Prodej a přepis vozu zbaveného Ekovýpalného přes ZTP

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Prodej a přepis vozu zbaveného Ekovýpalného přes ZTP

Příspěvek od 11mAjA11 »

Zdravím ve spolek.
Potřebuji seriózně a s jistotou vědět jednu věc.
Mám auto které bylo tzv. protaženo přes ZTP.
Já ho koupil jakoby od toho ZTP a napsal na mě.
Celá tato akce byla provedená ještě před tím, než vyšel v platnost zákon o tom, že vozidlo, které koupí ZTP je zbaveno placení poplatku, ale jakmile to tento ZTP prodá a nový majitel to bude na sebe psát, že tu ekocypárnu zaplatí.

Můžete mi někdo s jistotou říct jestli to auto, nyní při prodeji, bude zatíženo ekocypárnou, nebo se to tím přepisem na mě a zápisem v TP o tom, že vozidlo bylo zbaveno placení ekocypárny, vyrušilo?
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Prodej a přepis vozu zbaveného Ekovýpalného přes ZTP

Příspěvek od matasimek »

Při převodu na dalšího majitele (který nebude držitel ZTP) se znovu platí ekopoplatek+800 přepis, bez ohledu na zápis o odpuštění/nevybrání poplatku v dokladech, jedině u vozidel která již mají uhrazen poplatek a toto zapsáno v tp se znovu nevybírá. Tímto zamezili účelovým převodům prodávající-ZTP-další majitel. Takže na ZTP je převod stále zdarma, na dalšího majitele se ale už platí.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Prodej a přepis vozu zbaveného Ekovýpalného přes ZTP

Příspěvek od 11mAjA11 »

Špatná odpověď!
Pro jistotu jsem zašel na úřad a vzhledem k tomu, že auto bylo koupeno v r.2013 a na mě přihlášeno (po předchozím vlastnictví majitele ZTP), kdy do velkého TP je zapsáno, že vozidlo je zbaveno ekocypárny na základě ZTP, je toto již jednou pro vždy vyřešeno a žádná ekocypárna už se nebude platit.
Zpětné placení ekocypárny přišlo v platnost a snad loni? což znamená že do data nabytí platnosti nového předpisu je vše takto vyřešeno.
Takže kdo má auto "protaženo" přes ZTP před platností nového předpisu se nemusí obávat, že při prodeji bude nutné ekocypárnu platit.
Toto byla pro mě nejpozitivnější zpráva dne !

Hurá !!!

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“