G2 jako první auto?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
CREO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 09.02.2013 23:06

G2 jako první auto?

Příspěvek od CREO »

Ahoj, chtěl bych si koupit svý první auto, mám už něco naježděno s jinými auty doma, ale sám svoje nevlastním. Chtěl bych rozhodně G2 GTI 8V, myslíte si, že je to dobrá volba jako první auto? Konkrétně třeba tento
http://www.sportovnivozy.cz/44304-volks ... -gti-praha" onclick="window.open(this.href);return false; Díky za odpovědi :)

Mk2GTi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.10.2013 22:42
Bydliště: k.vary

Re: G2 jako první auto?

Příspěvek od Mk2GTi »

ja si myslim ze ano na zacatek je to urcite dobra volba ja mam taky ma zacattek golfa a nemuzu si ztezovat

passatec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 24.04.2012 11:43

Re: G2 jako první auto?

Příspěvek od passatec »

jo, já ho měl na začátek taky a do teď ho mám a pořád skvěle slouží, je to takovej Merkur pro dospělí :good:

MarthyVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 20.09.2015 13:48

Re: G2 jako první auto?

Příspěvek od MarthyVW »

Ahoj, uvažuji o koupi svýho prvního auta, myslíte že se v dnešní době (2015) dá sehnat u nás Golf 2 ve stavu ve kterým bych do něj nemusel každej měsíc sypat několik tisíc za opravy a mohl spolehlivě jezdit ještě třeba pár let? Je tohle auto už opravdu "mrtvý" a měl bych jít radši do mk3 nebo se to ještě dá? Chtěl bych slyšet třeba názor někoho kdo tohle auto vlastní a má s ním zkušenosti.Díky za odpovědi :)

Uživatelský avatar
Dani
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 394
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: G2 jako první auto?

Příspěvek od Dani »

Ahoj, za mě s mk2 jezdím již 7 let a měl jsem různý a za nic jinýho nehodlám měnit.. Poslední normal modernější auto je pro mě Octavia I a to už je taky 20 let starý pekáč :D Před měsícem se koupila "peleš" Golf 2 1.6D dalo se do ní pár peněz dá se říct že se vyměnilo téměř vše a vím, že teď budu jezdit nějaký čas bez problémů.. Záleží za kolik chceš pořídit a kolik dát do prvotního oživení :) Dá se koupit Golf za 5 ale i za 60tis :D

MarthyVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 20.09.2015 13:48

Re: G2 jako první auto?

Příspěvek od MarthyVW »

Co jsem třeba četl názory jinejch majitelů, tak většinou každej říká že by to neměnil. Můj takovej sen je G2 GTI, ale na to jsem neviděl snad jedinej aktuální inzerát, ale je mi jasný, že kdo ho má tak si ho hýčká. Často jsem viděl že lidi mnohem víc nadávali na mk3, mk4...ale to jsou třeba 5-7 let starý komentáře. Přeci jen, poslední vyrobenej kousek G2 byl r. 1992 což už je min. 23 let. :) Dejme tomu že bych třeba koupil nějakýho G2 za cca 10-20 tis. a dalších 15-20 bych nasypal do oživení. Asi se těžko dá říct jestli by to stačilo pokud se nebavíme o konkrétním autu, ale myslím pokud by to nebyla vyloženě schnilotina...

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: G2 jako první auto?

Příspěvek od vintera »

za život jsem vlastnil jenom aut kolem 5O kusů, a motorek, mopedů, traktorů apod. nepočítané.
Dnes toho mám už méně, v provozu 5 Golfů 2, 5 Audin 80, Passata B4 a Opel Fronteru, několik pionýrů, traktorů. Chtěl jsem si po roce 89 koupit golfa 1 nebo 2, ale poštěstilo se mi to až před několika roky. Dlouho jsem hledal a hledal a pořád žádný nebyl to pravé, vysoká cena, nízká kvalita, špatná barva, blbý motor atd. Asi bych vybíral, až by žádný nebyl.
Tak jsem koupil toho nejlevnějšího, co jsem našel, abych někde vůbec začal a ujistil se, že to je auto, které budu mít rád.

Golf 2 je celkem slušné auto za málo peněz na provoz i údržbu. Jenom ta hniloba je vždy problém. První naftový G 2 jsem koupil na inzerát za cenu 4 kol - poskytl papíry, kola a další díly. Tu na foru jsem koupil za cenu kol komplet G2 bez papírů s velmi pěknou karoserii ve stejné barvě.
Dalšího golfa opět tady na foru, super kastle, lak, výbava, pneu, opět za cenu kol. K tomu samozřejmě další golfy i na díly a hlavně nové díly, dokud jsou laciné.
G dvojek už moc na silnici nepotkáme, buď shnily, nebo je někdo chrání v garáži. Zato G trojek jsou mraky a taky už je kosí hniloba.
G2 je už za nedlouho veterán, proto pěkné kousky polezou do ceny. Kupuj, dokud jsou ceny nízké a je i nabídka. Začal bych tím, že si koupíš něco slušného, levného na ježdění (nejjednoduší je 1,8 RP, jednobod). Jede dobře, plní euro, nezlobí, všechny díly k mání, a hlavně neodradí od G2. A sháněj si to GTI, protože těch slušných, ze kterých bude radost, a vůbec levných určitě moc nebude, to chce čas a trpělivost a asi i nějaké lepší peníze, aby to za to stálo.
Jezdit veteránem, navíc GTI, to už by měl přeci nějak slušně vypadat.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“