Měření rychlosti 15m před obcí

Řešení otázek týkajících se policie, pokut, havárek a trestního práva.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Uživatelský avatar
javy.javor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 18.09.2015 10:36
Bydliště: Velký Šenov

Měření rychlosti 15m před obcí

Příspěvek od javy.javor »

Dobrý den,

včera se mi stala taková nepříjemnost. Při cestě do Děčína, mám za to, že před obcí Huntířov, mě radar umístěný cca 5m za cedulí obce 5x bliknul ještě pred obcí, kdy jsem začal v noci pomalu dobržďovat cca 15m před cedulí obce, a ještě 2x mě bliknul kousek za cedulí, kdy už jsem tam měl na tachometru 50 od cedule.

Zajímalo by mě jestli mi teď domu něco přijde, protože mě to totálně vytočilo. Jak mě může radar blikat ještě před obcí v 80 km rychlosti, kde je 90......
Případně jestli to má cenu hnát do správního řízení kdyby náhodou.

Děkuji za Vaše postřehy, zkušenosti,atd..
Golf IV 1.9 TDI PD ARL 110kw r.v. 4/2001

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: Měření rychlosti 15m před obcí

Příspěvek od wheeler »

nic nepříjde, jsou to jen strašící prvky, abys zpomalil před obcí ;)
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Měření rychlosti 15m před obcí

Příspěvek od Ipanema »

...a když příjde a bude tam tvoje auto na fotce a údaj 105km/hod., či jiná cifra nad povolenou mez, tak to do správního řízení prosímtě nežeň.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: Měření rychlosti 15m před obcí

Příspěvek od wheeler »

a co by si s tím jako chtěl jinýho dělat?? snad bys nechtěl platit nebo si nechat sebrat papíry? :mrgreen: :taunt:
jasně že správní řízení... :baseball:
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Měření rychlosti 15m před obcí

Příspěvek od Ipanema »

Oukej. Takže když ti příjde fotka, kde jsi na 50km/h. jel 70km/h., tak to dáš do správního?
Čistě hypoteticky.

Nedávno se řešilo toto. Doporučuji přečíst. Není proti tomu obrany!!!!
Za tu odbornou stránku věci a s jediným důkazem v ruce tam jsou oni.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: Měření rychlosti 15m před obcí

Příspěvek od wheeler »

Ikdyby 100km/h, tak to dám do správního... nic jinýho když nechceš platit pokutu a přijít o papíry s tím dělat nelze.. doporučuju hledat jinde než tady :) trochu si pročíst zákony a postupy jinde než na klubových fórech.. tam se nic věcnýho nikdo nedoví, neboť jediná rada je přesně taková jakou si napsal... nic ve zlém :wink:
btw. ty hypoteticky, já reálně 60 na 30 v obci... dali nový značky šmejdi ze 40 na 30 :mrgreen: bez ztráty kytičky :)

malá nápověda: 30kmh
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Měření rychlosti 15m před obcí

Příspěvek od Ipanema »

Já nechápu čím bych argumentoval u té komise. Nad 30km/h. jsi nejel! Jediný důkaz (dnes zatím hypotetický) budou mít oni a tu fotku s biometrickým ověřením. Co tam vytáhnout a čím se bránit? Máš důkaz, že to je chyba? Máš důkaz, že jsi jel míň? Máš důkaz, že oni pravdu nemají a lžou? Taky nic ve zlém.

Nevidím jediný důvod, proč by to měl někdo vyhrát, když proti němu stojí policie a je žalující stranou a jediný důkaz drží v ruce oni. Asi jsem v tom moc skeptický.
...že to jsou blbci a ty jsi jednoduchý terč pro ně je jasný. O tom se bavit nemusím.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

wheeler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 27.12.2012 15:46

Re: Měření rychlosti 15m před obcí

Příspěvek od wheeler »

:mrgreen: jasně, ty si v tom autě byl semnou, když víš, že jsem nejel nad 30 :laugh: fotka ještě nic neznamená a biometrické ověření - kde žiješ? oni vždycky budou lhát, protože jim jde jen o prachy, o ničem jiném to není.. a policie je jako nějaký neomylný polobožstvo nebo co?? pro mě je třeba policie totální lůza hodná maximálně tak opovržení, pokud se budem bavit o dopravní! městapo bych zrušil úplně, nebo bych je vůbec nenechal zasahovat do dopravy a ať se staraj o důležité a potřebné věci.. no právě, jednoduchý terč budeš ty, ale to jen proto, že když ti příjde domu papírek s návrhem na schůzku a že máš vypláznout 500 za špatný stání nebo překročení o 7km/h, tak ty to půjdeš bez keců zaplatit, já ne.. je potřeba myslet taky na to, že semtam zaplatíš nějakou pokutu, občas rychlost nad 10km/h a najednou máš odevzdat řidičák.. nebyl bys první komu se to stalo, tak začni hledat na netu, nápovědu si dostal velikou, ikdyž malým písmem a nestahuj kalhoty když brod je ještě daleko :) hezké Velikonoce!
Servis+Diagnostika+Kódování+Detailing+Dovoz
u Kladna
Servis se zápisem do elektronické servisky :good:
Odjíždíš na dovolenou a potřebuješ rychle vyměnit brzdy/olej/filtry ? Po domluvě klidně i o půlnoci :smoke:

Odpovědět

Zpět na „Policie (pokuty/havárky) - trestní právo“