Halogen vs. bixenon

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od high »

tak jsem dneska večer kamarádovi předvedl jak svítí moje bi-xenony na G7 Variantu, přijel s jeho týdenním G7 5dv s halogenama,kde i přes moje doporučení si xenony neobjednal :? ,projeli jsem se oběma golfíkama a já můžu říct,že tak jak mu mizerně svítí ty halogeny mi nesvítila ani moje stará fábia a se 150tkm,to je ostuda VW,ten světelnej výkon je opravdu hrozně poddimenzovanej,po projíždce jsme ty světla trochu přizvedly ale beztak to moc nepomohlo,prostě ten výkon je nedostatečnej,jízda s halogenama v G7 je bych řekl až nebezpečná,pokud vás v protismětu někdo trochu oslní,tak už nevidíte vůbec nic.
Poto všem doporučuju si při koupi připlatit i třeba jen za ty obyčejný xenony bez natáčení.
Však taky bixenony s AFS u Golfa7 patří k nejlepším vůbec:
http://www.auto.cz/adac-nejlepsi-adapti ... ocus-72746" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od juro111 »

Ahojte.
Stretol sa niekto s tým, žeby sa mu bixenony pri viac zaťaženom aute (5 ľudí) sklopili viac, než by čakal? Ja som tak minule išiel a tie svetlá svietili dosť blízko pred auto, ťažko sa išlo, keď išlo v protismere auto. Keď som ľudí vysadil, tak zase svietili super.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

Po tom,co tu čtu teda netuším,co mi to ve VW půjčili. Měl jsem GVII s halogenama a svítilo to velice dobře.Samozřejmě,že xenon je lepší,ale rozhodně to nebyla taková tragédie,jak to tu popisujete. Za 30 000,- příplatku to za mě teda rozhodně nestojí,zas o tolik líp to nesvítí. Vzhled je ale věc druhá

high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od high »

tak při našem porovnání to byl dost velkej rozdíl,to že halogeny u G7 svítí mizerně je všeobecně známá věc(viz.německý fóra),na druhou stranu jsme vlastně porovnávali jedny z nejlepších světel s xenonama a podprůměrnější halogeny,tak proto taky ten rozdíl.Jinak i to natáčení světel do zatáček u bixenonů je pak dost znát. :good:
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od x-father »

Mě teda trochu zklamalo, že na dálku svítí "jen" ten bixenon.

U spousty aut je krom čočky ještě vedle parabola v které je nějaká halogenová H1, nebo H7 a když se rozsvítí dálkové, tak krom toho že spadne clonka u xenonu, tak se k tomu ještě rozsvítí ten halogen a to je pak paráda. Mě ty dálkové u G7 prostě příjdou slabší. Je to taky o barvě světla, která je u xenonu studenější, což je příjemné na ty potkávačky, ale do dálky je to takové nevýrazné.

Co jsem vůbec nepochopil je, proč mají ty světla na G7 vedle čočky tu druhou parabolu. Jako potkávačka tam klidně může fungovat to LED U. Proč k tomu svítí ještě ta ledka vedle? To je podle mě zbytečné. Navíc jsem zkoumal tu LEDku co tam je jako potkávačka a podle mě má orientované LEDky jen dopředu, takže mě fakt hlava nebere, proč je okolo parabola - navíc tak složitá s odrazovými ploškami, když nemá co odrážet. Pochopil bych, kdyby ten LED modul ve vedlejší parabole emitoval i světlo ve směru k parabole a rozsvěcoval se na vyšší výkon třeba právě u dálkových, ale to podle mě nedělá. Třeba to dělá ještě v závislosti na rychlosti a já si toho v garáži při nulové rychlosti nevšiml, ale pak nevím, odkud by se tam to světlo do té paraboly bralo.

high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od high »

přesně tak,při vyšších rychlostech se délka paprsku mění,tedu u vyšší verze bixenonů(AFS),ve městě třeba je to světlo rozprostřeno víc do stran,jinak mě dálkový u Bixenonů svítí fakt parádně,ale i potkávačky u těchto xenonů svítí tak,že dálkový ani nepoužívám a to na mě nikdo nebliká.
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od x-father »

Tomu věřím. Nemyslím, že by ta optika nějak uměla měnit tvar paprsku. Spíš bych si tipnul, že světlomety jen začnou při vyšších rychlostech trochu "šilhat", tedy že se obě čočky natočí trochu na střed, aby se paprsky z nich víc překrývali na středu.

Ale mluvil spíš o tom, že mě není jasný účel těch parabol, které jsou vedle čoček a podle mě v nich je jen obrysovka z ledek a nijak to nepřisvěcuje.

reburke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 18.01.2013 18:45
Bydliště: Hradec Kralove

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od reburke »

Ty paraboly slouží k přisvěcování do zatáček, které se neděje mlhovkami, ale právě těmito "třetími" světly ve světlometu.
VW Golf Variant VII, Maraton Edition, 1.4 TSI 92 kW

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od x-father »

Nemluvím o té skovanější parabole, která svítí H7 žárovkou do strany.
Mluvím o té parabole, co je normálně vidět zpředu vedle čočky, má v sobě klasické malé ledky a funguje jako obrysovka.

baron.b
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.05.2014 08:32

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od baron.b »

Nemáte někdo zkušenost s těmito světlomety?... deutscheautoparts.com, nebo sw-tuning.de
Nejde mi o osazení HID, líbí se mi led denní svícení... Na anglicky psaných fórech jsem toho nacetl dost, zajímali by mě spíš osobní dojmy.
https://www.youtube.com/watch?v=OLImOAQJlys" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BC8hoVIsagw" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od sirdo »

skor by som bral tie nemecke, maju hologizaciu pre EU...

jira888
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.12.2015 22:01

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od jira888 »

ahoj všem,jsem již 14dní majitelem Golfa 1.4 Highline, s autem jsem tak nějak spokojenej hlavně se spotřebou,pořád to voní novotou ale co mi hrozně vadí je svítivost halogenů, v noci svítí hrozně bídně,byl jsem to v autorizáku hned reklamovat a tam provedli seřízení,bohužel vše bylo v pořádku a jen mi je prý lehce přizvedli,svítivost je i tak pořád doslova katastrofální,předchozí opel astra se 180tisícema km svítila s halogenama podstatně líp :evil: ,přijímací technik mi akorát sdělil,že to chtělo opravdu si připlatit za xenony a ty prej naopak svítí ukázkově, a že tyhle stížnosti na halogeny tam měl už několikrát,docela mi to přijde jako podraz na zákazníka u auta za 570tkč,nepodařilo se vám to nějak vyřešit?,např. změnou žárovek?

předem díky

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od bedrich666 »

Asi to bude chtit nejaky Night Breakery :blush:

baron.b
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.05.2014 08:32

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od baron.b »

Přesně tak, vyměnit žárovky....bludičky z továrny mají sice delší životnost, ale jsou bída.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

pokud jsem to dobře pochopil,tak při seřizování mají světla nějakou toleranci,jak vysoko můžou svítit. Seřídil bych to na horní hranici a pak ještě trošičku zvednout. Kvalitní žárovky jsou samozřejmost. mám to takhle na G5 a svítí to parádně,nikdo na mě nebliká. Když jsem měl půjčenou G7 s halogenama,svítila podle mě taky dobře.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“