VW Golf 4-problém s odemykáním

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Dannyq
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 19.05.2008 21:09
Bydliště: Beroun

VW Golf 4-problém s odemykáním

Příspěvek od Dannyq »

Zdravím všechny,omlouvám se,jestli už je toto téma tady,ale jsem co se týče G4 nováček.Mám ještě G3 a tam se mi to nidky nestalo.Mám posledních asi 6 dní problém s řidičovými dveřmi,mám 3dv,r.v.1999.Když pomocí DO zamknu auto,tak je vše v pohodě,u řidiče začne blikat dioda,ale když auto odemknout,tak se odemknou dveře u spolujezdce a kufrové dveře,ale u řidiče ne.Když se je snažím otevřít klikou zevnitř,tak to nejde a stejně tak to nejde ani když zkouším zamykat a odemykat auto pomocí tlačítek na dveřích u řidiče (ostatní dveře takjhle zamknout a odemknout jdou,ale u řidiče ne).No a když DO zamknu auto,tak ani kontrolka nezačne blikat.Zkrátka žádná aktivita,zámek necvakne.Chtěl jsem se tedy zeptat kde je chyba a co s tím.Díky.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW Golf 4-problém s odemykáním

Příspěvek od xerxes »

problem v zamku dveři nejspiš vydny některy mikrospinač :(

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: VW Golf 4-problém s odemykáním

Příspěvek od Goauld »

Spíš než vadnej mikrospínač, je problém ve studených spojích, nebo v přelámaných drátech v kabeláži mezi sloupkem a dveřma. Osobně bych to viděla na studeňáky.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Dannyq
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 19.05.2008 21:09
Bydliště: Beroun

Re: VW Golf 4-problém s odemykáním

Příspěvek od Dannyq »

Díky za odpověď.Já se tedy nejprve podívám na kabeláž-v průchodce a když bude v pořádku,tak zkontroluju část ve dveřích k zámku i od průchodky do kabiny.A kdyby to byly mikrospínače,tak se dají měnit samostatně?A kolik jich tam kdyžtak je nebo jak se prověřuje jejich funkčnost?Díky.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: VW Golf 4-problém s odemykáním

Příspěvek od marfy8 »

Dannyq píše:dají měnit samostatně? funkčnost?
Když to samé zadáš sem http://www.vw-club.cz/search.php" onclick="window.open(this.href);return false; dostaneš odpověď mnohem rychleji, protože se to tu probírá pořád. 8)

Čibi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 14.07.2014 14:15

Re: VW Golf 4-problém s odemykáním

Příspěvek od Čibi »

Můžete prosím pomoci s identifikací mikrospínače pro zámek dveří? Připadá mi, že co jsem našel, že je jiné, než mám v autě ( než je tento:

http://www.tme.eu/cz/details/v4nct7/kon ... a-burgess/" onclick="window.open(this.href);return false;)

mám Boru z roku 2002. Díky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: VW Golf 4-problém s odemykáním

Příspěvek od Goauld »

Měl bys použít vodotěsnej http://www.tme.eu/cz/details/v4ncst8-gp ... a-burgess/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nebo koupit z číny originál. Levá http://www.aliexpress.com/item/Audew-Br ... b62a4d47b6" onclick="window.open(this.href);return false;
Pravá http://www.aliexpress.com/item/2016-Bra ... 0ee3420213" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Čibi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 14.07.2014 14:15

Re: VW Golf 4-problém s odemykáním

Příspěvek od Čibi »

takže i ten s těmi viditelnými konektory je tedy stejný? To mě mate, přišlo mi, že to nejde už rozebrat ta elektrika. Je potřeba rozlišovat pravý a levý?

Jak se to pak přidělá k tomu zámku - ty plastové kolíčky se musí rozpájet?

Díky za upřesnění.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: VW Golf 4-problém s odemykáním

Příspěvek od Goauld »

Pokud máš ten spínač přidělanej tak, že sou roztaveny ty plastovy čudliky, tak to holt musíš odrejpat a pak to tam přichytit buď rozatevním zbytku tech čudlů, nebo nějakým jiným způsobem. Některy zámky mají ten spínač přichycenej sponou, to je ta starší a kvalitnější varianta.
Když koupíš ten spínač z TME, tak můžeš vyměnit jenom ten vršek a uvnitř ten spínací kontakt. Zůstane tam ale druhá část staryho kontaktu, kterej je potřeba trochu očistit. Sou to celkem maly rozměry a uvnitř je malá, ale silná pružinka, která rádá při rozebírání lítá do hajzlu, takže na to dávat pozor.
Druhá možnost je spínač nerozebírat, připájet k němu dráty, zaizolovat nejlíp tavným lepidlem, nebo silikonem a pak ho tam "nějak" uchytit.
V případě těch origo spínačů se rozlišuje pravá a levá strana, proto mají taky jinou barvu. Kdyby se to nerozlišovalo, tak bych ti neposilal odkaz na pravej a levej. :roll:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: VW Golf 4-problém s odemykáním

Příspěvek od Graun »

Já bych řekl, že to není potřeba rozlišovat u toho typu V4NCT7, protože se to dá namontovat na obě strany. Já jsem to přichytil k tomu kovovému tělu zámku pomocí dvou vrutů. Je třeba využít ty dva otvory v tom spínači. Podle potřeby se to přichytí buď na levou nebo pravou stranu mikrospínače. Podle specifikace je mechanická odolnost stanovena na 50mil stisknutí, takže by to mohlo něco vydržet.
Obrázek
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: VW Golf 4-problém s odemykáním

Příspěvek od majrek001 »

bavil se u origo mikrospínače a né V4NCT7, takže tam potřeba rozlišovat je


ps. bez páčky to tam nemá skoro smysl ani měnit jelikož to bude za chvíli znovu vydřený většinou už je drážka v tom železo co ho spíná
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“