Vykradený Golf a oprava dveří :(

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerrry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 04.03.2010 23:55

Vykradený Golf a oprava dveří :(

Příspěvek od jerrry »

Ahoj klubáci, dnes jsem zjistil, že mi v garáži pod domem vykradli Golfíka. Měl jsem tam doinstalovanou RNS510ku (Columbus), po které mi tam zbyl jen prázdný otvor (tak tam alespoň můžu vrátit to staré rádio, chjo). Taky mi vymlátili zadní okno, což vem čert. Pak jim asi došlo, že tak auto neotevřou, tak to vzali přes přední dveře a zámek. Nemám s tím vůbec zkušenosti, tak než se zítra rozjedu do servisu, netušíte náhodou, jak postupovat při výměně? Pán od Policie mi říkal, že se budou prý muset měnit celé dveře. Hádám, že bude také potřeba vyměnit zámky/klíček od zapalování, takže se mi to asi docela prodraží. Nemáte někdo představu, kolik to cca cenově může vyjít? Moc díky za info.
Naposledy upravil(a) jerrry dne 05.05.2016 13:28, celkem upraveno 1 x.
VW Golf V, 1.6 FSI "Sportline" '04

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Vykradený Golf a oprava dveří :(

Příspěvek od dýzlgejt »

Ach jo ... :( :evil:
Při troše štěstí by mohl stačit venkovní panel a klika, záleží, jak moc je to zničený vevnitř. Tady v tom tématu je fotka rozebraných dveří:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=149&t=315824" onclick="window.open(this.href);return false; - třeba Ti to trochu pomůže.
Ceny netuším, ale asi bych zkusil poshánět věci po vrakáčích - ono i to sklo nebude zadarmo.
(Při sundávání venkovního panelu je potřeba nepřeházet šroubky.)
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Vykradený Golf a oprava dveří :(

Příspěvek od swenak »

z*rdi:( Alespoň, že policie mimo radarů umí sepisovat protokoly, ač často ani to nedá:( Pokud máš pojištění, tak bych to neřešil a nechal udělat servis, spoluúčast bude snad rozumná.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
jerrry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 04.03.2010 23:55

Re: Vykradený Golf a oprava dveří :(

Příspěvek od jerrry »

Díky za reakce. Pojištěné jsem to bohužel neměl, tak nějak jsem si říkal, že když mám auto v garáži, že snad nebude tak na ráně jako kdyby stálo venku (což mě včera rychle vyvedlo z omylu). Nemáte prosím tip na nějaký dobrý servis v Praze, kde by si s tím poradili? Na vrakáče se také podívám, jen já jsem totální antitalent na auta a vše kolem nich, jsem prostě řidič - uživatel.
VW Golf V, 1.6 FSI "Sportline" '04

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Vykradený Golf a oprava dveří :(

Příspěvek od Ipanema »

Tohle je humus vhodný jen k odsouzení. Rádio se prodá max. za 10 tisíc. Škoda na autě může být i 20 tisíc. A to bez rádia...
Ty to nazýváš "garáž" a já to nazývám "garážové stání". Celkový vjezd do garáží pod domem je zabezpečeno jak? Vraty nebo závorou? Jak se dostali tam, když nemají dálkový klíč / kartu?

Né, že bych chtěl dávat návod zlodějům, ale vyrváním celé kliky se do toho auta dostali jak?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
jerrry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 04.03.2010 23:55

Re: Vykradený Golf a oprava dveří :(

Příspěvek od jerrry »

Beru to jako podzemní garáže pod domem, ale to je asi úplně jedno. Ta škoda bude myslím mnohem větší, i když pokud by se mi z vrakáče povedlo sehnat přední dveře, tak by to tak děsný být nemuselo, uvidíme. Do garáží vlezli tak, že vykopli takový průduchy na větrání a tudy se tam protáhli. Jinak jsou tam vrata na čip. Jak se do auta dostali vyrváním té kliky netuším, ale bohužel dostali :( hlavně že jsem si tejden předtím Golfíka nechal komplet vyčistit, vytepovat sedačky a připravil si ho na léto pěkně, a pak člověk uvidí tohle.
VW Golf V, 1.6 FSI "Sportline" '04

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Vykradený Golf a oprava dveří :(

Příspěvek od Dusanbe »

Ipanema píše:Tohle je humus vhodný jen k odsouzení. Rádio se prodá max. za 10 tisíc. Škoda na autě může být i 20 tisíc. A to bez rádia...
Ty to nazýváš "garáž" a já to nazývám "garážové stání". Celkový vjezd do garáží pod domem je zabezpečeno jak? Vraty nebo závorou? Jak se dostali tam, když nemají dálkový klíč / kartu?

Né, že bych chtěl dávat návod zlodějům, ale vyrváním celé kliky se do toho auta dostali jak?
Když se vytáhne vložka zámku, tak jde odemknout celé auto plochým šroubovákem. Prostě jako kdybys otočil klíčem ve dveřích pro odemknutí.

Kdyby aspoň ty kokoti rozbili rovnou "jen" přední okno u řidiče. Škoda by byla 1000-1500 za sklo + výměna a úklid střepů, ale takhle je to fakt mazec. No dementi no. Takhle bude v (_._) vložka zámku - tu by ti ale ve VW zase měli udělat, případně ti můžu poskládat jinou, pokud z té tvé nevylítaly stavítka, které jsou očíslované, takže snad nebudeš muset měnit všechny vložky.
+ plech dveří, klika, lakování a to zadní malé okýnko to je jak ježek v kleci ho měnit. Blbý je, že musíš vyndat stahovačku, abys uklidil střepy, jinak jde myslím vyměnit jen když sundáš tapec, ale už si to moc dobře nepamatuju.

No faktura bude tučná, pokud si to dal do VW. :|
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Vykradený Golf a oprava dveří :(

Příspěvek od dýzlgejt »

to jerrry: jak jsi dopadl?
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“