Nehoda na křižovatce-Blinkry

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pospiv11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 11.03.2015 11:56
Bydliště: Ústí nad Labem

Nehoda na křižovatce-Blinkry

Příspěvek od Pospiv11 »

Zdravím pánové,

Mám dotaz na bouračku

Jel jsem na křižovatce v pruhu v kterém se muže pokračovat rovně...nebo rovnou odbočovat vpravo na vedlejší (řízeno semaforem)

Řidič feldy co jel první chtěl odbočovat vpravo ale nedal blinkr...já jel za ním a i počítal že jede rovně...prostě nedal blinkr a začal odbočovat...ale zároveň zastavil...

Podle předpisů si to vykládám tak že
(1) Znamení o změně směru jízdy musí řidič dávat kromě případů uvedených v jednotlivých ustanoveních také vždy při změně směru jízdy, vybočování z něho, nebo jestliže to vyžaduje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

(2) Znamení o změně směru jízdy musí řidič dávat včas před započetím jízdního úkonu s ohledem na okolnosti provozu na pozemních komunikacích, zejména na řidiče jedoucí za ním a na povahu jízdního úkonu.

(3) Znamení o změně směru jízdy se dává směrovými světly. Není-li jimi vozidlo vybaveno nebo při jejich poruše, dává se znamení upažením. Paží ohnutou v lokti nahoru se dává znamení o změně směru jízdy na opačnou stranu. Vyžadují-li to okolnosti, zejména není-li znamení dávané směrovými světly nebo paží dostatečně viditelné například pro šířku nákladu nebo za snížené viditelnosti, musí se dávat znamení jiným zřetelným způsobem, například způsobilou a náležitě poučenou osobou. Jinak smí řidič provést zamýšlený jízdní úkon jen tehdy a takovým způsobem, aby nebyli ohroženi ani omezeni ostatní účastníci provozu na pozemních komunikacích.
Na vyjádření v zápisu o nehodě jsem i napsal že nedal znamení o změně směru jízdy a to i podepsal

Musel jsem se mu tím pádem vyhnout strhnutím do leva ale štrejchnul jsem ho P bokem...

Jak to tedy je?
Nějaké nápady?

Díky

V.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Nehoda na křižovatce-Blinkry

Příspěvek od Jarda S. »

já bych to viděl jako nedodržení bezpečné vzdálenosti / nevěnování se řízení a to samý nejspíš udělá i pojištovna
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Jericho555
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 31.03.2017 12:36

Re: Nehoda na křižovatce-Blinkry

Příspěvek od Jericho555 »

Pokud uznal svoji chybu a podepsal to, tak by to mohlo jít z jeho povinného ručení. Velkou roli v tom hraje to, u které pojišťovny je. Některé levné pojišťovny se brání zuby nehty a některé s tím nemají problém. Děj potom vědět jak jsi dopadl.

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“