JAK TO ROZEBERU???

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
kuko48
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 26.09.2010 11:59
Bydliště: Turčianske Teplice, Brno

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od kuko48 »

Ahoj, hledám a nenacházím návod, jak sundat sloupky s hlavovýma airbagama. Všude jenom návod bez a jen zmínky pozor na airbagy... mám 3dv, šíber, záslepky od airbagov mám v A a B sloupcích. Potřebuji se dostat k šíbru, teda rozdělat stropnici, nějaka kovová lišta mně tam nějakou dobu hrká a již to jde do stavu, kdy mi to brání v otvíráni šíbru. Dík za rady.
"v živote musíš robiť to, čo nechceš, aby si dosiahol to, čo chceš"

Losly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.06.2017 14:05

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od Losly »

Ahoj, nejdou mi sklopit zadní sedačky - když zatáhnu na jedné straně za páčku co je má uvolnit, tak jde lehce, bez odporu a sedadlo se "neuvolní". Na druhé straně je to OK. Nevíte, jak to rozebrat a dostat se k tomu mechanismu?

Losly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.06.2017 14:05

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od Losly »

Ahoj, k páčce (=blokovací tyč zadní opěry ) sklopení zadních sedaček. Sedačky jdou uvolnit zatlačením na čep třeba šroubovákem. Ta páčka nahoře se dá taky vyjmout šroubovákem, chce to jen trošku víc zabrat, ta páčka je tam uložená našikmo. Je to díl č. 1J0885644E B41 (pravá je jiná než levá). Pak stačí tam nacpat novou, zatlačit na čep, kterým se uvolňují sedačky nahoru, aby se páčka chytla a je to.
Přílohy
Původní - zlomená
Původní - zlomená

rytmy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.08.2017 14:09

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od rytmy »

potreboval by som preizolovať káble ku predným svetlám G4 1.9TDi PD ako vyťiahnem káble ? len chcem vedieť, že či treba niečo zvláštne demontovať alebo len budem tiahnuť kábel

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od vtuni »

záleží kolik toho potřebuješ vyndat z toho svazku..??a kam až to potřebuješ vytáhat....tzn. okud -kam...
jinak samotným taháním za dráty se nedostaneš nikam... ty svazky jsou dobře propletený a provázaný...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

No-limits
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 20.12.2015 10:37

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od No-limits »

Zdravím, včera jsem chtěl namontovat jiný vypínač světel s funkcí AUTO, ale zjistil jsem, že nejsem schopen sundat dolní oplastování pod volantem. Všechno jsem povolil a uvolnil v pohodě, ale zůstalo mi to viset v jednom rohu pod vypínačem a za boha jsem to nemohl z toho rohu (viz kolečko) vycvaknout. Velkou silou jsem za to rvát nechtěl, abych neulomil nějaký výstupek.

Poraďte prosím, jak ten plast sundat.

Díky
Přílohy
demontaz.jpg

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od Graun »

Matně si pamatuji, že tam byl ještě jeden šroub. Ten byl přístupný buď od toho vypínače světel nebo z boku od pojistek. Dělal jsem to loni, tak si nejsem 100% jistý.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od stevocz »

myslim ze tam je zastrceny bocny kryt jak su poitky. ten treba najprv vytiahnut
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Uživatelský avatar
maxberg
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 15.05.2011 20:48
Bydliště: Klatovsko

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od maxberg »

Přesně tak. Všechny šroubky z krytu vyšroubovat a poté vytáhnout boční kryt třeba pomocí šroubováku. Jsou na něm 4 umělé výstupky.

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
Golf IV, 1.6 16V 77kW

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od gars7 »

Zdravím,koupil jsem vrak golf 4,ale nemám k němu klíče.CHci vytáhnout celou palubovku a potřebuji volant pootočit aby ramena byla ve svislé poloze.Je zpusob bez klíčku jak sundat volant.Díky.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od vtuni »

píšeš že to je vrak..airbag tam je funkční nebo vystřelenej...??
pokud je střelenej tak ho násilím vykuchej rozřež vypáči... a dostaneš se k tisícihranné matici co drží volant...

pokud je tam bag ok... budeš muset obětovat asi něco jinýho... minimálně oplastování sloupku..
ale píšu z hlavy, jak to tam je.. nikdy jsem tohle neřešil...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od gars7 »

No chtěl bych hlavně volant s bagem(je OK) sloupek už je bez plastu.Jedině uřezat tyč řízení,ale stejně potom nepotočím volantem do polohy.
IMG_20180104_120419.jpg
IMG_20180104_120441.jpg

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od vtuni »

ted už by ses ale něčím mohl dostat zezadu k odjištění bagu... zezadu ty dvě díry po stranách
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
dasek82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 19.07.2009 20:41
Bydliště: Pardubice,Hradec Kralove

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od dasek82 »

pros si nepovolis ten jeden sroub co ti drzi volantovou tyc dole u podlahy? pak to vysunes a muzes hejbat rizenim jak chces a taky si vyndat celou tyc i s volantem a pak se tam uz dostanes a pokud ne rizl bych ty trhaci srouby nebo jinak povolil a sundal zamek od rizeni
vw bora variant highline - AUY+Tiptronik

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: JAK TO ROZEBERU???

Příspěvek od gars7 »

Jo,ty dva šrouby jsem měl povolené,volantem a s tyčí se dá hýbat.Ještě budu zkoušet dál.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“