Výměna termostatu

Moderátor: čapik

Odpovědět
Majkl111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.11.2015 13:27

Výměna termostatu

Příspěvek od Majkl111 »

Zdravím vás všechny - už jste někdo měnil na 2,0 TDI CR termostat? Moje Alhambra se teď (když je chladno = kolem 0 st) ohřeje až tak po 30-40 km a to jen když jedu např. po dálnici, jak jedu po městě, tak ani to ne... bufík funguje (alespoň tedy když dám ruku pod PP podběh, tak odtam cítím teplo), takže zbývá už jen termostat. Díval jsem se, že je připevněný za alternátorem dvěma inbusy, od oka to vypadá, že by měly jít povolit bez demontáže altíku, horší to je se sponkama, které jsou za plastovým dílem sání - musí se ten dík demontovat nebo to chce jen trpělivost?
Díky za případné poznatky.

eda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 08.02.2011 18:36
Bydliště: od Kolína

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od eda1 »

Ahoj, využiji tohle staré téma. Alhambra CFFB se dlouho ohřívá a při nízkém výkonu padá teplota. Jakou značku termostatu použít? Třeba na AUTOROZVODY.CZ je přes deset výrobců. Jaká značka je originál?
A ještě dám termostat k DSG a nevím, zda použít otevírací teplotu 75 st. C nebo 80 st. C.
Díky za rady Eda

DeMajo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.10.2014 20:25

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od DeMajo »

Ahoj, mám momentálne ten istý problém s dlhým ohrievaním a padaním teploty vody na Tiguan 2,0TDI, CFFB, 4motion, manuál,150 000 km.
Doteraz v zimnom období, po vytiahnutí z netopené garáže, trvalo zohriatie vody do 10 min., teraz 30 min. po prejdení 36 km - odsledované.
Tiež by som prosil o radu, od akého výrobcu termostat kúpiť a aká by mala byť otváracia teplota. Prípadne, môže to byť aj vada EGR?
Ďakujem, Majo.

eda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 08.02.2011 18:36
Bydliště: od Kolína

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od eda1 »

Ahoj, řeším to na dieselpower fóru.
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=176786
Eda

eda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 08.02.2011 18:36
Bydliště: od Kolína

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od eda1 »

Vyresen vymenou ternostatu DSG.

petaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 19.02.2014 21:35
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od petaman »

Zdravím, moc se omlouvám jestli to sem nepatří, ale žádné podobné téma jsem nenašel.
Můj problém, po výměně termostatu my Passat B7 2,0 tdi CFF B dost hodně tlakuje do expanzky, někdy při delší jízdě až tolik že se ztratí i dvě deci vody ( delší jízda cca 80 - 100 km, tak musím dolévat ), dál jsem odvahu jet neměl. ( kráká jízda cca 30 km, musím povolit víčko a tlak vodu srovná ).
Před výměnou termostatu to nedělalo, co jsem udělal špatně. Voda sice mizí, ale nikde nejde vidět kudy kam. Olej čistý, voda bez mastných fleků, tak si myslím, že hlavou to nebude ( nebo ? ), nikde žádná louže.
Dík za jakoukoliv reakci

Odpovědět

Zpět na „Motor“