Občas nejde nastartovat - alarm

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
chylos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.05.2015 12:09

Občas nejde nastartovat - alarm

Příspěvek od chylos »

čaute,
občas mi vypadne napětí na vetilu při startování, když otočím klíčkem do třetí polohy. Ventil mám jiný, relé 109 jsem vyměnil tři, každé je prohozené z pojízdného auta. Z pinu ŘJ mám natáhnutý pro zkoušku nový kabel. Všim jsem si, že když vypadné napětí na ventilu, zhasnou mi všechny kontrolky. Napadá mě ještě vadná spínačka, ale který obvod to může dělat? Rád bych si to proměřil, než budu měnit další věc. Nastartuju jen když na ventil připojím plus z baterky. Motor 1Z . Díky
Naposledy upravil(a) chylos dne 27.01.2016 14:20, celkem upraveno 1 x.

chylos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.05.2015 12:09

Občas nejde nastartovat - alarm

Příspěvek od chylos »

Problém začal být častější a ve spínačce to nebylo. Nakonec jsem zjistil, že to dělá relátko v jednotce od alarmu. Origo je schované v palubovce pod vypínačem světel. Něž mě někdo bude odsuzovat za "styl" opravy, předem říkám že nemám čas ani náladu relátko na desce měnit a vyhazovat peníze za jinou krabici taky nebudu. Relé jsem jednoduše přemostil - je to jakási ochrana, před nežádoucím nastartováním a na ostatní funkce alarmu to nemá vliv - tudíž svou funkci pořád plní. Nehledě na to, že se to dá obejít přivedením proudu na ventil :roll:

relé
Obrázek

Přemostění
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“