Sněhové řetězy

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Sněhové řetězy

Příspěvek od TSIman »

Pánové, máte tady někdo zkušenosti s rozdílnými typy sněhových řětězů. Já většinou dříve kupoval řetězy v Tescu za 400 a vždy stačily a nenechaly mě na holičkách. Na Fabii jsem musel koupit speciální řetězy- oka 9 mm, protože je málo místa v podběhu. Zatím jsem je nepotřeboval nikdy použit a tak je nemůžu hodnotit. Teď si chci koupit řetězy na Golfa a dívál jsem se na originály na VW stránkách, tak jsou taktéž 9 mm, ale 4400,-Kč za ně nedám. Když se dívám na prostor k podběhu, tak to asi opravdu chce řetězy s menšími oky, ikdyž v techničáku to napsáno nemám na rozdíl od Fabie. Zvažuji tedy koupi řetězů Pewag Brenta 9 XMB69 za 1200,- Kč. Máte někdo zkušenost s touhle značkou, případně tip na nějaké jiné řetězy za rozumnou cenu. Ikdyž rozumná cena je pro každého z nás jiná :P

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od platal »

Nemám sice zkušenost praktickou, ale co slyším názory, tak PEWAG jsou jedny z nejlepších. Určitě až si půjdu koupit řetězy, tak půjdu do značky pewag. Jinak mají nějaké speciální pewag, které nandáš kolem kola a jízdou se dotáhnou a nemusí se zběsile montovat. Jednou jsem v noci měl problém za tmy nandat, tak jsem se otočil a kopec vycouval, to je taky možnost, když to lze a je to kousek. Předokolka s motorem vepředu vyjede pozadu daleko víc než po předu.
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Jelko4 »

my nemame retaze ale take latkove navleky a isli sme s fiat ducato na hory nieco odviest a fungovalo to na moje prekvapenie genialne
edit: toto je ono http://www.zimne-snehove-retaze.sk/prod ... ychle.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od TSIman »

Látkove řetězy jsem okukoval, ale ty nemají takovou životnost.

Ten nápad s couváním je fakt super, to by asi nenapadlo.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od platal »

No to couvání jde jen o to, že zatížíš hnanou nápravu a tím máš lepší adhezi, to je jen fyzika. Každopádně to v praxi funguje. Nebo když jedeš popředu, tak rozhodně vypnout stabilizaci, protože Ti bude ubírat plyn při prokluzu a při jízdě do kopce prostě sešlápneš víc plyn, tím vyhodíš sníh ze vzorku a zase lehce ubereš, to taky pomáhá.

Každopádně víc než o tomhle všem, je to o pneumatikách !!!
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Jelko4 »

tak tak neni nad kvalitne pneumatiky a to hlavne v zime :) inac s tymi latkovymi retazami mas pravdu, ta zivostnost je strasne kratka ale mozes zase natom ist aj 100 :)

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od caravelle »

ja mam retaze nejake "smejdy" z forstingeru... ale "idu"... ;-)
Audi S4 Dolphin grey

fifo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 19.11.2015 20:22

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od fifo »

Ake snehove retaze na Golf VI Variant - 205/55 R16 (disk 6,5J) - pewag brenta c alebo radsej brenta 9 ? mate niekto skusenosti ?
Golf VI Variant CAYC
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“