Vrácení auta

Povinná ručení, havarijní pojištění, přihlášení a odhlášení auta, depozit, pokuty, úřady, leasingy, řešení právních, administrativních a finančních otázek.

Moderátor: Odborní poradci

Odpovědět
Enusqa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.07.2017 13:44

Vrácení auta

Příspěvek od Enusqa »

Zdravím, chtěla bych se zeptat, vyskytl se mi problém při koupi auta. Když jsem se na auto byla dívat, bylo prakticky v úplně jiném vzhledu, mělo jiná kola, rádio a nejspíš i světla (důkazy mám na fotkách, které jsem si stáhla přímo z inzerátu). Když jsem se poprvé přijela na auto podívat, bylo v odpovídajícím stavu, všechno v pořádku, 3 svědci. Když jsem si pro auto přijela, bylo celé předělané, přezuté gumy a vyměněné rádio, neřešila jsem. Podepsala jsem kupní smlouvu, odjela a jakmile jsem vyjela, začal mi zběsile blikat blinkr. Nakonec jsem zjistila, že to bude žárovka - nejspíš bude prasknutá, omyl, vůbec tam nebyla, nejdou mi dálková světla, levý blinkr ze předu, na jednom světlometu chybí víčko a je roztavený a na druhém chybí pojistka pro dálkové, což prostě týpek musel vybrat předtím, než jsem si pro auto přijela. Ráda bych se zeptala, jakou šanci mám na odstoupení kupní smlouvy, uběhly tři dny, z toho mi dva dny auto nejelo (z ničeho nic se potom rozchodilo), týpek se mnou pěkně vypekl, proto bych se chtěla zeptat, jak mám docílit svého a odstoupit od kupní smlouvy. Kupní smlouva není nijak kvalitně sepsaná, spoustu věcí tam ani nevyplnit, ale nejsem si jistá, zda se můžu obracet na tohle. Potřebovala bych poradit, jak mohu odstoupit od kupní smlouvy, podle mě je to skrytá vada, na kterou mě neupozornil. Ráda bych poprosila o pomoc někoho, kdo se v tom orientuje, chytrácké řeči typu měla ses na to podívat si můžete odpustit, to mi opravdu nepomůže, opravdu by mě nenapadlo, že by mi borec prostě vykuchal světla. Děkuju za veškerou ochotu, pokud s tím máte někdo zkušenosti.

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Vrácení auta

Příspěvek od Vesel »

bez sance. V kupni smlouve pokud nejaka je urcite je psano ze auto odpovida stavu najetych km :). A skryta vada ze nesviti svetla? to teda moc skryty neni
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Odpovědět

Zpět na „Povinné ručení & pojištění & úřady & Policie“