Dobre svietiaca nahrada svetiel za original.

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
PetoVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 17.01.2016 20:24

Dobre svietiaca nahrada svetiel za original.

Příspěvek od PetoVW »

Zdravim vas, uz nejaku dobu hladam po fore odpoved na moju otazku, nenasiel som.

Nedavno som kupil passat b5 81kW 98. Predchadzajuci majitel dal vylestit originalne svetla. Zaviezol som auto do servisu aby mi tam okrem ineho aj nastavili sklon svetiel. Vysledok bol taky ze sa im to ani nepodarilo. Zevraj ich mam velmi zasle z vnutra, slabo svietia (skusali tam aj silnejsie halogeny) a velmi akoby rozmazane. Ja som to nevedel posudit kedze je to moje prve auto, ale tiez sa mi zdalo ze to nevsieti dobre. A ked auta so stretavackami ktore isli v noci zamou svietili, tak som pred sebou videl tien vlastneho auta.
V servise mi povedali ze treba nove svetla.
Ja som hladal po forach ci sa neda svetlo z vnutra vycistit. Rozobrat sa neda ako som pochopil (teda okrem pouzitia teplovzdusky.)
A odradilo ma to ked som precital ze viacerim sa zacal odlupovat pochromovana cast.

A tak moja otazka je: Ake svetla za prijatelnu cenu dobre svietia. Xenony nechcem kedze nemam ostrekovace a automaticke naklapanie.
Pozeral som po svetlach depo cire sklo h7+h7 s cockou. Ale depo mi neodporucali, kvoli kvalite. Na vzhlade mi nezalezi potrebujem pred seba vidiet.

Dakujem vam.
---------------------------------------------------------------------------
VW Passat variant B5 1.9 TDI AFN '98

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobre svietiaca nahrada svetiel za original.

Příspěvek od CentriFUGA »

Pokud chceš kvalitu, tak jedině originál.

Jinak DEPO ti vydrží tak rok - dva, pak budou stejně zašlé ...

Uživatelský avatar
PetoVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 17.01.2016 20:24

Re: Dobre svietiaca nahrada svetiel za original.

Příspěvek od PetoVW »

To mi je jasne, len som chcel vediet ak by som kupil neoriginaly, napriklad tie depo s cockou, ci to bude svietit lepsie ako zasle originaly. Pripadne ci by nepomohlo dat do originalov h7 s vacsou svietivostou ak ano tak ake. Originaly stoja vela. Alebo ak by repliky halogenovych originalov ako depo alebo dj auto mali sietit podobne ako originaly ale vydrzia len rok dva tak sa to oplati kedze cena je cca 33E (900KC) za svetlo.
---------------------------------------------------------------------------
VW Passat variant B5 1.9 TDI AFN '98

Riddick
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 28.01.2011 19:06
Bydliště: Sedliště

Re: Dobre svietiaca nahrada svetiel za original.

Příspěvek od Riddick »

Pokud mas origo svetla v pohode jakože nerozbité, tak si to rozeber a pošli paraboly na vakuové napařování hliníku. Stačí to nahřát buď v troubě na 70°C, jak jsem někde četl a nebo z dálky opatrně horkovzduškou a postupně je rozloupnout. Paraboly odšroubuješ těma ozubenýma kolečkama. Pak je pošleš a za tyden máš paraboly jak nové. Nezapomeň jak ja na lišty co jsou ve "skle". Cena i s dopravou 1100kč včetně blinkrů. Ty jsem ale udělal blbost, protože stály 150kč kus. Ty si kup třeba v Kelly nebo někde jinde kde máš slevy atd.
Passat Variant B5 1.9tdi 81kw AFN r.v.98
Ford Focus 1.8 TDDI 66kw combi - naštěstí :(
Ford Mondeo 2.0 TDDI 85kw r.v.00 - :(
Seat Toledo 1,9TDi 81kW r.v.99 - :(
Hyundai Lantra 1.5GLSi94 - :(

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Dobre svietiaca nahrada svetiel za original.

Příspěvek od Goodicek »

Mám depa více jak dva roky a pořád jsou v perfektní stavu, plexi je krásné čiré, svítí pěkně. Paraboly se neklepou, toho jsem se bál ale nic. Mám ty co jsi tady psal čočka H7+H7. Za ty prachy podle mě super. Originály mě nesvítili skoro vůbec, navíc uhnily šroubky od nastavování sklonu a tak tam žádný nebyli. jedno svítilo tak metr před auto, druhý pánubohu do oken a nedalo se seštelovat. Xenony sou xenony ale dodělávat je do originál stavu je kravina.....
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“