Zlobí zámek dveří

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fer.net
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.09.2011 10:00
Bydliště: Čel.A.

Zlobí zámek dveří

Příspěvek od Fer.net »

Zdravím, už delší dobu mám takový menší problém se zámkem předních dveří. Nemám dálku, odemykám klíčem a občas se povede že se auto odemkne, ale přední dveře nejdou otevřít ať tahám za kliku jak chci... Někdy nejdou pravé, někdy zase levé, no a někdy nejdou oboje najednou :-D
Ovšem dají se otevřít, když se zevnitř jednou zatáhne za kliku, zámek se odblokuje a otevřou se i zvenčí. Nepomáhá ani opětovné zamknutí/odemknutí. Máte s tím někdo zkušenost? Na diagnostiku se nedostanu.

Passat B5, 1997, 1.6

Díky :)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Zlobí zámek dveří

Příspěvek od FandaTDI »

Zkušenosti částečně (spolujezdcovo dveře), zůstává tam viset nějaký to táhlo zamykání nebo tak něco a chtělo by to asi promazat, pokud to nebude nějak vychozený, ještě jsem do toho nehrabal, než odstrojovat dveře, raději v případě potřeby lehce bouchnu do dveří, "cvak" a jde to :mrgreen:

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí zámek dveří

Příspěvek od pohodarkajik »

vadne microspinace a studenaky v zamku, proste vyndej zamek, promer spinace, plosne spoje prohrej pajkou a hotovo, na tohle ani diagnostiku pomalu nepotrebujes, ty zamky stejne chybu nenapisou, max. v bloku hodnot uvidis, co zamek ukazuje (otevreno/zavreno, zamykani/odemykani) odkud jsi ? mozna by ti mohl nekdo z fora pomoct :-) nebudu sem psat at si to vyhledas, pac tohle neni tak zavada passatu a koncernu celkove, jako vlastnost, je to reseny snad vsude :-)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Zlobí zámek dveří

Příspěvek od FandaTDI »

kdyby to bylo mikrospínačem, tak se asi neodemkne celý auto (a v případě safe nepůjde otevřít zevnitř, ale to snad klíčkem "odjistíš" i se špatnym mikrospínačem...), imho to bude spíš mechanická záležitost ...

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí zámek dveří

Příspěvek od pohodarkajik »

mel si ten zamek nekdy rozdelany ? rozdelej a uvidis

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Zlobí zámek dveří

Příspěvek od FandaTDI »

konkrétně přední zámek u B5 jsem ještě sice nekuchal( http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/" onclick="window.open(this.href);return false; ), pár jinejch už jo (třeba u T4 všechny) , ale jestli je to to samý, co u mě, tak prostě spíš někde něco "drhne"/vázne (jak jsem psal - ať už s dobrejma nebo špatnejma mikrospínačema - bejt to jima, tak se nebudou ty dveře chovat stejně i s odpojenym konektorem do celejch dveří ... ;) )
, tipuju to na něco z hejblat na týhle fotce - Obrázek , prostě zkouknout, pročistit a promazat všechny pohyblivý díly (a při tý příležitosti v případě potřeby opravit i ty mikrospínače - ideálně po kontrole vagem :twisted: - ať člověk neopravuje, co funguje, příp. ať ví, po kterym z těch tří přesně jít ;) ...)

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Zlobí zámek dveří

Příspěvek od Atila »

Mám prosbu,může sem někdo hodit odkaz na osvědčený zámek levých předních dveří?Našel sem jich dost,většinou čína.Cena kolem 600kč.Ale nechci koupit nějakou sračku,ale taky nechci kupovat originál za 2500,-.Tak se ptám kdo už stím má zkušenosti.

Díky.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Zlobí zámek dveří

Příspěvek od FandaTDI »

Než čínu bych koupil starší originál (ne že bych měl zkušenosti třeba s "přestavováním" na jinej klíč, ale i to by mělo jít...), i když je tam riziko (ať už mikrospínače nebo třeba to váznutí), ale pokud ten zámek nebude vyloženě vylágrovanej (což tak častý neni), nemělo by to bejt nic neřešitelnýho ...

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Zlobí zámek dveří

Příspěvek od Atila »

Přestavovat na jinej klíč není asi nic potřeba,nechi měnit vložku zámku ale zámek jako takový
:http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... 96-05.html
Nic staršího kupovat nechci,ale chi poradit,protože si myslím,že tady na foru stím mají lidi velké zkušenosti,jakou druhovýrobu koupit.Popř. dát odkaz.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Zlobí zámek dveří

Příspěvek od Atila »

Tak sem koupil zámek v Autokelly,je stejný z Octavii I.Koupil sem německou druhovýrobu za 640kč.Výměna mi trvala asi 2 hodiny,a vše funguje jak má.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Murray
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 26.10.2009 19:27

Re: Zlobí zámek dveří

Příspěvek od Murray »

prosím o pomoc.... dělá to tohle:

otevřu dálkovým ovladačem, auto blikne, ale v 90% se neotevře zámek dveří spolujezdce - kolíček zůstane zapadlý, pak to zkouším znovu dálkou nebo u řidiče odemykat zamykat a je vidět, jak kolíček spolujezdce jako chce nahoru (zpomaleně to v něm bzučí), ale nemá tu sílu vyjet a zase zapadne dolu, když to několikrát odemknu/zamknu, nakonec vyjede a dveře jdou otevřít, bzučení tam slyším vždycky, takže elektrika tam asi jde? teď se mi stalo, že už nechtěl vyjet nahoru skoro vůbec, tak jsem myslel, že když to otevřu zevnitř klikou, tak že zůstne nahoře, ale taky ne, zatáhnu za kliku dveří, kolíček vyjede nahoru, ale jak pustím kliku, tak zase zapadne dolu, takže tohle taky neni nouzový řešení, nakonec jsem do toho bouchnul zevnitř a pak se to odemklo po zmakčknutí talčítka odemčení

nevíte co s s tim?? je to složitý opravit? nikdy jsem se v tom moc extra nehrabal, ale základní opravy bych mohl zvládnoout

díky moc!

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zlobí zámek dveří

Příspěvek od majrek001 »

máš tam studený spoje na desce v zámku je to potřeba propájet nebo vyměnit za nový zámek nejlépe origo
Přílohy
DoorLocks6.jpg
DoorLocks6.jpg (42.35 KiB) Zobrazeno 6383 x
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“