Skrtici klapka? Golf VI 1.2 tsi 77kw

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 559
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Skrtici klapka? Golf VI 1.2 tsi 77kw

Příspěvek od vwbeers »

Ahoj,dnes jsem byl na diagnostice,jelikoz se mi obcas ukazalo na palubovce totohttp://k73i.imgup.net/20161018_1bc3a.jpg a auto spadlo do tahu mrtveho koně (nouzak),tak jsem dnes zjistil ze to je spatny privodem vzduchu. viz fotohttp://l08i.imgup.net/20161201_1a7a2.jpg. Dle sledovani na valcich take zjisteno ze dochazi k znovuzapolavni (nevim jak to napsat). Takze jsem vymenil svicky. Jinak mi bylo receno ze je mozna za**** skrtici klapka nebo ucpany privod vzduchu. Chtel bych se tedy zeptat zda se s tim nekdo uz setkal,pripadne je tu nejaky odbornik :D co by mi klapku vycistil? Sprej nechci pouzivat,neverim tomu. Diky

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Skrtici klapka? Golf VI 1.2 tsi 77kw

Příspěvek od Ipanema »

VAG evidentně máš. Pokud to nechceš dát zatím na větší opravu, tak bych tu klapku vyčistil. Klapka se čistí buď výměnou nebo sprejem. Ještě jsem neslyšel o jiné opravě. Ona ta klapka je celkem blbuvzdorná věc. Nic nezkazíš tím, že ji odmontuješ a vyčistíš. Pak přes VAG vymažeš hodnoty a přenastaví se ta klapka. Než to celé zakrytuješ, lze takhle pohledem i zjistit jestli funguje.

Filtrbox je klasický? Není někde uvolněná přiruba od celkové cesty sání z přední mřížky až po onu škrtící klapku?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Skrtici klapka? Golf VI 1.2 tsi 77kw

Příspěvek od Graun »

Bohužel nevidím fotky, takže si nepočtu. Co však nepíšeš je stav vzduch.filtru. Ten si měnil?
Co se týče čištění klapky tak se není čeho bát. Je tam pár šroubků, pak vytáhnout očistit čističem (ten přípravek ve spreji hezky rozpouští ty nečistoty). Nakonec udělat zákl. nastavení přes VAG.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 559
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Re: Skrtici klapka? Golf VI 1.2 tsi 77kw

Příspěvek od vwbeers »

Kontroloval jsem cestu vzduchu a vse se zda ok. Jinak VAG osobne nemam,mel jsem domluveny rande (vite jak,zadny prasarny) :D . Takze nevim zda kdyz ji vyndam zda s tim zase dojedu na napichnuti. Jinak filtr je prave novy najeto cca 400 km. Nechci to davat do servisu za 6.5k . Kdybych mel vlastni diag tak to udelam u garaze.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Skrtici klapka? Golf VI 1.2 tsi 77kw

Příspěvek od Ipanema »

Filtr nový může být, ale není od něho až ke škrtící klapce něco odpojeného/ucpaného?
Měli jste tu klapku odpojit od elektriky a zkusit diagnozu znova, jestli se něco změní.
Klapku vyčistíš za 30 minut max., do servisu dojedeš, pokud to nebude nějak extra daleko. Tam se to resetuje na dvou místech ve VAGu. To by mohli vědět.

Až uděláš toto, asi bych řešil pak kasičku s 6,5k. Do té doby pořádně prošahej všechny hadice tlakový i vzduchový jestli není někde propálená/odpojená/děravá.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 559
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Re: Skrtici klapka? Golf VI 1.2 tsi 77kw

Příspěvek od vwbeers »

Ipanema píše:Filtr nový může být, ale není od něho až ke škrtící klapce něco odpojeného/ucpaného?
Měli jste tu klapku odpojit od elektriky a zkusit diagnozu znova, jestli se něco změní.
Klapku vyčistíš za 30 minut max., do servisu dojedeš, pokud to nebude nějak extra daleko. Tam se to resetuje na dvou místech ve VAGu. To by mohli vědět.

Až uděláš toto, asi bych řešil pak kasičku s 6,5k. Do té doby pořádně prošahej všechny hadice tlakový i vzduchový jestli není někde propálená/odpojená/děravá.
Kouknu na tu cestu jeste jednou a kouknu na ty hadice. Jinak to odpojeni ty klapky od elektriky,je dobry napad,zkusim to a dam vedet, Jinak udelam vse nez to dam do servisu. Divny je ale ze ukazuoval jeste chybu zapalovani svicek,pritom jsou novy a maji najeto 10k km. Nechce se mi verit ze by se na to VW servis vyj** a nevymenil je. Ale co mam objednany novy. Vysledky budu vedet za tyden,protoze ted odjizdim a mam domluveny cisteni na patek pristiho tydne. Tak hodim foto pripadne jak byla spinava atd... Kazdopadne diky za rady

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Skrtici klapka? Golf VI 1.2 tsi 77kw

Příspěvek od fkabl »

Ahoj. Zrovna o víkendu jsem řešil to stejné. Mám ten stejný motor, najeto 115 tis. km. Poslední měsíce se mi při zahřátém motoru, vyřazené rychlosti
a nesešlápnuté brzdě rozsvítila kontrolka poruchy ESP (brzdy) a auto netáhlo - spadlo do nouzového režimu. Při vypnutí motoru se vše vyresetovalo a zase v pohodě. Pokud jsem ručně protiskluz tlačítkem vypnul, např. při stání na semaforu nebo v koloně, tak se kontrolka nerozsvítila. Poslední dobou se mi
zároveň začala rozsvědcovat i kontrolka poruchy výfukového systému. Byl jsem na diagnostice u člověka, který je servismanem ve značkovém servise Škoda, má originální diagnostiku. Napíchnul a zjistil problém v ŘJ motoru...nedostatečné množství vzduchu. Okamžitě věděl souvislost...vyčistil škrtící klapku...nějakým sprejem, hadrem a profouknul vzduhcem...přes diagnostiku ji při nastartovaném motoru nějak znovu nastavil...a za cca 20 min. hotovo. A ťuk ťuk na dřevo, zatím
vše funguje, jak má.

Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 559
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Re: Skrtici klapka? Golf VI 1.2 tsi 77kw

Příspěvek od vwbeers »

fkabl píše:Ahoj. Zrovna o víkendu jsem řešil to stejné. Mám ten stejný motor, najeto 115 tis. km. Poslední měsíce se mi při zahřátém motoru, vyřazené rychlosti
a nesešlápnuté brzdě rozsvítila kontrolka poruchy ESP (brzdy) a auto netáhlo - spadlo do nouzového režimu. Při vypnutí motoru se vše vyresetovalo a zase v pohodě. Pokud jsem ručně protiskluz tlačítkem vypnul, např. při stání na semaforu nebo v koloně, tak se kontrolka nerozsvítila. Poslední dobou se mi
zároveň začala rozsvědcovat i kontrolka poruchy výfukového systému. Byl jsem na diagnostice u člověka, který je servismanem ve značkovém servise Škoda, má originální diagnostiku. Napíchnul a zjistil problém v ŘJ motoru...nedostatečné množství vzduchu. Okamžitě věděl souvislost...vyčistil škrtící klapku...nějakým sprejem, hadrem a profouknul vzduhcem...přes diagnostiku ji při nastartovaném motoru nějak znovu nastavil...a za cca 20 min. hotovo. A ťuk ťuk na dřevo, zatím
vše funguje, jak má.
Ahoj. Diky za info. Na klapku jedu v patek take vycisteni a opetovne nastaveni. Me hlasi poruchu privodu vzduchu. Filtr.hadice je vse ok. Tak snad budu doufat a nebude to nic drahyho. Dam info jak to dopadlo

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
tatoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 03.05.2010 22:48

Re: Skrtici klapka? Golf VI 1.2 tsi 77kw

Příspěvek od tatoch »

tak jsem mel to same, vcera vycistili klapku a zatim nic nesviti :-)

Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 559
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Re: Skrtici klapka? Golf VI 1.2 tsi 77kw

Příspěvek od vwbeers »

Tak jsem po cistce klapky. Auto podle me jede lip prestalo tolik cukat na volnobeh ale porad to neni hladky chod. Koupil jsem nove ngk svicky. Kontrola jeste jednou komplet sani a vse je v poradku. Takze kontrolky se nerozsvitily ale trapi me to cukani. Olej je taky v poradku. Jeste zkusim nechat prehrat soft.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“