Chvění se/ třepaní auta při záběru

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
LL7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02

Chvění se/ třepaní auta při záběru

Příspěvek od LL7 »

Ahoj chlapi, potřeboval bych radu. Mám VW Touran r.06, 1,9 TDi 77 kW, aut. převodovka a při záběru ve vyších otáčkách se auto začne celé třepat/ chvět. Řekl bych, že čím je auto více naložené, tak to dělá víc. Kola jsou vyvážené, měnily se na pravé i levé straně vnitřní klouby poloosy co vedou do aut. převodovky- po této výměně to skor přestalo dělat, ale za nějakou dobu se to opět vrátilo. Máte někdo nějaoku radu nebo zkušenost, co by to mohlo ještě způsobovat? Díky

auto-servi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 08.04.2015 10:47

Re: Chvění se/ třepaní auta při záběru

Příspěvek od auto-servi »

je to závislé na otáčkách motoru a nebo spíše na rychlosti vozidla?

Uživatelský avatar
LL7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chvění se/ třepaní auta při záběru

Příspěvek od LL7 »

Na rychlosti ani ne, třeba když to pustim z kopce tak nic. Špíš když třeba sešlapnu plyn, auto si podřadí, otáčky vyletí trochu výš a u tom se to zašne třást.

auto-servi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 08.04.2015 10:47

Re: Chvění se/ třepaní auta při záběru

Příspěvek od auto-servi »

uložení motoru, všechny silembloky jsou v pořádku? výfuk je také všude spojen tak jak má? jednou jsem se setkal s upadlým držákem jak je u nápravy a také to vibrovalo, a dále pak by jestli je vibrace třeba na otáčkách kolem 2tis ot tak vymačkaná sedla vstřikovačů

Uživatelský avatar
LL7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Chvění se/ třepaní auta při záběru

Příspěvek od LL7 »

Vyfuk by měl být v pořádku. Auto je nově po STK, nic vadného nezjistili. Jen jeden homokinetický kloub, že je trochu nějaký volnější, ale to předpokládám, že by nemělo mít vliv- nebo ano?. To uložení motoru zkusím zjistit. Při 2 tisicích ani né, spíš vyšší, tak 2,5-3 tisíce ot.
Díky za rady.

Uživatelský avatar
Brasil10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brasil10 »

Mě to dělá taky 2,5TDi... Ale naopak spíš v nižších otáčkách... Např když na 6ku v 1500 dám plnej... S narustanim otáček to mizí.. Vag hlásil spatnej ridici vstrik.. Dal jsem novej a beze změny... Jinak vag nehlásí nic

Odesláno z Sony Xperia Z2 přes Tapatalk

zero40
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.12.2015 21:44

Re: Chvění se/ třepaní auta při záběru

Příspěvek od zero40 »

podla mňa to bude dvojhmotný zotrvačník, mne začína taky klepat a vybrovat 160000km

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“