KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od smolda »

No zkus napíchnout VAGem přímo klimošku, třeba ti VAG něco špatnýho nabonzuje.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Peťa Lula1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25.03.2013 15:49
Bydliště: Teplice nad Metují

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Peťa Lula1 »

Uvidíme, mám s tím teď 14 dní jezdit a s VAGem to je v tady v tom našem koutě složitý.
Dobrej mají na STK ale bohužel za napíchnutí chtějí 300 a to jsem většinou za 10 min venku.
Jestli to nebude kabinovej filtr tak asi kompresor nebo nevím.
Sharan II 2001 2.0 LPG

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od smolda »

Kabiňák ti nedělá teplotu. Snímač je tuším ve výdechu na palubce. Pokud snímač fixluje, nedostaneš se na nižší teplotu, páč se snímač může tvářit že teplota protékajícího vzduchu je nízká a ve skutečnosti má třeba i 25°C. To je důvod proč by to chtělo napíchnout a zkontrolovat. Druhá varianta je že snímač vyškubneš a změříš jeho odpor, ale aby bylo co srovnávat, musel byz znát jeho typický odpor při 20°C.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Rox100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 27.09.2010 21:02
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Rox100 »

Ahoj clubáci, auto jsem kupoval v lednu, takže klima nešla vyzkoušet. Zkouška přišla až v dubnu, ale zdálo se mi, že to nechladí a studený vzduch dělá jen ventilátor. Takže při výměně pneu jsem nechal nově naplnit klimu. U toho mi bylo řečeno, že by se poznala případná netěsnost.

Klimu jsme po naplnění pustili a asi to chladilo o něco lépe (venku bylo ráno 12C, takže se to nedalo moc testovat).

Nevím na kolik klima dokáže ochladit vzduch... 0 - 5 nebo jen na 10C ???

Nechal jsem jí běžet asi 10km jízdy ať se nová náplň proběhne systémem. Pak jsem zastavil před domem a při volnoběhu se ozýval z podkapoty takový pisklavý zvuk (jak přidřené ložisko) asi od spojky klimy. Tak jsem klimu vypnul a zase zapnul a dobrý.

Jenže mám dojem, že teď je klima zaplá furt (spojka), jelikož po odstavení vozu po jízdě, ikdyž jsem měl puštěný jen ventilátor, bez klimy, něco bublá (jak v ledničce) pod schránkou spolujezdce (asi ve výparníku). Přitom klima zaplá nebyla takže chladivo nemohlo měnit svoje skupenství .Před doplněním to bublání z podpalubky nedělalo....

Otázky:

1)doplnil tam množství 0,7l. (mám Galaxy 1,9TDI rv99 s manuální klimou, kde je prý méně náplně)
Je tam toho málo nebo hodně?
2) jde přes VAG nebo jinou diagnostiku vůbec zkontrolovat správná funkce klimy, vypsat závady, kontrolovat členy apod?

Díky za zkušenosti

To vidím ,že nakonec budu muset navštívit vyloženě klima centrum a ne pneuservis kde plní klimy.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od the.max »

Myslím si, Že by tam mělo být 950 gramů, maximálně 1000gramů pokud máš jen přední výparník, pokud máš i zadní, tak je to u II modelu 1050 (+50) ale u I je to tuším ještě o něco víc.

Klimu vyzkoušíš tak, že jí pustíš na maximum a do výdechu strčíš ideálně digitální teploměr a měříš. Někde se tu už i psalo, jaká tam má být teplota (a nebo to bylo na ford-galaxy.cz).

Jestli ti odešla spojka, tak se to dá řešit její výměnou, nemusí se měnit celej kompresor.

A ještě jedna odbočka. Když jdeš naplnit klimu, tak se nejdřív dělá podtlaková zkouška kdy ten přístroj zjišťuje, jestli není někde díra. Pokud zkouška projde, tak pak se to plní. Taky je dobrý si tam nechat dát i kontrolní barvivo (né všude ho tam dávají automaticky) aby se pak dal lépe najít případny únik.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od michall »

No hlavně to fakt chce tam, kde tomu rozumí a umí to, nikoli tam, kde si koupí plničku a myslí si, že jsou kingové.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od abeljozef »

the.max píše:Myslím si, Že by tam mělo být 950 gramů, maximálně 1000gramů pokud máš jen přední výparník, pokud máš i zadní, tak je to u II modelu 1050 (+50) ale u I je to tuším ještě o něco víc.

Klimu vyzkoušíš tak, že jí pustíš na maximum a do výdechu strčíš ideálně digitální teploměr a měříš. Někde se tu už i psalo, jaká tam má být teplota (a nebo to bylo na ford-galaxy.cz).

Jestli ti odešla spojka, tak se to dá řešit její výměnou, nemusí se měnit celej kompresor.

A ještě jedna odbočka. Když jdeš naplnit klimu, tak se nejdřív dělá podtlaková zkouška kdy ten přístroj zjišťuje, jestli není někde díra. Pokud zkouška projde, tak pak se to plní. Taky je dobrý si tam nechat dát i kontrolní barvivo (né všude ho tam dávají automaticky) aby se pak dal lépe najít případny únik.

Dobre forove rady nad zlato :laugh:

Uživatelský avatar
Rox100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 27.09.2010 21:02
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Rox100 »

Tak klima opravena za cenu 15 000Kč !!! Sem myslel že se z toho pos.ru. Celkově výměna vysoušeče, tlakového spínače, čidla na vodu, oprava hliníkového potrubí (byla tam díra), výměna drážkovaného řemenu klimy. Barvivo naplnění a když hledali úniky tak ještě dusík. Celkově shrnuto materiálově tak za 6000kč a zbytek za pěkně spackanou práci. Autoservisu Garant v Praze se fakt vyhýbejte, protože k tomu ještě mi borci promáčkli oba prahy, nějak se ztratily pojistky a v předním nárazníku krytka tažného oka. Ještě se hádaj že tam nebyla. Bohužel pro ně jsem si auto v servisu nafotil. Interiér opatlanej od špinavých rukou mechanika. Fakt amatéři se známkou skupiny Clima centrum. :fool:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od smolda »

Jen mi nejde do hlavy proč měnili ten tlakáč. Pokud není v okruhu chladící médium, VAG vypisuje závadu na tlakovém spínači. Po napnění se závada neopakuje. Samotnej tlakovej spínač tak často neodchází. Hezky tě obložili.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Peťa Lula1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25.03.2013 15:49
Bydliště: Teplice nad Metují

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Peťa Lula1 »

Kdyby někdo chtěl el. mag. spojku, mam jednu funglovku ladem. (Doufal jsem že je zadřená, tak jsme koupil novou ale zjistilo se že i kopresor je v háji a repasovanej kopresor přišel i se spojkou takže tu mám jednu nevyužitou, peta.lula@hotmail.cz)


modedit: nabídky dílů se řeší v bazaru, nikoli v tématu
Sharan II 2001 2.0 LPG

daci
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.01.2010 07:11
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od daci »

Nevíte o někom dobrém na opravu klimy kolem Ostravy?

j.stipek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.05.2015 10:34

KLIMA: nechladí, smrdí

Příspěvek od j.stipek »

ahoj,
pořídili jsme si ojetou Alhambru (2004) a nechali jsme si vyčistit a doplnit klimatizaci. Bohužel při třetí jízdě klima přestala chladit a začala smrdět spáleninou. Jelikož se v autech moc nevyznám, můžete mi poradit čím by to mohlo být? Případně doporučit dobrý servis Praha, Praha východ?
Mockrát díky

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Klimatizácia nefunguje

Příspěvek od Kenedi »

Ahojte, hľadal som tému klimatizacie ale so slabým výsledkom. Chcem poradit, moja klimatizácia nefunguje. Nový Klíma kompresor, poistky v poriadku, tlak ok, množstvo aké má byť. Co mechanik hovoril ze na klíma kompresor nejde prúd či čo. pripadne ale sú ešte dôvody ze kompresor sa nespustí?

Ďakujem za rady

Odoslané z Lenovo K920 pomocou Tapatalku
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od michall »

Co říká diagnostika?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Kenedi »

Žiadna chyba alebo zavada, čakám kým sa oteplí a začne sa sezona plnenia klimatizácií. Nejake možnosti?

Odoslané z Lenovo K920 pomocou Tapatalku
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“