODY FSI - Intervaly výměny, zkušenosti

Příspěvek od cooper01 »

Tak auto mam hotové výměna rozvodů v autorizovaném servise 9900(rozvodový řetěz napínák všechny srouby těsnení co bylo třeba).Myslím že to není tak zlé na autorizovaný servis.

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: MOTOR, ROZVODY FSI - Intervaly výměny, zkušenosti

Příspěvek od pratonda »

To je solidní cenovka,teď budeme doufat,že se nám nebude přestavovač vysmívat ve smyslu rachtání řetězu.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
pillot c 5 Break
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 30.07.2009 15:28

Re: MOTOR, ROZVODY FSI - Intervaly výměny, zkušenosti

Příspěvek od pillot c 5 Break »

:idea: alesino, můžeš mi prosím tě zjistit, dle ETKY číslo toho představovače vačky (variátor, vvti, tsi) na můj wagen
VIN: WVGZZZ1TZ9W045280 mělo by se jednat o díl číslo 03C 109 088E nebo už je novější koncovka?
http://www.touranpassion.com/forum/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.touran-club.ru/forum/viewforum.php?f=16" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.touran-24.de/forum.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://amigogarage.de.tl/Home.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.drive2.ru/r/volkswagen/1558466/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motor“