Et kol?

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Ripi3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.09.2016 21:52

Et kol?

Příspěvek od Ripi3 »

Zdar borci, mám problém, našel jsem na netu kola s rozměry: 6,5J X 16 ET 46 ale v technicaku mám jen ET 50, je to problém? Dík.

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Et kol?

Příspěvek od SandrikGVI »

na klubu je tady toho dost o ET...stačí hledat :)

btw: problém v nasazení ani vzhledu neni :) jinak ale platí že když po nehodě chytíš prudiče likvidátora tak by mohl mít s tim problémy že to neni určené na tvoje auto a tak :good: spousta lidí taky říká že po tom ani nejdou....ale....je to prostě člověk od člověka :)

jinak já taky jezdim na jiném ET :laugh:

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Et kol?

Příspěvek od Ipanema »

Rozdíl je v zálisu disku. To nové bude o 4mm vysunuté směrem ven od nápravy. To by nemuselo být ani nějak poznat při případné nehodě.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Et kol?

Příspěvek od dýzlgejt »

Přesně jak píše SandrikGIV: záleží na jak velkýho *** narazíš.

Problém může být:
a) s policejní kontrolou - riziko podle mě nulové - že by policajt lezl pod auto nebo tě nechal sundat kolo, aby si přečetl jaké to má ET (jinak takovýhle rozdíl nepoznáš), se asi čekat nedá - ten bude koukat na hloubku dezénu, max.rozměr pneu
b) na STK - tam už pod auto lezou, takže si to přečíst můžou, ale nikdy se mi nestalo, že by kontrolovali ET. Když tak přinejhorším přijdeš podruhý se správnejma kolama. Na STK bych neriskoval jiný rozměr pneu a průměr disku, na pováženou je šířka disku (větší rozdíl jde poznat i okem). Ale už záleží na technikovi, jak moc bude důslednej.
c) s likvidátorem pojišťovny - riziko největší a na pováženou. Mě koukal na rozměr pneu (měl na to kolonku v protokolu) i při likvidaci prasklýho skla od kamínku. Určitě bych dodržel rozměr pneu a průměr a šířku disku - to ET je na pováženou. Pojišťovny samozřejmě hledají, jak se vyvlíct z plnění a tady záleží vyloženě jak je likvidátor aktivní.

Pokud kupuješ nový disky, tak k nim chtěj typový list a nech si je zapsat do TP (výrobci disků mívají schválený i jiný rozměry, než je v TP od výrobce). Měl bys klid.

Jinak úplně správně: na autě nemá co dělat nic, co není zapsané v TP (celá kombinace disk + pneu).
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Uživatelský avatar
HeFab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 10.11.2022 14:14

Re: Et kol?

Příspěvek od HeFab »

Jetta 2.0 TDI, CUUA, 81kW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“