Vrzání auta při couvání

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Vrzání auta při couvání

Příspěvek od Fessy »

Čaute,

mám takový problém. Vždycky když couvám a zatáčím (parkuju), tak se zezadu ozývají opravdu strašné zvuky. Jakoby couvala stará Tatrovka :D . Přijde mi, že to jde zezadu z prava. Je to fakt děs a děje se to jen při couvání a současném zatáčení. Nevím jak bych ten zvuk popsal, ale je to slyšet celkem dost. Jakoby se tam něco příčilo nebo já fakt nevím. Nevíte co to může být? Děje se to i při couvání s nenastartovaným autem.
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Vrzání auta při couvání

Příspěvek od Graun »

Udělej video. Jinak mně napadá,že by to mohly dělat zadní brzdy (zaseklé pístky), které se při zpětném pohybu příčí.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Vrzání auta při couvání

Příspěvek od Rouballik »

Taky bych ti viděl na pístky nebo na přikouslou ručku. Táhlo ruční brzdy za kolem máš úplně docvaklé k tomu vymezovači?
Nemodraj ti kotouče? Máš vůbec zadní kotouče?

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Vrzání auta při couvání

Příspěvek od Fessy »

Zadní kotouče tam myslím jsou. V servise po koupi mi právě uvolňovali přikouslou ručku vzadu, že se pořádně nepovoluje. Asi to zatím nebudu řešit, jiné problémy, než ten otravný zvuk při couvání to stejně zatím nedělá a na jaro budu dělat komplet nové brzdy, tak se to bude řešit při tom.

Modrých kotoučů jsem si nevšiml, co by bylo jejich příčinou? Pokud jsou přehřáté kotouče, tak svítí snad červeně, ne? :D

//EDIT

Ještě mě napadlo, řeším teď problém, že mi auto táhne doprava. Čím jedu rychleji, tím víc. Myslel jsem, že jsem trefil nějakou díru a rozhodil geometrii, ale teoreticky, pokud se nepovoluje ručka vzadu, tak mi přibržďuje jedno kolo a proto mě to táhne. Je to možné? Ale předtím to ty zvuky dělalo taky, ale auto netáhlo...
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“