VW Touran 1,9 TDI 74 kw - SERVO

Palubní desky, elektro...

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
kotchy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.03.2015 18:14

VW Touran 1,9 TDI 74 kw - SERVO

Příspěvek od kotchy »

Zdravím, poradíte mi někdo prosím??

Mám VW Touran 1,9 TDI 74 kw r.v. 2003. Z ničehonic se mi rozsvíila kontrolka volant s vykřičníkem a přestalo jít el. servo. Dal jsem to na diagnostiku a psalo to, že nekomunikuje řídící jednotka el. řízení a že nekomunikuje řídící jednotka el. řízení s posilovačem. jsem invalida na vozíku a musel jsem nutně do Prahy. Po ujetí cca 80 km za jízdy kontrolka zhasla a servo začalo fungovat. Když jsem dojel do cíle a vyřídil jsem vše potřebné, tak po zapnutí klíčku se kontrolka opět rozsvítila a servo nešlo, zase po ujetí 60 km opět zhasla a servo fungovalo. Nechal jsem zkontrolovat všechny pojistky i ty velké u motoru, relé a vše ok. Dále jsem nechal zda mi jde proud tam kam má a taky ok. nechal jsem tedy take vyčistit všechny kontaktky i ze spoda u serva a nic. Zajímavé že po vyčištění kontaktů stačilo ujet jen 11 km a servo fungovalo. Bohužel jen do té doby než jsem zhasl motor. Obvolal jsem několik autoelektikářů a všichni mi řekli, že servem to není, když to takhle občas funguje a občas ne. Nikomu se však hledat závadu nechce, říkají, že až najdu kde to je tak mi to potom opraví. Na to abych to dal do VW servisu nemám a tak Vás prosím o každou radu jestli jste náhodou neměl někdo stejný, nebo podobný problém? Když tam mi napište na mail: martin.kotchan@seznam.cz Díky moc. Martin

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Touran 1,9 TDI 74 kw - SERVO

Příspěvek od CentriFUGA »

Ahoj, odkud jsi ? Věděl bych o člověku co to umí najít a rovnou by ti to i opravil, ale je to v České Lípě. Jinak já bych tipoval nějaký zlomený kabel nebo tak něco ...

kotchy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.03.2015 18:14

Re: VW Touran 1,9 TDI 74 kw - SERVO

Příspěvek od kotchy »

Ahojky do České Lípy to mám tak 70 Km. Jsem z Teplic. není problém pijet kamkoli, hlavně aby to servo fungovalo. Pošli mi na sebe kontakt a jestli si odněkut z okolí ČL tak si cinknem a zajeli bychom k tomu človíčkovi.

kalise
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.05.2016 08:34

Re: VW Touran 1,9 TDI 74 kw - SERVO

Příspěvek od kalise »

Řeším úplně stejný problém, dnes mi auto elektrikář proměřil vše a s největší pravděpodobností je to servo jednotkou. teď ji sháním (1K1909143J-273010021) (1K1909143K - 273010022).

L4a2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 21.03.2011 21:49
Bydliště: Olomouc

Re: VW Touran 1,9 TDI 74 kw - SERVO

Příspěvek od L4a2 »

Ahoj, měl jsem stejný problém, při startu nešlo servo až když jsem na místě dal plný rejd doprava nebo doleva tak se servo chytlo a fungovalo dokud jsem nevypnul motor. Chybná řídící jednotka servořízení. Nemohl jsem sehnat tak nakonec jsem koupil na vraku celé řízení.
Touran 1,6Tdi, 77kW, CAYC, 2011

Odpovědět

Zpět na „Elektro“