Rozumny VW Servis v Praze s lakovnou

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Rozumny VW Servis v Praze s lakovnou

Příspěvek od Fil.CZ »

Tak mam svoje CC teprve tri dny a hned se mi na nej podepsal nejaky zavistivec. Poradte prosim nejaky rozumny VW servis v Praze kde umi dobre lakovat, pripadne dobrou lakovnu. Potrebuji to s dokladem, pujde to na pojistovnu.

F.
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Rozumny VW Servis v Praze s lakovnou

Příspěvek od Jiruna09 »

Tihle nenechavci jsou snad noční můrou každého majitele auta. Nevím jakou pojistku máš, ale já bych to dal tam, kde by si to s pojišťovnou vyřídili sami a dali ti v rámci plnění i náhradní auto.

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Rozumny VW Servis v Praze s lakovnou

Příspěvek od Fil.CZ »

Jeste se mi neco takoveho nestalo a to menim auta pomerne casto takze jsem jich mel uz dost ale zatim prevazne Japonce, CC neni spatne auto ale rozhodne mi to nepripada jako neco kvuli cemu by muj soused nemel usnout. Ja bych to neudelal nikdy nikomu at by to by trabat nebo bentley takze uplne nechapu myslenkove pochody utocnika ale opravdu mi CC nepripada jako neco co by melo vzbuzovat podobne choutky.

Co me ted ale stve je fakt ze majitel objektu kde vozidlo stalo se ke me stavi zady a odkazuje na osobu ktera poskodila vjezdova vrata - ergo do garazi byl volny pristup a vozidlo bylo poskozeno. Nese v takovem pripade majitel/provozovatel garazi stale odpovednost? Snazi se vymluvit na fakt ze na vandalismus neni pojisten.

Ja sice pojistku mam, konkretne allrisk u kooperativy ale pokud pokud budu zadat plneni 1. pojistku mi zvednou 2. budu platit spoluucast 3. kooperativa nabizi zlevnene pojisteni ktere se ale v pripade plneni doplaci na plnou castku :evil:

A jako posledni ovsem ne vubec nedulezity bod je fakt ze auto mam teprve 4 dny, pojistky jsou uzavrene a zaplacene ale jeste si auto nebyl nikdo nafotit z pojistovny tudiz se trochu obavam zda se moje pojistovna nebude cukat(samozrejme ze bude maji to v popisu prace)

Po rychlem nastrelu nekolika vw servisu je zatim odhadovana cena opravy 20 000, coz ze sveho rozhodne platit nehodlam trochu se ale obavam ze se na me nakonec vsichni vykaslou a ja budu nucen skrabanec nechat opravit svepomoci v nejake levne lakovne bez dokladu coz nakonec mozna vyjde levneji nez honit majitele garazi po soudech, pripadne doplacet pojistku a spoluucast pojistovne.


Kdysi mi nekdo nabroual jine auto ktere jsem mel, trochu promackle dvere ale predevsim odreny lak. Cele se to nakonec opravilo v rychlolakovne za cca 4tis....obavam se ze tady to mozna dopadne uplne stejne. :x
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Rozumny VW Servis v Praze s lakovnou

Příspěvek od Jiruna09 »

Ty máš pronajaté parkovací stání v garážích chráněné vraty? Vrata někdo majiteli poškodil, on to neřešil a do garáží byl volný přístup? Má business na pronajímání garážového parkoviště a není pojištěn, kdyby se něco stalo?

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Rozumny VW Servis v Praze s lakovnou

Příspěvek od Fil.CZ »

Jiruna09 píše:Ty máš pronajaté parkovací stání v garážích chráněné vraty? Vrata někdo majiteli poškodil, on to neřešil a do garáží byl volný přístup? Má business na pronajímání garážového parkoviště a není pojištěn, kdyby se něco stalo?
Mam pronajate parkovani v klasickych garazich bytoveho domu, jiz jsem toto resil se spravou domu a ta mi odpovedela ze dum ani garaze na vandalismus pojistene nejsou a at kontaktuji osobu co vrata poskodila...
coz je cisty alibismus.

Majitel/spravce objektu pry resil ale pry se jedna o stary typ vrat ktere se museli poslat az z nemecka coz do ted trvalo cca dva mesice kdy byl do garazi volny pristup a mezi tim mi jeste nekdo ukradl kolo a nejakou autokosmetiku.

Podle meho bych mel narokovat skodu na majiteli, tedy SVJ/spravci ovsem nenapadaji me zadne legalni paky jak z nich castku na opravu vymoci vzhledem k faktu ze pokud jim ji nepokryje pojistka budou se branit zuby nehty a ja si nejsem jisty jestli chci kvuli tomuto jit do soudniho sporu.

Edit:
Jeste dodam ze si tu parkovaci stani pronajimam od treti osoby ktera je vlastnikem toho parkovaciho stani.


Co me napada je nechat si auto opravit svepomoci/levneji napriklad v express lakovane vzhledem k tomu ze jde o pouhy skrabanec nevidim duvod opravy za 20 tis. Nasledne tuto skodu vymahat po majiteli, pronajimateli a ten at nasledne dela co umi.


F.
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“