Pojištění

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od sirdo »

Ipanema píše:Je mi ale divné, že je auto objednané a není už pevně sjednané financování a s tím i pojistka.
toto som trochu dost nepochopil. predajcu nemusi vobec zaujimat ci mam v case objednania/zaplatenia zalohy uz zabezpecene financovanie a poistenie samotneho auta. pravdu povediac, predajcu do toho nic nie je ak nepocitame pripad, ze si beriem nejaky uver cez neho, alebo je nejaky akciovy model viazany na ich financovanie...

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od bennyx »

Taky budeme část ceny auta platit přes Škofin a bylo nám sděleno, že pojistka musí být jejich... Havarijní máme tuším kolem 14 tis. ročně, povinné okolo 7 tis. 2.0 tdi variant HL.
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od srotty »

To si dělaj srandu ne. Kolik máš bonusů na povin.ručení? Já platím poviné + havarijko nějakých 8,5. Je ale pravda,že mám 1,4 TSI

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od bennyx »

Auto tudíž i pojistky budou na přítelkyni, ona nemá žádné bonusy, ale převedli jí něco od její mamky, nevím přesně kolik... Proto asi tolik peněz. Jinak až budu doma, kouknu na ty částky přesně, ať nekecám...
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

seleqman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 10.10.2015 14:52

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od seleqman »

Já mám objednanýho Golfa v ceně cca 450 tisíc a motor 1,4 TSI 92kw a pojistky od prodejce jsou nastaveny HP 5% - 8500,-, POV - 3200,-, GAP - 3900,- . Níž to prý nepůjde. Bonus tam je 60 měsíců, ale prý umí prodejci VV čarovat a udělají bonus každýmu.

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od bedrich666 »

Schvalne jsem si prosel prosel obchodni podminky Skofinu (VWFS) jak u financniho leasingu, tak u uveru a ani u jednoho produktu nepisou nic o tom, ze se pojistka musi uzavirat vyhradne pres ne..

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od Ipanema »

Pod tento poslední příspěvek bych se podepsal. Připomíná mi to, že si chci udělat k obědu pečený kuře a brambory. Příjdu do nějakého obchodu, koupím si kuře a jsem NUCEN si u nich koupit i ty brambory a nikdo se mě nezeptá za jakých podmínek si je koupím jinde. Prostě musím (i když ve skutečnosti mě k tomu nikdo nutit nemůže) i kdyby to bylo o 30% dražší.
To je zcela stejný modelový případ.

Stejně jako onen supermarket má tím pádem ode mě větší tržbu, zisk, marži, tak stejně tak to bude mít autosalon od Vás.

Druhý modelový případ je, že si vyberu nový vůz od VW a MUSÍM si vzít financování od nich na místě. Ne, ani toto není nutné. Nový vůz mi může financovat leasingovka, která má zcela odlišné jméno a vazby než autosalon s kupovanou značkou vozu. Mám to ověřeno praxí.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

jarfra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 12.09.2014 13:45

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od jarfra »

Přesně tak. Jiná věc je, že prodejce většinou při financování u nich (tj. přes Škofin) nabídne nějaký bonus. Já úvěr vůbec nechtěl, ale tím, že jsem si ho na část (30%) kupní ceny vzal, jsem dostal slevu 30tis. z kupní ceny. Po pár měsících jsem to splatil a i při započítání úroků a krátkodobě vyššího pojistného jsem na tom cca 20tis. vydělal.

janv27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2016 01:13

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od janv27 »

Ahoj! Mám problém se sjednáváním pojistky u Kooperativy. Napíšu, co kdo říká, tím se jasně popíše problém. Budu vděčný za vaše zkušenosti.
edit: Z otázky se nyní stává více odpověď, neboť je problém již uzavřen.

Jedná se o Golf 1.2 TSI, r. v 2015.
Problém se jmenuje KOMBI, resp. AC KOMBI.
Kooperativa vyhodnocuje u havarijní pojistky několik prvků výbavy, které promlouvací do ceny. Jsou to např. aut. převodovka, panoramatické střešní okno a... kombi.

Technický průkaz: AC KOMBI

Prodejce: Ano, je to tam napsáno, ale pojišťujte to jako ne-kombi. Jestli Vás nutí dát tam kombi, je to jejich zabedněnost a jděte jinam. A pojišťovně se dá doložit fotkou.

Pracovnice na přepážce: V TP je kombi, nemůžu jinak. Neprojde to přes „taxaci“. Vlastně můžu, napíšu tam, že klient si je vědom, že si to pojišťuje blbě. Ale pojišťovna pak nemusí plnit.

Telefonní pomocnice pracovnice na přepážce: Ano, je tam kombi, tak tam musí být kombi.

Agentka pojišťovny na telefonu (příbuzná kamaráda): Zeptám se šéfa.

Její šéf: Dle fotky to není kombi. Pojistit jako ne-kombi. Klient by si měl ve svém zájmu zajistit změnu v TP.
Toto není možné.

Její šéf druhý mail: Pokud by nastal problém při likvidaci s tím, že TP uvádí „Combi“ , bude potřeba to likvidaci vysvětlit, případně požádat o změnu v TP a doložit opravený TP. Problém s likvidací také vůbec nastat nemusí. Takže budu mít místo pojištění takové znejištění...

Pracovník České Pojišťovny: U nás je to jedno, rozhodující je hmotnost vozidla.

On-line sjednání Allianz: nabízí hatchback.

On-line sjednání ČSOB: neptá se na to.

Registr vozidel: Změna není možná, takhle je to homologováno. Dneska každý druhý hatchback má v TP kombi.

Jiný prodejce: Je to jedno, jak se to napíše do smlouvy. Pokud by byl problém při likvidaci, můžete požádat Porsche Česká republika, s.r.o. o změnu v homologaci, resp. úpravu zápisu v TP.
To se mi určitě bude chtít řešit s importérem...

Terénní likvidátor Kooperativy: Když půjde o totálku, budu na tipcars hledat hatchback, podle skutečného vzhledu auta. Stejně do smlouvy nemám přístup, všechnu výbavu načítám podle VIN. Taky nevidím, jakou má smlouva spoluúčast.

neaktuální:
V čem je problém? Kombi je v sekci „výbava“. Přece to nemusí souhlasit s TP, ne?
Pokud v případě totální škodní události bude likvidátor hledat naše obdobné auto, bude hledat hatchback. Ten je levnější. Když ale bude hledat auto podle TP a podle správného pojištění (kombi), nebude hledat naše auto, ale auto dražší, pro pojišťovnu horší. Pojistka na kombi vychází asi o 700 Kč dráž a z principu to nechci dávat. Kombi nemáme.
V kruhu „auto – TP – pojist. smlouva – auto“ bude zkrátka vždycky dvojice, která nebude pasovat.
Vtipné je, že prodejce, jako první majitel, to měl pojištěné taky u Kooperativy, jen se mi zatím nepodařilo zjistit, jak to tam měl...


Děkuji ještě jednou za vaše zkušenosti s pojištěním!

Takže jsme to nakonec pojistili jinde, kde s tím není problém. :)
Naposledy upravil(a) janv27 dne 10.06.2016 18:11, celkem upraveno 1 x.
Golf VII 1.2 TSI 77 kW CE 2015

balak6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.04.2014 01:21

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od balak6 »

Šel bych do Allianz on-line a neřešil bych nic. Mám to také sjednáno u nich on-line pro Golf VII 1.4 variant a platím roční pojistné 6.699,- ! V této částce je zahrnuto povinné ručení = 1.423,-, dále ALL RISK + GAP = 5.276,- / zahrnuje to ty nejpodstatnější rizika..havárie, živel, odcizení..atd, včetně pojistné plnění ve výši pořizovací ceny vozidla /.

janv27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2016 01:13

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od janv27 »

Tak tak, máme již 2 hodiny Allianz na pobočce, za 7269 Kč. Dali jsme smlouvu na 3 roky, jinak by to bylo 8117. Protože tak dlouho ještě platí záruka a nevadí mi, že po tuto dobu tam bude podmínka autorizovaného servisu. Stejně doufám, že to nebude potřeba. Je v tom 1767 povinné + 4152 havarijní (spoluúč. fix 5000 Kč, nemáme GAP) + 1350 skla (bez spoluúčasti).

Příspěvěk výše za chvíli doplním o dnešní informace. Úplně náhodou jsem potkal likvidátora Kooperativy, tak mi aspoň pověděl, co se jak dělá. Zásadní informace je ta, že když fotí škodou událost, vůbec nemá přístup do smlouvy, tedy nevidí ani spoluúčast ani zda je tam kombi.
Golf VII 1.2 TSI 77 kW CE 2015

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od ladaf »

Nemáte ty pojistky nějak levný? Já mám spoluúčast fix 2 000 Kč a připojištění obvodových skel limit 15t Kč. Nevím co dál tam ještě mám (nemám smlouvu u sebe) ale mám POV+HAV cca za 13 tis ročně. Jo a měsíců bez škody mám taky dost (kolem 100).
GAP mám jinde, protože jedině tam je na 5 let.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

MiB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 04.03.2015 17:45

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od MiB »

Allianz 620k GAP, 1000 spol. bezlimitni skla, asistence max+. 16k / rok.
GVII 2.0TDI highline,variant,limestone grey,DCC,bixenon,webasto,keyless,rear assist,17Geneva.

janv27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2016 01:13

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od janv27 »

Jak už jsem psal, máme tam hodně zlevňujících okolností.
Např. závazek opravovat ve smluvním nebo autorizovaném servisu*, smlouva na dobu určitou na 3 roky*, bez dalších připojištění kromě bezlimitních skel.
Rozdíl spoluúčast fix 5000 Kč a fix 1000 Kč je 2735 Kč, což taky není zanedbatelný rozdíl.

*) Protože auto má ještě 3 roky záruku, tak mi ani jedno z toho nevadí, ačkoli by si to někteří místní nedali. (Udělalo při spoluúč. 5k fix rozdíl 509 Kč a u povinného 380 Kč.)

Taky se do pojistky počítá, že bydlíme ve městě do 40 tisíc obyvatel a 50% bonusy.
Golf VII 1.2 TSI 77 kW CE 2015

jarfra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 12.09.2014 13:45

Re: Pojištění na Golfa

Příspěvek od jarfra »

Hm, ty ceny vám docela závidím. My máme Golfa Variant 1,4 TSI od loňska a už druhý rok platíme u Uniqa pojišťovny 15500kč (POV asi 3500, HAV asi 12000). Sice je to ta varianta plnění 100/100 + skla atd., ale i tak je to pěkná darda. A přitom je to to nejlevnější na trhu, schválně jsem si nechal po roce přepočítat nabídky od všech pojišťoven a nic levnějšího mi jinde nabídnout nemohli. Je to tím, že je to první auto, který na sebe máme (manželka) zaregistrované, takže žádný bonusy....

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“