Volba profilu jízdy

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od ablorhm »

Zde je odpověď a je pozitivní :good:
volba_rezimu_jizdy.png
3.png
2.png
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

mbejdak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 15.03.2016 01:25
Bydliště: Opava

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od mbejdak »

Super! hned jdu do Helera a objednávam
. :pleasantry:
Naposledy upravil(a) mbejdak dne 01.11.2016 11:05, celkem upraveno 1 x.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od ablorhm »

Ještě se mi podařilo zjistit, že je příslušenství na objednávku s odhadovanou dobou dodání cca 2 měsíce.

Sám teď přemýšlím, zda do toho jít nebo ne. Jde sice vesměs o zanedbatelnou částku, ale jestli to přinese nějaký užitek.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od x-father »

By mě zajímalo co na tom trvá 2 měsíce.

Jinak tohle je čistě SW záležitost. Hodně jsem hledal a myslím, že to zatím nikdo neumí doaktivovat. Asi to bude podobné, jako s App-connect, hlasovým ovládáním atd. Zřejmě je třeba online dohrát nějakou část SW - možná se k tomu taky používá nějaký aktivační klíč.

Nastavovat se to pak dá přes radio, nebo tlačítko u řadičky. Pokud to budou dělat komplet, tak budou ještě menit tu tlačítkovou lištu a možná dotahovat kablík. Já měl tu lištu rozebranou a na daný pin tlačítka mě nevede vodič.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od ablorhm »

Je to napsáno výše, obsahuje aktivační dokument (čti jako update nějaké jednotky/rádia apod.) a tlačítkový modul u řadicí páky. Tak je jen otázka, jestli do aktuálního panelu se start/stopem už vede kabeláž i na jiná tlačítka, která má aktivní PINy, nebo by se ještě muselo demontovat půl palubky na nový kabel (což bych zrovna nechtěl).

Třeba někdo bude mít štěstí a potom, co se objedná na montáž bude díl dostupný dříve.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od x-father »

Tlačítkovou lištu s tlačítkem mode jsem sháněl a koupil jsem ji asi za 20 EUR na ebay.

Kabelový svazek k téhle liště neobsahuje vodiče k tlačítkům, která nejsou osazena. Alespoň ne na mém ME. Ale je to jen o dotažení dvou drátů - jeden na tlačítko a jeden na podsvícení.

Aktivace bude obdobná jako appconnect. Tam je akivační klíč, ale ještě se to aktivuje s diagnostikou, která má online spojení se servery VW. To bude ten důvod, proč to zatím nikdo neumí dohrát.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od srotty »

Tak jsem se hecl a sadu na dodělání koupil.
Sada obsahuje lištu s tlačítky (je zde i tlačítko na vypnutí ASR),kabeláž od tlačítka k ŘJ,návod na montáž a aktivační kod. Montáž jsem si udělal v klidu doma a dnes mi ji ve VW aktivovali (zabralo jim to asi 20 minut)
První dojmy-překvapilo mě ,jak v režimu Sport ztuhl volant. Zatáčku,kterou znám,jsem najednou projížděl tak nějak těžce,musel jsem rukama víc zabrat. To samozřejmě nepovažuji za vadu. Taky se mi zdá,že je motor na přidání plynu ostřejší. Musím to více otestovat.
Přílohy
P1040281.JPG
P1040276.JPG

MiB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 04.03.2015 17:45

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od MiB »

Nezdá, fakt to je znát :D
GVII 2.0TDI highline,variant,limestone grey,DCC,bixenon,webasto,keyless,rear assist,17Geneva.

mbejdak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 15.03.2016 01:25
Bydliště: Opava

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od mbejdak »

srotty píše:Tak jsem se hecl a sadu na dodělání koupil.
Sada obsahuje lištu s tlačítky (je zde i tlačítko na vypnutí ASR),kabeláž od tlačítka k ŘJ,návod na montáž a aktivační kod. Montáž jsem si udělal v klidu doma a dnes mi ji ve VW aktivovali (zabralo jim to asi 20 minut)
První dojmy-překvapilo mě ,jak v režimu Sport ztuhl volant. Zatáčku,kterou znám,jsem najednou projížděl tak nějak těžce,musel jsem rukama víc zabrat. To samozřejmě nepovažuji za vadu. Taky se mi zdá,že je motor na přidání plynu ostřejší. Musím to více otestovat.
Ahoj na kolik to celkem vyšlo?JINAK NAPIŠ SVE DOJMY :potlesk:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od srotty »

Tak sada vyšla na 2770 (bral jsem jako registrovaný zákazník,jinak 3070) + 460 za aktivaci (práce na půl hodiny)
Zatím se s tím učím,testuju profil Sport.Později přejdu na ostatní. Nelze od toho čekat zázraky,je to spíš pro hračičky.Ale rozdíly tam poznat jdou.Hlavně se mi líbí,že už u řadičky nemám je S/S, ale je to tam plně obsazeno (tedy po levé straně)
Přílohy
P1040294.JPG

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od ablorhm »

Mohl bys přidat i nějaké fotky z menu rádia? Je tam i ten individual mód, kde si sám můžeš zvolit jednotlivé položky (volant, xenony apod.)?
Módy přepínáš buď na rádiu, nebo i tlačítkem?
Ty máš rádio už 2.generace?
To ASR tlačítko také funguje jo?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od srotty »

Ano,je tam Individual,kde si jednotlivé věci nastavuješ podle sebe.
Ano,přepínání tlačítkem nebo přes rádio.
Mám rok 2015,takže první generace.
Ano ASR funguje,ale musel jsem natáhnout kabel do ŘJ ABS.Nemusí se nic kodovat.
Přílohy
P1040296.JPG
P1040297.JPG
P1040298.JPG

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od Jiruna09 »

No, zkusím zjistiti, kolik by si za to řekli na Jarově. Sám se do toho pouštět nechci kvůli záruce, jelikož budu teď při garančce zkoušet reklamovat vrzající plast někde u ruční brzdy (vrže to znatelně a pořád). Pokud budou ochotni vrzání řešit, mohli by při tom rovnou udělat toto.

Jedná se o hodně složitý zákrok? Ptám se, aby při montáži nenadělali v autě víc škody než užitku.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od srotty »

Složité to není.Musí se akorát odcvakat pár plastů,natáhnout kabeláž od tlačítka do ŘJ nad pedálama,opět složit a celé to aktivovat.Pokud to bude dělat zkušený servisák,ne učeň, tak by to do hodiny-hodiny a půl měl zvládnout. Není to opravdu nic složitého.

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Volba profilu jízdy

Příspěvek od GTI4 »

V manuálu k G7 FL jsem se dočetl, že když je v režimu Sport nebo Individual zvoleno Motor>Sport je deaktivován systém Start/Stop. Pro mě nová a důležitá informace, kvůli tomu bych si to nechal dodatečně namontovat, ale první se chci ujistit jestli to tak opravdu je a zda zůstává režim Individual zvolený i po vypnutí zapalování. Navíc by měla být součástí funkce Sport HMI, zobrazení jízdních dat na monitoru. Máte to někdo, můžete to potvrdit?? Cena dodatečné montáže pro G7 FL? Mirco? Díky
vw-volkswagen-sport-hmi.jpg
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“