KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Sharantony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.01.2015 12:02

Prosím o radu se zamykáním dveří

Příspěvek od Sharantony »

Ahoj,
potřebuju poradit mám sharana 2002 a nyní začal blbnout zámek dveří.
Za prvé na dálku se někdy dveře zamknou,nebo odemknou a někdy to nereeaguje vůbec a když se to povede tak se zamknou všechny dveře mimo u řidiče-- povede se to až tak na druhý třetí pokus.
Zevnitř při zaklapnutí páčky to už nereeaguje vůbec a z venku klíčkem manuálně to také nejde.
Poraďte co s tím a co třeba udělat aby to zase fungovalo??
Tonda

Marco196
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.04.2015 09:45

KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od Marco196 »

Ahojte kolegovia stal som sa majitelom WV Sharan 2002 85 KW mam taky maly problem so zamykanim dveri za vodicom a potrebujem poradit

pri zamknuti auta ci uz len klucom alebo centralkom sa mi tieto zadne dvere niekedy zamknu niekedy nie .

Po blizsom pozorovani a teda po zamknuti auta sa vsetky vnutorne klucky privru a teda auto je zamknute len na tychto dverach sa ta klucka privrie opat otvori opat privrie a niekedy privrie a je zamknute a niekedy ostane otvorene neviete co tam je zle ?? Je to dost neprijemne zamykat auto niekedy aj na 3 krat

dakujem za odpoved



modedit: respektuj prosím pravidla

Zdeněk@
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 02.09.2015 20:11

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od Zdeněk@ »

Zdravím klubáky,jsem tu novy,tak nevím jesli to patří sem,ale zkusím se zeptat...Do teď mi sharik odemykal a zamykal tak jak měl,ale dnes když jsem zamknul auto,tak se zamkly jen dveře řidiče a kufru.ostatní dveře ani nereaguji.Musím je zamknout nadvrdo zevnitr,ale ani potom central nereaguje na tyhle 3 dveře.Prostě se jen zamykají a odemykaji dveře u řidiče.Mám Sharan I model 2001 1.9 TDI 4motion...

stalo se to až dnes doma,tak jsem to zatim moc neřešil a zkusím to nejdřív tady čím mám začít,tak zkuste prosím poradit

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od 11mAjA11 »

Podívat se do gumových husích krků (průchodek) ze sloupků do dveří jestli nejsou rozlámané kabely.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

durike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.05.2012 09:30

Re: ZÁMKY,CENTRÁL: neotvára na prvýkrát

Příspěvek od durike »

bibac píše:Chlapi, poraďte! keď zamkem auto s diaľkovým, všetky dvere sa zavrú, len vodičove nie. Potom odomknem, znova zamknem a až potom je všetko zamknuté. Ani kontrolka na dverách nebliká, keď sú zamknuté. Pri odomykaní je rovnaký problém. Keď odomknem, vodičove dvere ostanú zamknuté, ostatné sa odomknú. Znova zamknem a odomknem, niekedy treba zopakovať aj viackrát, a až potom sa mi dvere podarí otvoriť.
Pri zamykaní, resp. odomykaní kľúčom na vodičovej strane centrál vôbec nereaguje!!!
Nemali ste niekto podobný problém?
Zdravím chlapi, mám presne taký istý problém, vyriešili ste to nejako? Keď som to napichol na diagnostiku vyhodilo mi túto chybu:
00959 - Kontrolka centralniho zamykani Safe (K133)
29-00 - zkrat na kostru
Ku konektoru pre kontrolku ide červenobiely vodič a modrý vodič. Premeral som konektor pre kontrolku pri odomknutom stave červenobiely(+) modrý (-) davalo okolo 11V.
Plus som skúšal prepípať či nie je niečo v skrate s kostrou, červenobiely nič a pri modrom mi pípal multimeter ale len v prípade keď mám čierny merací kábel na modrom kábly a červený merací kábel na kostre (ak som prehodil meracie kábly odrazu nepípal multimeter že skrat, ako keby som nejakú diódu meral)

Vedel by ma niekto nasmerovať kde bude problém? Schému ako je zapojená kontrolka som nenašiel (neviem či to môže ovplyvňovať zamykanie)

EDIT: problém vyriešený. Bola chyba v kabeláži (koncovka medzi dverami a stĺpikom) :)
VW Sharan 1,9TDI 2006 85kW

top sport
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 23.07.2008 20:26

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od top sport »

Zdar borci.Mám problém s dálkou u mého vw sharan 2005 1.9 tdi (110 kw).koupen s nefunkčním D.O. v klíčku.Myslel jsem že je problém v klíčku-objednán nový,ale při spojování s autem je problém..auto nevidí signál od D.O. zkoušeno s více ovladači ale auto nevidí signál.nějaká rada??asi nějaká jednotka v autě pokud mě selský rozum neklame.kde ji najdu??díky

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od M@rty74 »

A máš správné DO ? Respektive DO se správnou frekvencí ? SAG má odlišnou od zbytku koncernu...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od tornado1 »

Kódování jednotky zkontrolovat nejprve a typ klice
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

top sport
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 23.07.2008 20:26

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od top sport »

Mam i origo klic co byl k autu jak jsem ho kupoval a ani ten pry auto nevidi.mel jsem to u znameho v servisu a ze zkousel i z jinaho sharana klic a taky nic...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od tornado1 »

Spis to neumí bych řekl
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

top sport
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 23.07.2008 20:26

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od top sport »

Noo to me uz taky napadlo ze to neumi....nekdo pobliz Zlin,Uh Hradiste kdo by pomohl dat dohromady?

gex1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.01.2017 19:09

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od gex1 »

Ahoj, rad bych poprosil o radu.

Pred par dny jsem koupil Alhambru r.v.2001, dostal jsem k ni 2 klice s dalkou. Dalka funguje bez problemu jak ma. Dneska jsem ale skusil auto zamknout mechanicky otocenim klicem u ridice a zjistil jsem, ze se klic vubec neda otocit do prava (kde se predpokladam zamyka). Kdyz je zamceno dalkou a otocim doleva, auto se odemkne. Spolujezdcovi dvere se klicem otocenim doprava zamknout daji, kufr taky. Nestalo se nekomu, nevi nekdo cim by to mohlo byt?

Diky

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od tornado1 »

Nenapadl te zámek?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

gex1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.01.2017 19:09

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od gex1 »

Ano, ze je neco spatne se zamkem je zjevny. Spis co s tim, cely vymenit? Zkouset neco jinyho? Da se nechat udelat jen ten jeden zamek podle klice? Ma nekdo zkusenosti s tim, co takova vec stoji?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: problémy s centrálem a dálkou

Příspěvek od tornado1 »

ano nechá se udělat, popřípadě zámek rozebrat a vyčistit
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“