Auto se odemyká kdy se mu zlíbí

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
VojtaSvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.10.2016 13:29
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Auto se odemyká kdy se mu zlíbí

Příspěvek od VojtaSvoboda »

Zdravím, mám takových pár problémů co se týče zámků. Ještě před zimou, zřejmě díky dešťům, mi nějak odešel zámek u spolujezdce. Jediný zámek přez který fungoval centrál. Ať otočim klíčem doleva nebo do práva, vždy se auto odemkne, až na dveře spolujezdce, ty jsou někdy tak na půl zamčené. Řešil jsem to zamykáním ručně. Jenže další den, bez toho aby se někdo auta dotkl, se třeba po hodině auto odemklo nebo se stáhli všechny okna. Vyndala jsem pojistku komfortky, což je nepraktické protože neotevřu okna vůbec. Nechtěl jsem s tim nic dělat teď v zimě, ale auto se opět začalo odemykat. Nevim co s tím, jestli se dá nějak odpojit centrál a ovládání oken přímo od toho zámku, při nejhorším střihnout do jara nějaký dráty. A ještě jedna věc, když to šlo normálně zamknout, auto občas jako by víckrát za sebou zamklo. A když chci zamknout přez tlačítko u ovládání oken, tak se zamkne kufr + občas nějaké dveře ale většinou se zamknou a hned odemknout. Fakt už nevim co s tím, snad někdo budete vědět jak na to. Jedná se o golf IV r.v. 98
VW PASSAT B5 VARIANT 1.8 20v

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Auto se odemyká kdy se mu zlíbí

Příspěvek od Graun »

Mnohokrát probírané téma. Je třeba opravit zámky, protože jsou vadné mikrospínače (cca 60kč/ks).
Určitě nic nestříhat a jinak bastlit. Čím dříve se to opraví, tím lépe. Může se stát, že jednoho krásného dne ty dveře nepůjdou otevřít vůbec.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

VojtaSvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.10.2016 13:29
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Auto se odemyká kdy se mu zlíbí

Příspěvek od VojtaSvoboda »

Tak vědět že to vyjde na pár korun, už bych to udělal. V servise už mi chtěli měnit komplet zámky. Takže když udělám ty mikrospinace tak by mi měl fungovat zase i centrál u řidiče pokud se nepletu že? A dá se zatím centrál úplně vyřadit třeba pojistkou? Přeci jen není moc příjemné nechat samoodemykací auto na sídlišti stát jen tak :)
VW PASSAT B5 VARIANT 1.8 20v

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Auto se odemyká kdy se mu zlíbí

Příspěvek od majrek001 »

máš studený spoje v zámku a ještě bych řekl, že máš nalomenou vložku na nekterých dvěři a nevrátí se sama do střední polohy a proto se stahují ty okna, ale může to dělat i studeňák..
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 25.01.2017 17:02, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Auto se odemyká kdy se mu zlíbí

Příspěvek od Graun »

Jak píše majrek, tak je třeba při výměně propájet i plošné spoje v zámku. Na YT najdeš spoustu videi pro inspiraci k opravě (demontáž, delaborace zámků, oprava). Jinak tady i majrek postoval své zlepšení při výměně mikrospínačů (spínač s plíšky). Pohledej na fóru (např. podle pisatele).

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

VojtaSvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.10.2016 13:29
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Auto se odemyká kdy se mu zlíbí

Příspěvek od VojtaSvoboda »

Takže asi bude ideální to dát autoelekrikáři. Koukal jsem a dělají to i kolem 500kč s vyčištěním atd.. A jde teda nějak vyřadit centrál úplně z provozu než to bude udělané?
VW PASSAT B5 VARIANT 1.8 20v

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Auto se odemyká kdy se mu zlíbí

Příspěvek od matasimek »

nejdříve to dej mechanikovi a oprav vložky (fabky) zámků a ty tyčinky za tím-excentry jak píše majrek001, pak až výměna celých zámků nebo to proletovávání studených spojů v zámcích.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Auto se odemyká kdy se mu zlíbí

Příspěvek od Goauld »

VojtaSvoboda píše:Takže asi bude ideální to dát autoelekrikáři. Koukal jsem a dělají to i kolem 500kč s vyčištěním atd.. A jde teda nějak vyřadit centrál úplně z provozu než to bude udělané?
Jasně vytáhneš pojistku a centrál nepojede. Měla by stačit pojistka číslo 6.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“