Golf V Variant - 1.6 mpi - Jede ? Kvalita ?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
esh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.01.2016 08:46

Golf V Variant - 1.6 mpi - Jede ? Kvalita ?

Příspěvek od esh »

Ahojte,

jsem tu novy a toto bude muj prvni prispevek. Prosim o prominuti ze pisi "cestinou" => jsem na mobilu.

Na jare budu kupovat novy auti. Rodinny za rozumny peniz (mam nasetreno 190k, tedy nakupku okolo 160-170). Jelikoz jsem aktualne celkem spokjenym majitelem hatchbacku focusu mk1 (1.6 74kw) tak jsem automaticky zhledle k mk2 v combi. Ovsem jedine co me na focusku vadi je koroze a co jsem se docetl tak ani v mk2 to moc neporesili. Tak jsem zhledl alternativi a zjistil ze golf V variant neni o nic moc drazsi a libi se me hlavne vevnitr mnohem vice a vetsinou v slusne vybave. Nu a proto sem pisi a chtel bych pozadat o Vase nazory.

Mam par vsetecnych otazek:

1, neni starsi mpi motor na toho kombika moc slaby ? ( dynamika u aktualniho auta me dostacuje, ale u kombika jsem chtel jit do 1.8i)

2, je kombik jinak zprevodovany (kratsi prevody)? Vyjede na 5tku v 90km/h normalni kopce ( kolik toci otecek v tech 90) ?

3, ma golf V variant nejakou vetsi slabinu, vyrobni vadu na ktetou je potreba si davat pozor ?, popripade motor mpi ?

Jinak najezd mam kolem 12k za rok 30% mesto 70% okresky, dalnice opravdu sporadicky max do 120km/h (brzdeni ze 160 me naucilo ... ). A jsem spise klidnejsi ridic.

Predem diky za nazory.

Uživatelský avatar
kingdave
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 03.11.2009 13:33

Příspěvek od kingdave »

Ahoj.

1, mám hatchbacka a tam ten motor je akorát, ale jen když jedeš sám, maximálně 2 osoby. Ovšem pokud auto naložíš a venku jsou tropy, tzn klimatizace běží naplno,tak ten motor se vyloženě trápí a stává se z něj lemra líná.

2,převody jsou tuším stejné jak na kombi, tak i u krátké verze. Při 90 km/h točí cca 2700 otáček. Má to prostě krátký převody,takže normální kopce ten motor v pohodě utáhne.

3,ten motor je stará dobrá atmosféra, ale může po čase (od 100 tis/km) žrát olej, některé motory trápí špatná série vstřiků,kdy motor za tepla špatně startuje.

Já osobně bych si auto s tímto motorem už nekoupil. Jízda s ním je taková tupá, jalová, bez duše. Velký podíl na tom má i převodovka, která je strašně krátká, kdyby se montoval 6q,tak bych jedno oko i přihmouřil. Další věc je spotřeba, kdy při ježdění po městě krátké trasy, kolem 11 litrů benzínu. Běžna jízda po okrsce v průměru okolo 8 litrů.
Snad jsem ti trošku poradil, nejlepší bude se v autě pořádně projet a sám uvidíš, zda ti auto s tímto historickým motorem sedne ;-)



Odesláno z mého 6039Y pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“