Stresna antena - nulove napatie na konci

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
horde
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.01.2017 12:34

Stresna antena - nulove napatie na konci

Příspěvek od horde »

Ahojte

Pred casom som kupil do svojho neorigo radia fantomove napajanie, aby zosilnovac v antenne bol nejako napajany a radio krasne hralo stanice aj so slabym signalom. Pred casom som si vsak vsimol preseknute dva kable do piatych dveri na lavej strane (hnedy a zlto-zeleny) a zistil som ze mi nesvietilo pridavne tretie brzdove svetlo. Neviem akym sposobom sa mi tie kable mohli preseknut, ale uz boli opravovane a cinovane. Auto mam len od podzimu. Tieto prerusene kable som spojil, svetlo zacalo svietit, no prestalo hrat radio. Voltmetrom navyse ani nenameram 12V v objimke antenny, no za radiom su. Bud teda bude kabel preruseny, lenze neviem ako sa to mohlo stat kedze vedie v pravom A stlptiku a pod tapacirom alebo niekde po ceste chyta kostru a teda je na rovnakom potenciale ako kostra auta a napatie teda nulove. Neviete ci by mohli mat s tym suvis tie dva spojene kable? Antena vsak konci na streche, ziadna jej kabelaz nejde do dveri a navyse mala by viest na pravej strane a toto bolo v lavej gume medzi autom a dverami. Je to pre mna zahada :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Stresna antena - nulove napatie na konci

Příspěvek od majrek001 »

tak to změř na tom fantomovým napáječi hned za rádiem hned.. je ten drát napojen na spínané +12V od napaječe?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

horde
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.01.2017 12:34

Re: Stresna antena - nulove napatie na konci

Příspěvek od horde »

Presne to som uz spravil, este som ostru svorku voltmetra vopchal na nechranenu cast za konektorom na koaxiale do anteny a aj tam som nameral 12V. Z radia proste odchadza 12V po koaxiali ale na druhom konci anteny uz ich nenameram. :?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Stresna antena - nulove napatie na konci

Příspěvek od Goauld »

Někde po cestě, nebo u konektoru bude koax zlomenej, jiná možnost není.
Já bych to tipoval na zlom u konektoru u rádia, nebo kousek od něho, protože to je jediná část kabelu, která je fyzicky namáhaná při vyndávání a zasouvání rádia.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

kajzos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 28.02.2017 02:21
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Stresna antena - nulove napatie na konci

Příspěvek od kajzos »

Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat, jaké mám možnosti, když mi rádio téměř nic nechytá u G4 Variant. K rádiu je anténa připojená a ani pod tapecem u antény anténou není nic rozpojené. Funkčnost kabeláže ověřím, když zkusím, jestli napájení dává šťávu, ale signál z antény nevím, jak zjistím, jestli jde, nebo ne. Je fakt, že anténa nevypadá nijak dobře, ale pokud by nic nebylo kebelům až ke střeše, tak by snad hrálo alespoň něco. Takto mi hraje pouze rádio Impuls a jen ve větších městech.
Mám doma ještě anténu z Audi A6 C6, když zjistím, co je signál a co šťáva, tak by asi měla fungovat také, nebo se pletu?
Děkuji za odpověď

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“