Výměna brzd - cena ve VW?

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Výměna brzd - cena ve VW?

Příspěvek od fkabl »

Měnil někdo brzdy ve značkovém servise VW? Na kolik ta legrace vyšla?

Blížím se 100 tis. km a po intervalové garanční prohlídce mě upozornili, že se mi blíží doba výměny brzd (zatím mi kontrolka nesvítí). Hlavně prý předních.Už ale nespecifikovali, zda jen destiček nebo kotoučů.
Myslím, že zimu ještě dám, ale pak to budu muset pořešit. Ať už v servise VW nebo kamaráda automechanika. Díky.

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: Výměna brzd - cena ve VW?

Příspěvek od pitukes »

Menit brzdy na zaklade km je blbost. Stav kotucov a dosticiek vies pozriet aj opticky. Dosticky sa mozu menit aj samostatne. Pri vymene kotucov ide aj nove oblozenie.
A kupit origo brzdy mozes aj cez e-shop a vymenit to kadekde, nie v autorizaku.

sishuow
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 04.09.2013 12:47

Re: Výměna brzd - cena ve VW?

Příspěvek od sishuow »

Ted jsem delal predni brzdy (jen vymena desticky) a vysly za nejakych 3000kc (prace+material)

esmouch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 17.06.2014 12:49
Bydliště: Ostravwa, FM a okolí

Re: Výměna brzd - cena ve VW?

Příspěvek od esmouch »

Dělal jsem v RT Torax v Ostravě Porubě a cena byla necelých 13 tis. Komplet výměna kotoučů a desek předek + zadek, materiál + práce.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna brzd - cena ve VW?

Příspěvek od TSIman »

Překvapuje mě, že fkabl má výměnu brzd až ve 100.tis. km. Já jsem měnil první destičky vpředu po 45000 km a teď v 91500 km se mi rozsvítila kontrolka.Dělal mi to kamarád a díly mě stály 3600,-Kč za přední kotouče a k tomu desky na všechny kola + srovnání zadních kotoučů na soustruhu. K tomu bakšiš za práci. Tak jsem zvědav kolik najezdím, když originál stojí 13.tis . :-)
Díly jsou od firmy TWR, která dělá prvovýrobu a kamarád mi tvrdil, že ty díly jsou ve velmi dobré kvalitě.

esmouch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 17.06.2014 12:49
Bydliště: Ostravwa, FM a okolí

Re: Výměna brzd - cena ve VW?

Příspěvek od esmouch »

no já dal origo sice za 13tis, ale na druhou stranu, první výměna byla ve 160 tis, teď mám na autě 205 a na kotoučích to moc poznat nejde :wink:

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Výměna brzd - cena ve VW?

Příspěvek od svatan »

Taky moc nechápu jak někdo může oddělat destičky na 45.000km... Já mám najeto 92tis., destičky původní a mají ještě tak půlku obložení. Jen ty kotouče jsou už trochu orezlé zevnitř:-) Asi styl jízdy;-)
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Výměna brzd - cena ve VW?

Příspěvek od Pantani »

TSIman píše:...Já jsem měnil první destičky vpředu po 45000 km a teď v 91500 km se mi rozsvítila kontrolka.
Proboha číms to odrovnal? Žes s tím jezdil po dráze? ;-)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“