Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Fessy »

Čau,

jelikož jsem to v pár posledních stranách této diskuze nenašel, tak se zeptám. Kde se dají koupit kola s typovým listem, aby se daly dopsat do techničáku? Co jsem tak projížděl internet a ptal se prodejců, tak většinou typový list nenabízí. Mám na autě teď 215/45 R17 a pod kolem nějakou podložku. Bohužel je nemám v techničáku, tak jsem se rozhodl, že je prodám (I když se s nimi budu hodně těžce loučit :'( ) a koupím nějaké menší R 16.

V techničáku mám dopsané 205/55 R 16 91 H na ráfku 6.5J x 16 ET 42. Netuším co znamená číslo 91. Co jsem se dočetl, tak čím nižší ET, tím je kolo dál od středu. Šlo by použít tu podložku z těch R17 na případné R16?

Moje otázky tedy jsou:
1) Co znamená číslo 91
2) Kde koupit alu i s typovým listem
3) Případně zda to bude velký rozdíl mezi těmi R17 a R16 co jsou zapsány v techničáku, ať nemusím shánět typák
4) Jestli někdo něco nenabízí s těmito rozměry (R16) - koupě, klidně i výměna. Ty sedmnáctky jsou fakt nádherné, ale chci něco menšího, ať to líp jede a míň žere :)

Ohledně toho typáku mi jde vlastně jen o to, abych mohl jít s šířkou gumy až na 195
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Olaf87 »

Takže,

:arrow: Ano, nižší ET = kolo je víc vylezlé ven.
:arrow: Podložky ti budou pasovat i na jiná kola. Tady je směrodatná rozteč šroubů a středová díra.

1) Jde o rychlostní index pneumatiky.
2) Měl jsem zato, že většina e-shopů dodává ke kolům TL. Tady by ho ke kolům dávat měli: http://www.oemplus.eu/cs/17-kola" onclick="window.open(this.href);return false; Zkus je kontaktovat. Mají velký výběr kol.
3) Nerozumím otázce. Pokud myslíš PČR, pojišťovny, atd., tak pro ně to rozdíl bude. TP vs. co máš na autě.
4) Menší kola se vždy nerovná nižší spotřebě. Důležitým faktorem je hlavně jejich váha.

:arrow: Nějak nechápu, proč chceš dávat na R17 kola 195 gumu. Standardní rozměr je 215/45 R17.
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Fessy »

Díky za odpověď. U otázky č. 3 bylo myšleno, zda bude velký rozdil mezi R16 a R17, co tam mám teď. Myslím vzhledově. A chci kupovat R16, ne R17.

Chci menší gumu, protože to co mám na těch R17 mi přijde fakt obrovské. Spíš bych řekl, že to je na gumě jen tak natištěné a skutečná velikost odpovídá něčemu jinému. Změřím a uvidím.
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Vocko8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 31.05.2011 10:54

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Vocko8 »

Ahoj, chtěl bych se zeptat-polezou mi ven kola v setupu zadek 2x9,5J et30 a předej2x8,5j et30?(Jedná se o 17") Jde mi jen o ráfky zatím. Mám to na g4 pětodvířko :) Případně jestli někdo na takovejch kolech jezdíte nemáte Foto? Díky

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Olaf87 »

Podle mých letmých výpočtů to poleze ven cca 4mm předek a cca 7mm zadek. Tzn celkem dost.
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Solymr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.11.2016 21:27

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Solymr »

Ahoj, budu mít nejspíše hloupý dotaz, na který odepíšete nebo byste rádi něco ve smyslu - si to vygoogluj, neumíš hledat na netu apod. Přesto to zkusím. Stojím před rozhodnutím, zda koupit k zimním pneu plechové disky nebo ALU kola - ty tak do 2k/ks. Jedná se mi především o obavu, aby se díky soli z nich ten lak neloupal - je to tak? Dají se sehnat kvalitní do té ceny? Rozměr je R15 195/65 6Jx15 ET38. Jaké byste designově vybrali ke stříbrnému Golfu IV krátké verze?

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Olaf87 »

Zvolil bych některá z originálních VW kol, která bych před zimou důkladně zavoskoval.
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Solymr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.11.2016 21:27

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Solymr »

Asi blbá otázka, ale kde je sehnat? Krom bazarů je nikde nevidím....

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Olaf87 »

Nový ve VW, jetý v inzercích.
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Markus8903
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.06.2017 20:22

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Markus8903 »

Zdravim, mel bych dotaz ohledne znacky kol tomason co se kvality tyce, mam giv gti a uvazoval jsem o tomason tn1 r18 et30 sirka 8,5 na pneu 225/40/18 vlezou se mi v pohode na original podvozek? Popripade vzit spis r17 vzhledem k nasim silnicim, aby mi ty 18ky nevytriskali dusi z tela, nebo se na tom da jezdit? Mam tam ted 15ky plechy tak se trochu tech 18tek bojim, ze to bude nebe a dudy :D

cashpi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.07.2017 12:07

kola VW Bora

Příspěvek od cashpi »

zdravim,chci poprosit o radu. mám VW Bora Variant a chci koupit nová kola v těchto rozměrech. přední osa 8.5×19 ET 35 zadní osa 9.5×19 ET 35. Zajímá mě jestli nebudu muset upravovat blatníky. vpředu by to mělo být v pohodě ale na zadku si jistej nejsem. děkuju moc za radu pokud někdo ví.

Lukiboy21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.02.2018 20:52

Alu kola

Příspěvek od Lukiboy21 »

Ahoj borci,

máme doma čtverku asi 14 dní jako druhé auto. Vpadá to že ženě nechám Astru H kombi neb bude brzy vozit kočár a já bych rád poladil lehce Golfa. Chtěl bych v prvé řadě alu kola, ale jediné co zatím vím, neb nemám velký TP že díry na kola jsou 5x112. Na stránce elektrony.cz jsou disky 6x15 ET38 a 6,5x15 ET38. Který údaj je dle TP správný?
A nechci kupovat nové, ale rád bych koupil nějaké 15ky nebo 16ky jeté. Koukal jsem že snad jsou stejné jako na Oktávce či Seatu. Tedy některých ročnících - ví tu někdo z vás po čem koukat? A jak je to prosím se středovou dírou? Zná někdo její průměr?
Děkuji předem za nějakou dobrou radu.

Lukin

Uživatelský avatar
dasek82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 19.07.2009 20:41
Bydliště: Pardubice,Hradec Kralove

Re: Alu kola

Příspěvek od dasek82 »

roztec je 5x100!
rozmer mam 6x15 et 38 v TP
stredova dira - mam poklicky na alu a ty maji 55mm
kup si naky ojety origose+novy gumy, jsou stejny z ovce1 a toleda(1M)
ja mam oboje 16"
vw bora variant highline - AUY+Tiptronik

bal8n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.01.2014 16:27

Re: Alu kola

Příspěvek od bal8n »

Nemá náhodou středová díra 57,1mm

Oky_Lister
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.11.2016 09:26

Re: Vybíráme ALU kola (kvalita, rozměry, typy, apod.)

Příspěvek od Oky_Lister »

Ahoj,
hledám nová kola na svého Golfa 1.8t 110kW, dodělal jsem teď větší brzdy 312/256 a snažím se najít nějaká pěkná kola 17ky aby byly rovnou s typákem abych nemusel nic řešit jen dojel zapsat. Typem paprsků se mi asi nejvíce líbí OZ SUPERTURISMO nebo ATS StreetRallye tedy větší počet tenších paprsků stejně vzdálených od sebe. OZ jsou finančně mimo můj dosah u ATS mi pak vadí zelené nápisy (auto ladím černo červená). Pokud by se dalo jít cenově níže zvážil bych i přestřik např u Rial Milano (G) tam si ale nejsem jist kvalitou a zda se dají sehnat s typákem rovnou. Díval jsem se i po Dotz Kendo ale vadí mi střídavý rozestup parsků. Primárně jsme se díval na pneumatiky.cz protože jsou lokačně blízko ale nebráním se i jiným renomovaným prodejcům v ČR. Díky za jakékoliv typy.
Stříbrný VW GOLF IV 1.8 20V 92kW + Černý VW GOLF IV 1.8t 110kW + Šedá VW Bora 1.9TDI 85kW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“