Co STK

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

copins
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 28.11.2008 19:45
Bydliště: Karviná

Re: Co STK

Příspěvek od copins »

Dymák píše:Já nevim, tudle jsem byl u houmra78 a pán si bral origo zadní lampy, páč ho vymetli z STK, že má tuzingový... Měl origo helly magic-color... Takže technik pěknej moula a neuděláš nic
Taky mám problém na stk se zadníma lampama hella magic color, nemají totiž odrazky a protože se fotí, není vidět zpětný odraz a musí tě vyhodit :(

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Co STK

Příspěvek od majrek001 »

a to máš jakou barevnou variantu hella color magic? já mám červenou a zatím poslední focení dobrý - jako něco maličko to má snahu odrážet, ale tak jak origo určitě neodráží, tak jsem zvědav jestli budou problémy :blush:
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Co STK

Příspěvek od Mirco »

a co na těch 30 minut na lince nalepit nějak inteligentně 2 odrazové proužky?

Obrázek

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Co STK

Příspěvek od majrek001 »

tak to určitě bude řešení na projítí stk, ale to až pokud mě vyperou ono bílo červený trošku odráží, ale není to žádná hitparáda
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Co STK

Příspěvek od Graun »

Měl bych dotaz ohledně STK. Jak jsem před nějakou dobou psal v jiném vlákně, tak se mi objevuje v paměti závad chyba 00668 palubní napětí - svorka 30. Nebyl jsem schopen ji odstranit. Vždy se po vymazání a otočení klíče do první polohy znovu zobrazí (podezřívám dodělaný systém autom. rozvěcování světel).
Je možné, že díky této chybě neprojdu na STK? Musím tam jít v březnu, tak ať vím na co se přichystat.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Co STK

Příspěvek od Plague »

STK ti přece chyby nevyčítá, je důležité, zda ti něco hlásí palubovka.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Co STK

Příspěvek od Graun »

Kdy si byl naposledy na STK? To co píšeš totiž není pravda...

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Co STK

Příspěvek od Plague »

Inu.. 5/2015 .)

Každopádně, výpisy provádí pouze emise, nikoli STK. Což chápu, že je jedno, ale říkám to proto, že emise to dělají kvůli ... no emisím, tedy je nezajímají chyby.

Přesněji by se mělo jednat o readiness kódy, nikoli paměť chyb, což by mělo být:
1 Zpětné vedení výfukových plynů
2 Vyhřívání lambda-sondy
3 Lambda-sonda
4 Klimatizace
5 Systém sekundárního vzduchu
6 Odvětrávání palivové nádrže
7 Vyhřívání katalyzátoru
8 Katalyzátor

Toto vše by se mělo zjištovat pomocí OBDII protokolu, nikolik specifických, jako je VAG.
A soudě podle svého 74kW 1999 modelu, to OBDII právě nepodporuje, je tam konektor sice správný, ale protokol to nedává. Chyby vyčítám přes VAG. Tobě to jde?

Dále pak OBDII norma je vyžadována od roku 2000 pro benzín, 2003 diesel, takže teoreticky ti to ani provádět nebudou (i když konektor máš). Někde se dočteš že to je dokonce až od 2002 (norma EOBD) takže tohle vbec není jisté.

Edit: k omu pojmu "readiness" ještě dodám, že to vubec není v paměti chyb, ani se to nedá smazáním chyb vymazat, jsou to nezávislé hodnoty 0/1 - funguje nefunguje.

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Co STK

Příspěvek od matasimek »

čau kluci, možná víte že dělám na stk, tak popořadě svorka 30 v závadách není relevantní závada pro emise z výfuku, ikdyby nevyšel readneskod, pc při měření emisí si udělá test lamdasond a auto většinou projde (bavíme se o mladších než rok 2001 s obd diagnostikou, starší kusy se měří postaru, technici z emisí jsou zvyklí že to občas hlásí nějaké nesmysly, na stk nám vpodstatě nevadí ani svítící kontrolka motoru, když to prošlo emisama. S těma helama bílá skla jsou dva problémy, vyšel oběžník o napodobeninách s polska kde se používají ve výrobě matrice pro červená skla na bílá skla a je nařízení to vpodstatě vyhodit, ikdyž jsou tam Ečka. Málo z nás techniků ví že hela opravdu tyto světla vyrábía jsou ok. a druhý problém je žárovkama, všichni víme že červené sklo žárovky (vyjma fordu) není pro provoz schváleno, helly mívají za žárovkou červené sklíčko, pak je to vpořádku a s odrazkou hela by měla mít, jinak samolepky folie na nárazníku se za odrazku neuznává, nemá to homologaci jako odrazka ale bývá to vystřiženo z nápadného značení nákladáků, pokud si nejste jistí nalepte před stk dozadu na nárazník odrazky s ečkem, koupíte za 16kč a po stk je sundáte a je klid.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Co STK

Příspěvek od Graun »

Děkuji za odpovědi.

Plague: máš pravdu, že se kontrola provádí na ME, ale měl jsem na mysli obecný princip kontroly auta. V tom si rozumíme.
Readiness mi vyvolat nejde. Hlásí to chybu - přes VAG.
S druhým autem jsem byl na STK loni v březnu. Je to rok 1998 a má to 3-pin redukci (Fiat), abych to mohl zapojit, takže není to klasická EOBD zásuvka. Při napojení tam vypadla chyba imobilizéru, přitom mi auto vždycky startuje a nikdy se taková chyba nevyskytla. Ani v logu závad. Myslím si, že se to stalo vlivem připojování a současném otáčení klíče ve spínačce. Btw ten technik ani nemohl najít zásuvku, kdybych mu to neřekl, tak bych tam čekal hodně dlouho. Do protokolu nakonec zapsali, že daná chyba nemá vliv na emise. Bylo to však před zpřísněním požadavků, které vzešlo v platnost po loňském červenci. Na to mně ten technik upozorňoval, že to pak neprojde. Nevím však, zda se to nevykrystalizovalo a je to dneska jinak. Proto ten dotaz.

Matasimek: mám auto v sérii, nic nestandartního. Zadní levá lampa má malou prasklinu (délka cca 2cm, šířka do 1mm) a mlží se. Kdosi bývalému majiteli nacouval do auta. Je to nutno vyměnit nebo je to akceptovatelné?

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Co STK

Příspěvek od matasimek »

U mne akceptovatelné, nesmí prosvítat bílé světlo tam kde má svítit červeně a nesmí trčet střepy

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Co STK

Příspěvek od Graun »

Tak jsem prošel STK s jednou lehkou závadou (koroze).
Ta chyba svorky 30 nebyla problémem a nakonec to prošlo i ME. Tímto děkuji Amavetovi za přípravu, opravu i provedení přes STK+ME. Ušetřil mi čas a starosti

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Co STK

Příspěvek od majrek001 »

Graun: když vidím chybu svorky 30 což je stálý napětí - zkontroluj na baterce všechny svorky v té pojiskovce - všechny odšroubuj a pořádně obrus a pak bych ještě i vytáhl ty tři pojistky a trochu napružil kontakty proti sobě - odpoj si zem z baterky ať něco nevyzkratuješ, také bych vyndal baterku a držák baterku a očistil i kostřící body + zamáznout vazelinou..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Co STK

Příspěvek od Graun »

Všechno co píšeš jsem již dělal před půlrokem. Nic se bohužel nezměnilo.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“