podsvietenie tachometra

rv. 2008-2018

Moderátoři: Martin. D, BigBang

Odpovědět
Boris50
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.02.2013 13:45

podsvietenie tachometra

Příspěvek od Boris50 »

zdravím vás, viackrát som na tomto fóre dostal kvalifikované rady ohľadom VW Polo, tak by som rád využil opäť túto možnosť...
jedná sa o to že som si doteraz vlastne neuvedomil kedy je tachometer podsvietený a kedy nie....mám pocit, že keď jazdím a nemám zapnuté svetlá tak podsvietenie tachometra je raz funkčné a niekedy nie...nachádza sa tam nejaké senzorové čidlo, ktoré zapína podsvietenie v závislosti na osvetlení vo vnútri auta, alebo mám nejakú poruchu podsvietenia...??? počas leta a silného slnka som si vlastne ani nevšimol kedy je podsvietenie zapnuté a kedy nie, až teraz počas jesenného stmievania....ďakujem za odpovede......
VW Polo Premium Comfort line 1.2 TSI 66 kw

Postmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 14.09.2010 14:32

Re: podsvietenie tachometra

Příspěvek od Postmen »

Nevím jak to mají ostatní majitele POLA 6R ale u mě je to takto. Když jezdím s denními světly tak svítí jen ručičky otáčkoměru a rychloměru. Po zapnutí parkovacích/potkávacích světel se osvětlí komplet přístroje. A nalevo od volantu se dá regulovat podsvícení přístroje.

Uživatelský avatar
Petras4891
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 06.12.2010 21:12

Re: podsvietenie tachometra

Příspěvek od Petras4891 »

mám to stejné jak píše postmen

Boris50
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.02.2013 13:45

Re: podsvietenie tachometra

Příspěvek od Boris50 »

opäť vás zdravím, tak to podsvietenie som si odsledoval.....bez zapnutých svetiel, teda len so zapnutými dennými svetlami mi podsvietenie niekedy funguje a niekedy nie, ručičky rýchlomera a otáčkomera mi svietia stále, nerozumiem tomu...ešte som si všimol že podsvietenie je raz silnejšie a raz slabšie, nevim či v závislosti od vonkajšej intenzity svetla...intenzitu podsvietenia som nereguloval ovládačom podsvietenia......ešte prosím o skúsenosti....ďakujem...
VW Polo Premium Comfort line 1.2 TSI 66 kw

Postmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 14.09.2010 14:32

Re: podsvietenie tachometra

Příspěvek od Postmen »

Jaká je výbava vozu myslím ten název za POLO 6R (např. comfortline) a motor? Je to divné ale může to být nějak automaticky nastavitelné nevím.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvietenie tachometra

Příspěvek od BigBang »

neni možný, že bys měl světelnej senzor - tedy pokud by bylo šero, tak se ručičky automaticky podle intenzity rozvítí + se postí obrysovky :idea:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Boris50
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.02.2013 13:45

Re: podsvietenie tachometra

Příspěvek od Boris50 »

VW Polo Comfortline, 1.2 TSI 66kw, r.v. 2012. model 2013
VW Polo Premium Comfort line 1.2 TSI 66 kw

Postmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 14.09.2010 14:32

Re: podsvietenie tachometra

Příspěvek od Postmen »

Možná by to chtělo fotku abych viděl jak to svítí ale i s přepínačem světel.

Jirka59a
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.10.2013 17:33
Bydliště: Beroun

Re: podsvietenie tachometra

Příspěvek od Jirka59a »

Dobrý den, právě jsem se stal novým a šťastným majitelem Pola 6R. A tímto vás všechny zdravím na tomto fóru.
A teď něco k tomu osvětlení přístrojů. U aut s denním svícením to funguje takto a je jedno jestli máte denní svícení v mlhovkách a nebo se vám sami rozsvěcují potkávací světla. Při denním světle a následném zapnutí zapalování se vám rozsvítí budíky otáčkoměru a tachometru. Jakmile se začne snižovat intenzita denního světla začne se vám snižovat i intenzita osvětlení přístrojů až do úplného zhasnutí kromě ručiček. Všechno toto hlídá senzor který je namontován někde v tachometru, protože když ho zastíníte rukou tak vám zhasnou budíky. Ale pozor toto čidlo funguje jenom při rozsvíceném denním svícení. A kdyby se někdo ptal proč to tak je, tak je to proto, abyste při snížené viditelnosti nezapomněli rozsvítit hlavní osvětlení. A upozorní vás právě to, že špatně uvidíte čísla na tachometru a otáčkoměru. Přesně takhle mi to vysvětlil prodejce a mě to takhle funguje. Doufám, že vám toto vysvětlení bude stačit.
VW Polo Comfort Edition 1,4 63kW

Uživatelský avatar
buraccio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava

Re: podsvietenie tachometra

Příspěvek od buraccio »

. . tož taky mně to tak funguje, jak popisuje tadyk Jirka59a . . . ;-)
* Big City Life! *

Postmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 14.09.2010 14:32

Re: podsvietenie tachometra

Příspěvek od Postmen »

To je ale pěkna pi.....a. Přece denní světla používám ve dne tak proč by měli svítit budíky. Jasně když se setmí nebo je šero tak svítí jen ručičky to má logiku aby se zaply normální světla. Možná že to mají novější vozy ale moje POLO r.v. 2010 to nemá bych si všimnul.

Boris50
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13.02.2013 13:45

Re: podsvietenie tachometra

Příspěvek od Boris50 »

Pre Jirku 59 a......Znie to veľmi logicky, nechápal som prečo za denného svetla je tachometer podsvietený a za šera zhasína, takže bezprečnosť je zabezpečená tým že nevidíme za šera na tachometer a zapneme stretávačky....tak to funguje aj mne....ďakujem....super....
VW Polo Premium Comfort line 1.2 TSI 66 kw

mat7ew
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 05.08.2016 10:58
Bydliště: Ostrava

Re: podsvietenie tachometra

Příspěvek od mat7ew »

Ahaa....tak proto mi po vjezdu do tunelu za dne budíky chvíli svítí a pak postupně zhasnou...a já furt co je to za hovadinu.
VW Polo 6R0 1.4 16V Highline

Odpovědět

Zpět na „Polo 6R / 6C“