Nehoda a její řešení - Pomoc

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Nehoda a její řešení - Pomoc

Příspěvek od Vesel »

Dobrý den kolegové a kolegyně. Obracím se na Vás s prozbou o radu co mám dělat. Dne 25.3. Cca 17:45 do mě nacouval chlapek při parkování. U něj to odnesl pouze lak u mě levý xenon lak na nárazníku a blatník levý promáčklý a poškrábaný. Pán uznal chybu sepsali jsme protokol. A vzhledem k tomu, že byly svátky domluvili sme se, že to nahlásíme až 29. Na pojišťovnu. Já tak učinil a tím začal můj boj. Vinikovo auto je psané na firmu. Celý týden trvalo než to nahlásil na pojišťovnu (vina byla pry v systemu jeho firmy). V pátek 1.4. Jsem konečně dostal souhlas z pojišťovny, že jak já(poškozený) tak pán(viník) má vše v pořádku nahlášeno. Inu zavolal jsem si do smluvního servisu odvezl auto nafotil sepsali protokol a odjel s tím, že až pojišťovna dá svoleni můžeme to opravit. Dnes 14.4. Mi volali ze servisu, že je tam zádrhel, že nemám razítko od PČR (tu sme nevolali, možná chyba přiště zavolám i kdyby byla škoda jen za 10kč). A že to není v pořádku nahlášeno. Můj dotaz co mám teď dělat. Auto prakticky kdyby mi v servise nevytahly promáčklinu v blatníku tak bylo nepojízdny protože při zhoupnutí či maximálním rejdu dřelo kolo o plastový nadkolí (to jsem zjistil až u baraka při cestě domů). Auto potřebuji pro dojíždění do práce a už mě to irituje. 3 týdny a nic se nikam nepohlo. Prosím o pomoc. Za případnou reakci mnohokrát děkuji.
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Nehoda a její řešení - Pomoc

Příspěvek od noxik600 »

Tohle ti asi nikdo neporadí. O razítku policie musí být něco v podmínkách tvé pojišťovny. A též o sepsání nehody. Tak si to najdi /smluvní podmínky mezi pojišťovnou a servisem budou asi tajné [PENSIVE FACE]/ a nebo tam zavolej- nebo přes známého.
Mě tehdy paní řekla, že jsem použil jiný formulář a dala mi správný, pro příště. Vše uznali a za týden jsem měl peníze. A taky to byla firma, nějaká dřevovýroba.

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Nehoda a její řešení - Pomoc

Příspěvek od Vesel »

Dekuji za reakci. Policii jsem nevolal ale priste budu i kdyby byla skoda za korunu nestoji zo pak za to. Ptoblem je pry vyrese. Chybu udelal urednik ktery schvaloval pravo na opravu
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Rassat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 19.03.2014 23:10

Re: Nehoda a její řešení - Pomoc

Příspěvek od Rassat »

Na takove tukanecky je zbytecne volat policii. Mel sis to hned po nehode nafotit tvuj vuz i jeho a to celkovy pohled, auta jednotlive, nejlepe s spz a nafotit poskozeni. Vsechno si vypsat do eroformulare a bratru vsechno okamzite nahlasit! Urednici nrjsou neomylni, ale pokud vinik souhlasi se zavinenim a ma pojistene auto, nafotite to, vypisete 3x euroformular, oznamite to na pojistovnu tak nemuze byt problem :-)

Tapatalk - Samsung

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Nehoda a její řešení - Pomoc

Příspěvek od Vesel »

Vše jsem vyfotil nahlasil na pojistovnu. Problem bude kdyz dotycnej nenahlasi a na to ja priste kaslu a automaticky vytacim 158 opravdu to za ty nervy a hlavne cas nestoji. Je to mesic po udalosti skoro a ja mam stale auto netknute :/ ale uz by to melo byt ok a pristi tyden se jde na opravu.
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Rassat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 19.03.2014 23:10

Re: Nehoda a její řešení - Pomoc

Příspěvek od Rassat »

Tak problem bude mit hlavne on...

Tapatalk - Samsung

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Nehoda a její řešení - Pomoc

Příspěvek od Vesel »

Problem budem mit oba dva pac ja potrebuji auto kazdy den a kdyz je nepojizdne :) je mi to k nicemu ze on bude mit problem. Jak rikam komukoliv se to rozpusti v hlave a rekne nasrat ja vinik nejsem a muze to nahlasit a rict ze je poskozeny a jak stale opakuji radsi priste vymackam 3 cisla nez se tu tahat s debilama v tomhle debilnim tate kde ma kazdy casu a kde se vse vlece. Tot muj nazor

Jeste teda k tematu. Nevim s kym bude mit problem cekam asi z policii ale jak sem to bidel jak jsou vsichni laxni mel sem chut vyhodit mobil z okna co mi tam vzdy rekli v pojistovne. Nechapu tenhle system. Maji hlaseni o nehode maji i doklady kde je vse sepsany a stejne reknou omlouvame se ale prozatim nic delat nemuzeme dokud vinik nenahlasi nehodu. Tzn tyden bolat 4x denne na pojistovnu zda jsou nejaky novinky. Takhle se zavola policie a jde to raz na raz.

Kazdopadne moc diky za reakce.
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“