rozsvícení ESP a brždění - Passat B5,5 1,9TDi pd 96

1997 - 2004

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pravidla fóra
Moji milí příznivci passátkù, předtím než začnete zakládat téma koukněte do FAQ, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ. Fotky svých mazlikù vkládejte do (NE)JEN MŮJ PASSAT a nezapomeňte u fotek mazat RZ. Poptávky a nabídky do této sekce nepatří, automaticky budou přesunuty do příslušné sekce. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána. Pokud máte dojem, že jiné než sprosté slovo v určité souvislosti ani napsat nelze, dejte místo jednoho písmenka ve slovì hvězdičku.S problémy se na mě obracejte v SZ. moderátoři
Odpovědět
Uživatelský avatar
Thonix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.06.2011 09:08

rozsvícení ESP a brždění - Passat B5,5 1,9TDi pd 96

Příspěvek od Thonix »

Zdravím koupil jsem Passata B5,5 1,9TDi pd 96kw 5kv. r.v. 2003 a po pár měsících co ho mám se mi stává při nižší rychlosti(asi 40-50km/h), že se mi rozsvítí na palubovce ESP a auto mi začne prudce přibrzďovat po pár sekundách to přestane. Když už mi to dělalo asi 14 dní tak se mi rozsvítil airbag a pc mi napsalo závada na airbagu to mi píše permanentně. Taky mi od té doby nefunguje klima a ani topení možná to s tím nesouvisí. Když jsem to dovezl mechanikovi řekl mi, že se mu neukázala žádná závada, překalibroval mi rozhozené hodnoty pc a potom řekl ať jezdím a až se projeví nějaká závada tak ať se stavím, že nemá cenu něco zatím měnit. Další závada - ještě před tím vším jsem nechal dělat rozvody, výměnu olejů(olej pro pd) a všech filtru a od této výměny mi připadá, že mi auto více žere. Jezdím pořád stejně někdy mi připadá, že i slušněji. Když jsem auto koupil tak jsem na to šlapal(radost z nového auta) a měl jsem trvalou 6,5 a teď mám 7-7,2 jezdím pořád stejné trasy i kola mám pořád stejné. Prosím moc o rady.

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: rozsvícení ESP a brždění - Passat B5,5 1,9TDi pd 96

Příspěvek od matasimek »

S tou spotřebou se stav v nějakém servisu na kontrolu nastavení rozvodů/předvstřiku, S tím ESP by to chtělo výpis chyby z diagnostiky, někdy je to jen spinač brzdových světel, nebo nějaká jiná hloupost ale bez diagnostiky a konkrétní chyby ti nikdo neporadí... už jsem zažil že i nějaké chyby v řj motoru související s výkonem, také rozsvítí ESP.

Odpovědět

Zpět na „Passat B5 / B5.5“