U: Domontáž Nokia Sound Systému (NSS)

udělej si sám

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

U: Domontáž Nokia Sound Systému (NSS)

Příspěvek od shafticzek »

:yahoo: Další návod na dodělání nějaké té výbavy. Cca 2 roky zpět jsem od Shreka (díky) koupil NSS, který jsem chtěl do auta montovat už dřív, ale když jsem viděl ten svazek čehosi, tak jsem se na to vybodl a ani na to nějak nebyl čas to řešit. Protože jsem se rozhodl dát mýho červeňáka zase do nějakého stavu, kdy mi blbnul alarm, byl špatný oříšek ve spínačce a nějaké kabely byly v autě nahonem, tak jsem si řekl, že to prostě celý dám dohromady. Tudíž, začal jsem... :drinks:

Co je pro bezproblémovou instalaci potřeba

1. Kompletní kabeláž
2. Equalizér
3. Subwoofer se zesilovačem (dohromady)

Navíc se hodí

5. 8x reproduktory (2x přední výšky, 2x dveře, 2x zadní výšky, 2x dveře)
6. Rádio Gamma IV

Step by Step:


Popsaná demontáž je možná drastičtější, než by byla třeba, ale lámat si ruce a záda kvůli každý blbosti opravdu nedoporučuji a zvolil bnych tuto variantu:

Demontáž

1. odpojit baterii
2. demontovat palubní desku (volant, středový tunel, ruční brzda. plasty pod stěrači, budíky apod.)
3. vyndat spolujezdcovu sedačku (pro nějaký manipulační prostor/není nutné)
4. sundat plasty na B sloupcích
5. sundat plasty/koberec vedle zadních sedaček směrem ke kufru

Montáž
1. odpojit baterii, pokud jste jí ještě neodpojili
2. vyndat z auta původní kabeláž k reproduktorům (1x konektor v průchodce pro každé dveře s repro, vytahat z držáků za palubkou a spolu s hnědým ISO konektorem dát ven)
3. natahat nový svazek z NSS (prvně dotahat předky reproduktorů vč. hnědé ISO kostky +modrá kostka pro equalizér
4. Nacvakat konektory zpět do průchodek 1x do každých dveří, vejšky zatím budou připravené, pokud máte palubku dole - pro zkoušku je možné (nutné) je nacvaknout
5. 1PIN hnědá kostra u pravých předních dveří, 1PIN červená + pojistka přímo do pojistkovky - šťáva, 1x PIN šedá nad pojistkovku, 1x PIN modrá nad pojistkovku)
6. Pokud nemáte Gammu, ale pouze třeba Betu, tak ta má jen hnědou a černou kostku - NSS kabeláž počítá ale i s červenou (changer), do které vede stínění kabeláže a jedna kostra - to je možné řešit tím způsobem, že tyto dva kabely přípájíte ke kostře na černé ISO kostce do rádia (hnědý silný kabel)
7. Dále je potřeba přidělat na svojí černou ISO kostku kabel bílo červený pro přívod + po sepnutí, aby se po otočení klíčku zapnul zesík/subík a rádio hrálo

Zjištění - pokud máte NSS, nejde v originál stavu zapnout originální rádio bez zasunutí klíčku do polohy žhavení a pak vypnout, kdy je spínačka zacvaklá a dává + po sepnutí.

Instalace je více méně plug and play - jen cvakání a natahávání kabelů, maximálně úprava napájení v závislosti na rádiu a počtu vstupů ISO kostek
Pokud nemáte natahané dráty ve dveřích, je nutné přidělat 2 dráty s piny na každé dveře do průchodky proti pozicím natahaných konektorů v interiéru k reproduktoru a z toho pak do výšky


Potřebný materiál:

- Subb/zesík
- kabelový svazek (jedna velká část)
- equalizér
- reproduktory


Nástroje:

- plochý a křížový šroubovák
- gola s bity
- páska na elektro, pájka, cín apod.

Info:

Trasa kabelu od kufru na levé straně, pod zadními sedačkami jde na pravou, táhne se podél prahu a pod palubovkou přechází zpět k pojistkovce na levou stranu.
Přílohy
X1.JPG
X2.JPG
IMG_7199.JPG
IMG_7202.JPG
IMG_7215.JPG
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: U: Domontáž Nokia Sound Systému (NSS)

Příspěvek od jirkaTDI »

super, už jezdím 2 roky s nezapojeným subwooferem v kufru a natáhlou kabeláží v prahu, tak bych se mohl konečně hecnout, sundat palubku a zprovoznit to :-D
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: U: Domontáž Nokia Sound Systému (NSS)

Příspěvek od shafticzek »

Doporučuji jít do toho :))) hraje to fakt fajnově.

Doplňuji další foto 1PINů nad pojistkovkou a kostru do kroužku nad průchodkou dveří.
Přílohy
IMG_7221.JPG
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Odpovědět

Zpět na „DIY - Do It Yourself“